محتوا نويسي محتوا نويسي .

محتوا نويسي

برنامه لاغري با تردميل در يك ماه

برنامه لاغري با تردميل در يك ماه:يكي از وسائل تمريني براي ورزش، آماده سازي و كم كردن وزن و لاغري مورد استفاده قرار مي گيرد، تردميل است. عده اي دوست دارند كه وزن خود را سريع كم كنند و عده ديگري هم علاقمند هستند كه به صورت منظم و برنامه دار از تردميل براي لاغري استفاده كنند. در ادامه برنامه اي شش هفته اي كاهش وزن با تردميل و توصيه هايي براي كم كردن كردن وزن به صورت سريع ارائه مي شود. قبل از خريد ترديمل حتما برنامه هاي ورزشي و لاغري را بررسي كنيد :

برنامه لاغري با تردميل در يك ماه

پيش از شروع برنامه در نظر داشته باشيد كه بايد ضربان قلب شما بين 75 تا 90 درصد مقدار هدفتان باشد. ماكزيمم ضربان قلب براي خانم ها و آقايان به صورت زير به دست مي آيد:

ماكزيمم ضربان قلب خانم ها: سن آن ها – 226
ماكزيمم ضربان قلب خانم ها: سن آن ها – 220
ضمنا در نظر داشته باشيد كه براي افراد تازه كار، مهم است كه اول بر روي موارد استقامتي خود كار كرده و سپس تمرين هاي شديد را انجام دهند.

هفته اول: تمرين ساده روي تردميل
در طول هفته اول لازم نيست كه زياد فشار روي خود بياوريد. تمام آن چيزي كه لازم داريد اين است كه موارد پايه اي را رعايت كنيد و با برنامه آشنا شويد. با پياده روي 10 دقيقه اي سبك روي تردميل آغاز كنيد تا با سطح آن آشنا شويد.شيب را در 0 تنظيم كنيد با سرعت 1 مايل بر ساعت به مدت دو دقيقه روي آن راه برويد.پس از هر دو دقيقه، سرعت را يك مايل در ساعت افزايش دهيد و به حداكثر سرعت 8 كيلومتر در ساعت برسيد.با تكميل 10 دقيقه، سرعت را به سرعت يك و نيمكيلومتر در ساعت كاهش دهيد و 5 دقيقه روي آن راه برويد تا تمرين تمام شود.اگر مي خواهيد به جاي 15 دقيقه 30 دقيقه تمرين كنيد لازم است كه با سرعت 2 شروع كرده و هر دو دقيقه 1 واحد سرعت را افزايش دهيد تا به 11 كيلومتر بر ساعت برسيد و سپس مجددا به سرعت دو برگرديد.


هفته دوم: تمرين تردميل شيب دار
اين هفته برنامه مقداري چالشي تر مي شود و با تردميل شيب دار شروع مي شود.با راه رفتن سبك بر روي تردميل با شيب 2 و با سرعت چهار و نيم كيلومتر در ساعت به مدت 5 دقيقه شروع كنيد.سپس شيب را روي درجه 3 قرار داده و با سرعت 3.5 به مدت دو دقيقه ادامه دهيد.هر دو دقيقه شيب را يك واحد افزايش داده و سرعت را نيم واحد بيشتر كنيد تا به شيب 7 و سرعت 5.5 برسيد.
به ياد داشته باشيد كه شيب هم مانند سرعت بايد به آرامي كم شود.پس از پايان حداقل 5 دقيقه با سرعت كمتر از چهار و نيم كيلومتر در ساعت و در شيب 2 خود را سرد كنيد.

هفته سوم: پياده روي جانبي روي تردميل
به غير از كاهش وزن، كارهاي ديگري هم مي توانيد انجام دهيد كه فوايدي مانند تقويت مفاصل باسن، ران و ساق ها را در پي داشته باشد.با يك پياده روي سبك 5 دقيقه اي با سرعت 1 مايل در ساعت شروع كنيد.هنگامي كه گرم شديد، به سمت راست بچرخيد و با سرعت 1.5 مايل در ساعت به مدت 1 دقيقه پياده روي كنيد. سپس همين كار را براي سمت چپ هم انجام دهيد.پس از دو دقيقه راه رفتن جانبي، مجددا به سمت راست بچرخيد و براي يك دقيقه با سرعت 2 مايل بر ساعت راه برويد. همين كار را براي سمت چپ هم مجددا انجام دهيد.پس از اين كار، رو به جلو شويد و با سرعت شش و نيم كيلومتر بر ساعت به مدت دو دقيقه شروع به دويدن نماييد.اين فرايند را تكرار كنيد تا 25 دقيقه تمرين روي تردميل تمام شود. سرد كردن نهايي را نيز فراموش نكنيد.


هفته چهارم: پياده روي و دويدن آهسته به صورت متناوب
در پايان هفته سوم به راحتي مي توانيد 30 دقيقه روي تردميل ورزش كنيد و حالا مي توانيد آن را به 45 الي 50 دقيقه هم افزايش دهيد.در اين تمرين، مجبور خواهيد بود كه حالت خود را بين پياده روي سريع و دوين آهسته متناوبا عوض نماييد.با سرعت چهار و نيم كيلومتر در ساعت شروع كنيد و سپس به آرامي سرعت را به 9/5 كيلومتر بر ساعت افزايش دهيد تا شروع به دويدن كنيد.
بعد از اين نقطه فقط در صورتي سرعت را افزايش دهيد كه مطمئن باشيد مي توانيد آن را كنترل كنيد.بعد از 5 دقيقه دويدن آهسته به سرعتي برگرديد كه بتوانيد 2 دقيقه پياده روي سبك انجام دهيد.سپس مجددا سرعت را زياد كرده تا 5 دقيقه دويدن آهسته داشته باشيد و بعد دوباره دو دقيقه پياده روي سريع.اين چرخه را تكرار كنيد تا حداقل 45 الي 50 دقيقه روي تردميل باشيد.

هفته پنجم: دويدن سريع روي تردميل
دويدن سريع و پرفشار به دليل تاثيرش بر عملكرد ورزشي و نتايج سريعترش در كاهش وزن شناخته شده است.با 5 الي 7 دقيقه پياده روي براي گرم كردن شروع كنيد.هنگامي كه به طور كامل گرم شديد، براي 20 ثانيه آينده با سرعت بدويد. هدف اصلي شما بايد اين باشد كه به 80٪ تا90٪ ضربان قلب هدف برسيدپس از 20 ثانيه با سرعت دويدن، 2 دقيقه بعدي را به صورت سريع راه برويد.اين چرخه را ادامه دهيد تا به زمان كل 30 دقيقه برسيد.


هفته ششم: استفاده از تمام تكنيك هاي تردميل
در طول هفته نهايي استفاده از تردميل براي لاغري ، شما بايد تمام روش هاي ذكر شده در بالا را در يك تمرين واحد قرار دهيد. در اين تمرين نياز است كه از يك كورنومتر كمك گرفته و يا اين كه از يك همكار بخواهيد تا زمان را براي شما نگه دارد.با 5 دقيقه پياده روي براي گرم كردن شروع كنيد.سپس 2 دقيقه پياده روي جانبي در هر سمت داشته باشيد.

پس از اتمام پياده روي، 10 ثانيه (حداكثر ضربان قلب 80 بين تا 85 درصد حداكثر ضربان) با سرعت بدويد و سپس 1 دقيقه پياده روي سريع داشته باشيد.اين مرحله را حداقل پنج بار تكرار كنيد.پس از هر چرخه مي توانيد شيب را دو واحد افزايش دهيد.فراموش نكنيد كه براي كاهش فشار خون در پاها، پس از پايان تمرين 5 دقيقه خود را سرد كنيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۴۰:۲۴ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

مزايا و معايب سيني كابل پلاستيكي

يكي از انواع سيني كابل برق سيني كابل پلاستيكي مي باشد كه براي كابل كشي هاي تاسيسات الكتريكي در ساختمان ها توليد شده مي باشد. از سيني كابل پلاستيكي يا  pvc براي هدايت، انتقال و محافظت كابل هاي برق در سقف ساختمان و زمين و ديوار استفاده مي كنند.در اين مقاله تصميم گرفته ايم تا به بررسي مزايا و معايب سيني كابل پلاستيكي يا  pvc بپردازيم.تا انتهاي اين مقاله همراه ما باشيد تا مطالب جالبي را براي سيني كابل بيان كنيم:

سيني كابل پلاستيكي چيست؟
 يكي از انواع محصولاتي كه دز ساختمان سازي از آن استفاده مي شود و محافظت كابل هاي برق در سقف ساختمان و زمين و ديوار را برعهده دارد سيني كابل پلاستيكي مي باشد و استفاده از آن مزايا و معايب منحصر به خود را دارد كه در ادامه مقاله به آن مي پردازيم.


مزاياي استفاده از سيني كابل پلاستيكي
جالب است بدانيد كه سيني كابل پلاستيكي با استفاده از تكنولوژي بروز دنيا و تجارت مهندسين ماهر و كاردان ساخته شده است. براي عبور مجموعه اي از كابل هاي سبك انتخاب سيني كابل پلاستيكي بسيار مناسب مي باشد، زيرا تغييرات، حجم و اصلاحات در سيم كشي نياز به يك جنس بسيار قوي ندارند و عموما براي نصب و راه اندازي كابل هاي نوري حساس و ظريف مانند كابل كشي هاي فيبر نوري كه ماهيت پيچيده اي دارند، بسيار مناسب مي باشد و كابل ها در زواياي مختلف تحت فشار نيستند و به راحتي قرار مي گيرند.
در حقيقت سيني كابل پلاستيكي يك سيستم پشتيباني بسيار كامل را به‌ وجود مي‌آورد. اين سيني كابل قابليت نصب بر روي زمين، سقف و ديوار را دارد و و بر عكس سيني كابل نوع سبدي كه بين هر پله آن يك فاصله وجود دارد سيني كابل پلاستيكي در قسمت ابتدايي و انتهاي سيني و سطح بالايي آن باز مي باشد.
سيني كابل پلاستيكي نيازي نيست در داخل ديوار يا زمين نصب شود زيرا نارسانا است و علاوه بر اينكه وزن سبكي دارد، بسيار محكم مي باشد و در سيگنال‌ها هيچ گونه اختلالي به وجود نمي آورد و همچنين در برابر UV، خوردگي و تغييرات شيميايي مقاوم است.
سيني كابل پلاستيكي بيشتر كاربرد سيستم هاي كابلكشي فشار ضعيف و شبكه دارد.
سيني كابل پلاستيكي قابليت اتصال بالايي دارد و نصب آن ها راحت است ، از طرفي اين سيني ها نسبت به همتايان خود قيمت پايين تري دارند.
سيني هاي كابل در ضخامت ها و عرض هاي متفاوتي توليد مي شوند.
يكي ديگر از مزاياي سيني كابل پلاستيكي اين است كه انتهاي آنها بسته مي باشد و  همين امر مانع از ورود گرد و خاك به داخل آنها مي باشد.
راحتي در نصب و اتصال دادن آنها در اجراي كابل كشي ساده است.نصب راحت سيني كابل پلاستيكي يكي ديگر از مزاياي اين نوع سيني كابل مي باشد كه باعث استفاده بيشتر آن مي شود.
معايب سيني كابل پلاستيكي
استفاده از سيني كابل پلاستيكي براي قرار دادن كابل هاي قوي و سنگين مناسب نمي باشند زيرا توانايي نگهداري تغييرات حجمي و اصلاحات اين نوع سيم كشي را دارا نمي باشند.
يكي ديگر از معايب سيني كابل پلاستيكي اين مورد مي باشد كه سيني كابل پلاستيكي در مقابل حرارت و آتش سوزي ضعيف مي باشد و هنگام آتش سوزي سيني همراه با كابل مي سوزد.اما در سيني كابل فلزي به راحتي مي توان با آغشته كردن آن ها به مواد غير قابل اشتعال از اين موضوع جلوگيري كرد.

قيمت سيني كابل پلاستيكي چقدر است؟
جالب است بدانيد كه عوامل زيادي در تعيين قيمت سيني هاي كابل پلاستيكي وجود دارد كه اين فاكتورهاي تاثير گذار شامل موارد زير مي باشد:

عرض و طول شاخه ها ، ۱۰ ، ۲۰ ، ۳۰ ، ۴۰ ، ۵۰ ، ۶۰ ، ۷۰ ، ۸۰‌، ۹۰ ‌، ۱۰۰ ، ۱۱۰ ، ۱۲۰ سانتي متري
پلاستيك ، فلز يا متريال ساخت
نوع سفارش : پانچ ، ساده ، متقاطع ، طرحدار
ضخامت
نوع آبكاري ، سرد يا گرم
به طور كلي بايد بگوييم كه سيني كابل هاي پلاستيكي با توجه به معايبي كه براي آن بيان كرديم در مقايسه با سيني كابل هاي فلزي و گالوانيزه از قيمت پايين تري برخوردار مي باشند.

سيني كابل پلاستيكي در چه اندازه هايي توليد مي شود؟
سيني هاي كابل  پلاستيكي در ضخامت ها و عرض هاي متفاوتي توليد مي شوند.در ضخامت هاي ۱ ، ۱.۲۵ ، ۱.۵ و ۲ ميلي متر و عرض هاي ۵ سانتي متر تا ۶۰ سانتي متر.بنا به ضخامت عرض و كيفيت آن ها قيمت هر متر متفاوت شروع شده و بالاتر مي رود.


از سيني كابل پلاستيكي استفاده كنيم يا فلزي؟
استفاده از سينيكابل پلاستيكي باعث ايجاد نماي شكيل و مرتب به تاسيسات شما مي شود. اما در مقابل آن سيني كابل هاي فلزي به راحتي دچار پوسيدگي، زنگ زدگي و خوردگي در برابر رطوبت، بخارهاي اسيدي و شيميايي مي شوند به طوريكه پس از گذشت زمان كوتاه لازم به تعويض و نوسازي دارند و اين امر در برگيرنده هزينه مجدد و همچنين اتلاف زمان مي باشد.حال تصميم با خود شما مي باشد كه از سيني كابل پلاستيكي استفاده كنيد يا سيني كابل فلزي.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۳۹:۱۶ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

طراحي فروشگاه اينترنتي دوربين عكاسي و فيلمبرداري

براي داشتن فروش عالي و پيشرفت در حوزه شغلي خود بايد فروشگاه اينترنتي خوبي داشته باشيد. شما به عنوان يك مركز فروشگاهي با داشتن يك فروشگاه آنلاين ميتوانيد تمامي خدمات خود را به صورت اينترنتي معرفي كنيد. با داشتن فروشگاه اينترنتي دوربين عكاسي بدون شك ارزش كسب و كار شما را اضافه خواهد كرد و مشتريان نه تنها آن را دوست دارند، بلكه آنها نيز به شما باز خواهند گشت. از طرفي ديگر، اين باعث ايجاد وفاداري مشتري مي شود، كه براي سودآوري شما نيز مناسب است. رضايت مشتري يكي از عوامل مهم در ساخت شهرت برند شما و بازاريابي عالي خواهد بود. يك فروشگاه اينترنتي با امكانات حرفه اي و كاربر پسند كمك مي‌كند تا دوربين هاي خود را خوبي در معرض نمايش قرار دهيد. خيلي از افراد قبل از خريد دوربين در گوگل در مورد برند ، امكانات ، كيفيت ، قيمت و ساير مشخصات فني دوربين تحقيق مي كنند. اگر يك فروشگاه سئو شده با رتبه عالي داشته باشيد مي‌توانيد اين مشتريان را به خود جذب كنيد. اين كار فروش و درآمد شما را در مدت ‌زمان كوتاهي چندين برابر مي‌كند.

شما ميتوانيد از فروشگاه ساز اوژن به مدت 7 روز به صورت رايگان استفاده كنيد و همين طور ميتوانيد تغييرات دلخواه را اجرا كنيد . گروه نرم افزاري اوژن بيش از 8 سال است كه در زمينه طراحي سايت فروشگاه اينترنتي فعاليت مي نمايد. در حال حاضر با تمركز بر روي فروشگاه اينترنتي، توانسته است محصولي با استاندارد بالا طراحي و توليد نمايد.
براي مشاوره رايگان با شماره 09116367929  تماس بگيريد
با فروشگاه ساز اوژن يك فروشگاه قابل اطمينان راه‌اندازي كنيد

 


هزينه طراحي فروشگاه اينترنتي دوربين عكاسي چقدر است؟

مسئله قيمت يكي از مهمترين موارد در زمينه توسعه تجارت الكترونيكي است. به همين دليل در بررسي اين جنبه نياز به توجه ويژه به هر جزئيات دارد. به منظور درك دقيق هزينه واقعي توليد وب سايت دوربين عكاسي ، در زير گردش كار مفصلي براي توسعه وب سايت ارائه مي دهيم.

وقتي صحبت از هزينه طراحي سايت تجارت الكترونيكي مي شود - همه اينها به اين بستگي دارد كه شما ترجيح مي دهيد از يك تم آماده استفاده كنيد يا يك طرح كاملاً سفارشي را پياده كنيد ، زيرا تفاوت قيمت بين اين دو گزينه مي تواند چشمگير باشد.

روش پرداخت در فروشگاه اينترنتي دوربين عكاسي چگونه است؟
در اين سيستم مي توان صورت نقدي يا اينترنتي پرداخت انجام شود و در هنگام ثبت سفارش در مرحله پرداخت ، روش پرداخت را انتخاب كرد. همه كاربران مي‌توانند از طريق درگاه اينترنتي و با استفاده از همه كارت‏‌هاي بانكي عضو شبكه شتاب در طراحي وب سايت لوازم كامپيوتري، هزينه سفارش را به صورت آنلاين پرداخت كنند. مي توان در صورتي كه آدرس تحويل سفارش، شهر محل فروشگاه باشد مشتريان مي‌‏توانند هزينه را هنگام تحويل سفارش در محل، با استفاده از كارت‌هاي عضو شبكه شتاب و از طريق دستگاه كارتخوان سيار نيز پرداخت خود را انجام دهند. همچنين كليه خريداران مي توانند هنگام تحويل سفارش مبلغ آن را به صورت نقدي پرداخت نمايند.


نحوه ثبت سفارش در فروشگاه اينترنتي دوربين عكاسي چگونه است؟
در هرساعت از شبانه روز و بدون تعطيلي امكان ثبت سفارش در فروشگاه اينترنتي دوربين عكاسي وجود دارد. در اين روش رسيدگي و پردازش سفارش‏‌ هايي كه در ساعت‏‌ هاي غير كاري ثبت مي‌‏شوند، در اولين ساعت‌‏ هاي كاري روز بعد و با اولويت بالاتر نسبت به سفارشات روز بعد انجام خواهد شد. امكان ثبت سفارش در طراحي فروشگاه اينترنتي دوربين عكاسي در تمام روزهاي هفته و به صورت شبانه روزي وجود دارد . كليه سفارش‌‏هاي ثبت شده در طراحي فروشگاه آنلاين دوربين عكاسي به وسيله ارسال شناسه سفارش از طريق پيام كوتاه و پيش فاكتور از طريق ايميل ، در نوبت پردازش قرار مي‏‌گيرند.

آيا امكان انتخاب نوع ارسال و حمل سفارش در طراحي فروشگاه آنلاين دوربين عكاسي وجود دارد؟
بله هر خريدار با توجه به راحتي خود مي تواند يك روش ارسال را انتخاب كند البته اگر اين زيرساخت در فروشگاه اينترنتي شما قرار داده شده باشد. مي توان از روش هاي مختلف تحويل كالا مانند پست پيشتاز، پيك موتوري ، باربري ، تحويل اكسپرس و … استفاده نمود. حتي مي توان مشخص كردن روز و ساعت تحويل كالا ، در شهر هاي داراي نمايندگي ، زمان مشخصي را براي تحويل كالا تعيين نمود.

در فروشگاه اينترنتي دوربين عكاسي چه محصولاتي مي توان عرضه كرد؟
دوربين عكاسي حرفه اي و مبتدي ، لنز ، لوازم جانبي لنز عكاسي ، فيلتر لنز ، كيف دوربين ، پايه دوربين ، حافظه جانبي و رم ، لوازم نورپردازي ، فيلتر عكاسي ، باتري دوربين ، ميكروفن ، شارژر ، فلش مموري ، كوداكوپتر ، تجهيزات فيلمبرداري هوايي و .....


روش پيگيري سفارش ها در فروشگاه اينترنتي دوربين عكاسي چگونه است؟
پس از ثبت سفارش و نهايي شدن آن sms و Email سفارش و فاكتور براي خريدار و فروشنده ارسال مي شود. براي پيگيري سفارش مي‏‌توانيد شماره 20 رقمي مرسوله را در آدرس زير وارد كنيد:http://itemtracking.post.ir و يا با پشتيباني سايت تماس بگيريد و از وضعيت مرسوله آگاه شد و يا با مراجعه به پست منطقه محل سكونت خود و ارائه كد 20 رقمي از وضعيت مرسوله آگاه شد.

برخي از امكانات طراحي فروشگاه اينترنتي دوربين عكاسي اوژن
طراحي ظاهري زيبا و جذاب
معرفي پكيج‌هاي سفارشي و مناسبتي
امكان معرفي كامل فروشگاه دوربين عكاسي
معرفي خدمات دوربين عكاسي
دسته بندي و نمايش تصويري دوربين عكاسي
امكان معرفي نمونه كارهاي انجام شده
ثبت سفارسات دوربين عكاسي
امكان خريد آنلاين محصولات مختلف
پرداخت با درگاه‌ پرداخت الكترونيكي
پشتيباني از كاربران
معرفي كامل انواع دوربين عكاسي
امكان ارتباط با كاربران
قرار دادن آخرين اطلاعيه‌ها و اخبار
ارائه مقالات آموزشي و وبلاگ
سرعت بارگذاري صفحات وب سايت
امكان ثبت پيشنهاد براي هر محصول
نظرسنجي از مشتريان
گالري تصاوير و ويديو
صفحه تماس با ما
صفحه درباره ما
طراحي واكنش‌گرا
بهينه سازي براي موتورهاي جستجو
نمايش آدرس در نقشه گوگل
اتصال شبكه‌هاي اجتماعي به سايت
 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۳۸:۰۸ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

انرژي در فنگ شويي چه كاربردي دارد؟

يكي از اركان مهم در علم فنگ شويي انرژي مي باشد كه مناسب با تقويت هر يك از هدف ها بايد به جريان مثبت انرژي در مناطق خاصي تمركز كرد ،مثلا اگر نيازمند جذب انرژي ثروت،آرامش،سلامتي،بهبود روابط عاطفي ،بهبود و ارتقاي شغلي و درآمدي و… هر آنچه كه مي خواهيد به آن دست پيدا كنيد هستيد درمرحله اول بايد انرژي آن را براي خود فعال نماييد و بايد انرژي ها را بشناسيد، درك كنيد و بهترين شكل آن را فعال نماييد در اين مقاله شما با مباحث انرژي آشنا خواهيد شد.فنگ شويي دانش زندگي متعادل و هماهنگ بين انسان و طبيعت پيرامون اوست كه آغاز پيدايش آن به انديشه هاي كهن شرقي با قدمت چند هزار ساله بر مي گردد.

منظور از انرژي در فنگ شويي چيست؟
انرژي در فنگ شويي به عنوان يك اصل اساسي و اصولي مي باشد و پايه اصول اوليه آن انرژي مي باشد كه بر گرفته از طبيعت مي باشد. هر پديده‌اي در جهان ما تركيبي از يك انرژي نامر‌‌ئي است كه در همه ذرات وجود دارد و نفوذ مي‌كند. اين نيرو كه انرژي حياتي و كيهاني نيز خوانده مي‌شود همه‌ جا به‌ طور مشهود و يا نامشهود وجود دارد.با جذب انرژي مثبت است كه مي توانيد شاهد رشد و موفقيت هاي خود در اهداف و زندگي تان باشيد.

اسامي انرژي در فنگ شويي
انرژي در فنگ شويي اسامي مختلفي دارد؛

در چين chi ،در ژاپن Qi،در هند Prana ناميده مي‌شود. در غرب از كلماتي نظير اتمسفر‌‌‌‌‌، حالت‌‌‌ و نيروي زندگي استفاده مي‌شود ! در انرژي در فنگ‌شويي از كلمه « چي » استفاده مي‌كنيم‌‌. نيروي حياتي چي در فنگ شويي اكسيري است كه به فرد حيات مي‌بخشد. از ديدگاه سنتي چين هر انساني در بدو تولد ميزان معيني نيروي چي را با خود دارد و آن را چون ميراثي براي مسير زندگي خود دريافت مي‌دارد‌ و هر زمان اين نيرو به اتمام رسد عمر وي نيز به پايان مي‌رسد. اين نيرو با هواي‌‌ تازه‌‌‌‌‌، غذاي خوب و چي‌‌ تازه مرتب تجديد ‌‌مي‌شود. تمام اين موارد به جذب انرژي ثروت در فنگ شويي و يا سلامتي و جذب انرژي هاي مثبت تاثير گذار خواهد بود.

انواع انرژي موجود در فنگ شويي
5 نوع انرژي در فنگ شويي وجود دارد كه بسيار مهم هستند عبارت‌اند از:


چي: انرژي اي كه بر همه‌ چيز نفوذ مي‌كند‌‌‌‌‌، و در مورد آن مي‌توان گفت به هر نوع انرژيي نامر‌‌ئي «چي» مي‌گويند.

انرژي مغناطيسي: انرژيي كه بر جذب و دفع‌‌ تاثيرگذار است و محاسبه آن نسبت به حركت سيارات و ستارگان و با ارتباط با عقربه‌هاي قطب‌نما انجام مي‌شود.

انرژي سرزمين:‌‌ اين انرژي تاثيرات نامر‌‌ئي را در حوزه وسيعي شامل مي‌شود ! مثل محل دفن گذشتگان‌‌‌، گورستان‌ها‌‌‌، مكان‌هاي دفن زباله‌‌‌‌‌، اراضي فاضلاب‌هاي شهري و…
انرژي نمادهاي خجسته:آسان‌ترين و سريع‌ترين روش براي تقويت اين نيرو اطراف با استفاده از نماد‌هاي مختلف.
انرژي يين و يانگ: انرژي يين و يانگ يكي ديگر از اصلي ترين و اصولي ترين قوانين فنگ شويي است كه قبل از هر چيز در محيط و يا در سيستم بدن بايد رعايت شود. هر آنچه را در جهان پيرامون ما شكل گرفته است شامل يك دو قطبي است كه يين و يانگ نيز در فنگ شويي نمايانگر اين دو قطب در هستي است. در مقاله يي چينگ مي توانيد اطلاعات كامل تري نيز كسب كنيد.
آنچه امروزه در علم فنگ‌شويي «چي» ناميده مي‌شود‌‌‌، گردش پيچيده انرژي الكترومغناطيس است ! همه چيزها را در عالم هستي به هم ارتباط مي‌دهد. در شرق دور براي مهار گردش اين نيرو از روش سنتي نظير ،طب سوزني،هنرهاي رزمي نظير‌‌ تاي چي (‌Tai chi‌‌‌‌‌)،چي كونگ (Chi Gone)،و يا آي كيدو (Aikido) استفاده مي‌كنند.
انرژي در طب سوزني و فنگ شويي
طب سوزني يكي ديگر از مباحث انرژي در فنگ شويي است و طب سوزني چيني مي‌گويد‌‌‌ ! بدن انسان شبكه‌اي از خطوط نصف‌النهاري يا پر از كانال‌هاي انرژي است‌‌. وقتي جريان در يكي از اين كانال‌ها متوقف شود با واردكردن يك سوزن ريز انسداد را برطرف كرده‌‌ تا بار ديگر انرژيي بتواند آزادانه در مسير خود جريان يابد.
‌‌«چي‌‌»‌ اساساً در اصل و جهان هستي به هر چيزي كه ماندگار است مي‌گويند‌‌‌،مانند:

بدن انسان‌‌‌‌‌
گياهان
ساختمان‌‌‌‌‌
اما بخشي از آن پيوسته به بيرون جريان پيدا مي‌كند يا برعكس از بيرون (منبع خود) به داخل جاري مي‌شود‌‌ ! ‌‌«چي‌‌» شخصي شما با ‌‌«چي‌‌» دوروبرتان درهم مي‌آميزد. بنابراين شما به نزديك‌ترين محيط اطراف خود وصل شده و در نتيجه با جهان و عالم بزرگ هستي در ارتباط هستيد. بعضي از افراد خيلي حساس قادرند اطلاعات دوردست را با داشتن حس ششم يا تله‌پاتي يا حس قبل از وقوع دريافت كنند‌‌‌، چون كوچك‌ترين امواج انرژي از دورترين نقاط هم به ما مي‌رسد.


انرژي اجسام در محيط
هر وسيله اي چه جاندار چه غير جاندار داري انرژي چي مخصوص به خود است ! وقتي از گياه زنده يا حيوانات صحبت مي كنيم مي توانيم به راحتي انرژي و حركت را ببينيم ولي در وسايل غير جاندار چطور مي توان انرژي را درك و لمس كرد؟ حتي يك كاسه پلاستيكي ، يك صندلي چرمي و هر آنچه در اطراف خود مي ببنيد داراي انرژي هستند هر چيزي كه پلاستيكي باشد از نفت و مشتقات آن درست شده خوب اين نفت از كجا استراج شده از اعماق زمين و طبق يك فعل و انفعالاتي تبديل به يك جنس و متريال ديگه شده است .

بنابراين همه چيز را مي توان به اين نوعي تجزيه تحليل كرد و انرژي هاي آن را پيدا نمود و با توجه به رنگ و متريال و قرار دادن آن در جايگان مناسب نوع انرژي هاي اجسام را براي خود فعال كنيم. براي المان ها و نمادها هم به همين شكل عمل مي شود. زماني كه شما از يك مجسمه خاص يا هر نوع نماد و الماني كه به آن اعتقاد داريد سعي كنيد بسته به انرژي جنس، شكل و رنگ جايگاه آن را مشخص كنيد و انرژي را براي خود به بهترين شكل ممكن فعال نماييد.

هدف اصلي انرژي در فنگ شويي
مهم نيست كه كدام مكتب فنگ شويي را براي چيدمان خود انتخاب مي كنيد و با آن كار مي كنيد.(روش قطب نما، مربع لوشو ، درب وردي و….) مهم جذب و هدايت جريان چي در داخل محيط شما به چه شكلي است كه از جريان خوبي از چي در بدن و محيط شما پشتيباني مي كند. انرژي در فنگ شويي به صورت رنگ ، جسم، اشكال مي تواند در محيط شما تاثير گذار باشد به عنوان مثال عنصر آتش با رنگ قرمز ،اشكال نوك تيز و مثلثي،شمع،شومينهاجاق گاز و… مي باشد شما مي توانيد بخش جنوبي محيط خود را با انرژي Chi مناسب تزيين كنيد و از انرژي هاي هم راستاي محيط خود بهره مند شويد.

اصول و قوانين فنگ شويي و انرژي در فنگ شويي اين توانايي را به ما خواهد داد تا بتوانيم با محيط و انرژي هاي پيرامون خود ارتباط برقرار كرده و زندگي خود را به بهترين شكل ممكن بسازيم.براي جريان انرژي هاي مثبت محل كار و زندگي تان مي توانيد از مشاوره هاي سركار خانم دكتر ژاله معروف كه يكي از اساتيد برجسته در علم فنگ شويي مي باشند استفاده كنيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۳۶:۳۱ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

چاپ كتاب در تاجيكستان

شايد براي شما جالب باشد كه بدانيد كتاب هاي فارسي زبان، با استقبال بالايي در ميان ساير فارسي زبانان از كشور هاي ديگر روبروست. در واقع دو دسته مخاطب به جز فارسي زبانان مقيم ايران، براي كتاب هاي فارسي زبان وجود دارد كه دسته اول فارسي زبانان مقيم خارج از كشور هستند كه به شدت به كتاب هاي به زبان فارسي علاقه مندند، دسته ديگر فارسي زبانان ساير كشور هاي دنياست. به عنوان مثال فارسي زبانان در افغانستان، تاجيكستان و … از علاقه مندان به كتاب هاي چاپ شده به زبان فارسي هستند. متاسفانه بسياري از كتاب ها بدون پرداخت حق ناشر، در كشورهاي ديگر تكثير مي شود و چيزي عايد نويسنده نمي شود.

از اين جهت ناشران و نويسندگان مي توانند با چاپ كتاب در تاجيكستان و در كل هر كشوري كه مخاطبان مشتاقي به خواندن كتاب هاي فارسي دارند، درآمد مناسبي كسب كنند. از طرفي چاپ كتاب در كشورهاي ديگر كانند تاجيكستان يا افغانستان به گسترش مخاطبان نويسنده در خارج از مرز هاي ايران كمك مي كند. در اين مقاله با توجه به موضوع مطرح شده، به اهداف چاپ كتاب در انتشارات خارجي و چگونگي چاپ كتاب در خارج از كشور مي پردازيم.

مخاطبان كتاب هاي فارسي زبان در كشورهايي كه گويششان وامدار زبان فارسي است، بيشتر است. مانند كشور تاجيكستان كه مردمان اهل كتاب آن براي خريد و خواندن كتاب هاي نوشته شده به زبان فارسي به نمايشگاه هاي زيادي سر مي زنند. در واقع با چاپ كتاب در تاجيكستان، علاوه بر كسب سود و درآمدي مناسب براي ناشر و نويسنده، راه را براي خواندن كتب فارسي براي مخاطبان خارجي هموار مي كنيم.

اهداف چاپ كتاب در انتشارات خارجي
اولين و مهم ترين هدف از چاپ كتاب در انتشارات خارجي، قراردادن اثر خود در دسترس طيف گسترده اي از مخاطبان است كه خوشبختانه مشتاق كتاب هاي فارسي زبان نيز هستند. از طرفي ايرانيان مقيم كشورهاي خارجي علاقه زيادي دارند كه از كتاب هاي داستان يا كتاب هاي علمي براي خود و فرزندانشان تهيه كنند كه اين مورد از مهم ترين اهداف نويسندگان براي چاپ كتاب در انتشارات خارجي مي تواند باشد.


چاپ كتاب در تاجيكستان يا چاپ كتاب به زبان هاي ديگر، در رزومه تحصيلي و كاري دانشجويان و اساتيد از ارزش بالايي برخوردار است و در واقع از مهم ترين اهداف اساتيد و دانشجويان براي چاپ كتاب در خارج از كشور همين مورد است. هم چنين بسياري از دانشجويان و يا اساتيد براي قبولي در مصاحبه دكتري و يا مصاحبه شغلي، براي تبديل پايان نامه خود به كتاب و چاپ در انتشارات خارجي اقدام مي كنند.

هدف ديگري كه بعضي از ناشران و نويسندگان فرهيخته از چاپ كتاب در تاجيكستان دنبال مي كنند، شناساندن ادبيات فارسي ايرانيان به همه مردم فارسي زبان در كشورهاي ديگر است. حتي جالب است بدانيد كه نردم افغانستان و تاجيكستان و بسياري از كشورهايي كه به نوعي به زبان فارسي گويش مي كنند، علاقه زيادي به آثار شاعران بزرگ ايراني دارند و از كتاب هايي كه به زبان فارسي اصيل چاپ مي شود، استقبال زيادي مي كنند.

كسب درآمد و سود حاصل از فروش را نمي توان از اهداف چاپ كتاب در انتشارات خارجي خط زد. بهرحال در كنار همه سختي ها و هزينه هايي كه نويسنده براي چاپ كتاب در تاجيكستان بايد تحمل كند، رسيدن به سود نيز مي تواند اين انگيزه را تقويت كند.

نشر خارجي چاپ كتاب
براي چاپ كتاب خود در انتشارات خارجي، مهم ترين قدم، يافتن آژانس ادبي مرتبط با حوزه كاري شماست كه به چاپ كتاب شما علاقه مند باشد. اين مرحله از مهم ترين فعاليت هاي شما در انتشارات كتاب هاي خارجي است. در ادامه به اين مرحله مهم كامل تر پرداخته شده است.


۵ مرحله چاپ كتاب در خارج از كشور
چاپ كتاب در انتشارات كتاب هاي خارجي مراحلي دارد كه بايد طي كنيد.

۱٫ در قدم اول براي چاپ كتاب در خارج از كشور، بايد با ناشران خارجي ارتباط بگيريد. در اين ارتباط گيري از طريق ايميل، بايد چكيده اي از كتاب خود را به زبان فارسي و يا انگليسي براي ناشر بفرستيد. سپس منتظر پاسخ از طرف ناشر مي مانيد. اگر نظر مركز نشر خارجي مثبت بود، در اين جا يك نسخه چاپي از كتاب را براي ناشر ارسال كنيد تا با ظواهر كار نيز آشنا شود.

۲٫ در قدم بعدي بايد كل كتاب خود را به زبان مقصد ترجمه كنيد و براي انتشارات كتاب هاي خارجي ارسال كنيد، تا نشر خارجي با نوع ادبيات كتاب آشنا شود. البته لازم به ذكر است كه ترجمه كتاب يك امتياز مثبت در فروش كپي رايت ان خواهد بود.

۳٫ در قدم سوم براي چاپ كتاب در خارج از كشور، بايد بهترين آژانس ادبي براي چاپ كتاب خود را بيابيد كه آن ها نيز مشتاق چاپ كتاب شما باشند. براي ارتباط با مركز نشر خارجي، دو روش وجود دارد. روش اول حضور در نمايشگاه هاي بين المللي كتاب و ارتباط گيري مستقيم با ناشران است.

در طي اين ارتباط حضوري بايد كتاب خود را به آن ها معرفي كنيد و از اهميت چاپ كتاب خود صحبت كنيد تا نظر آن ها را به چاپ كتاب خود مساعد كنيد. روش دوم يافتن آژانس هاي ادبي چاپ كتاب به صورت مجازي است كه در اين راه بايد از طريق سايت هايي كه به صورت واسطه شما را به انتشارات خارجي وصل مي كنند، كمك بگيريد.

۴٫ مرحله چهارم براي چاپ كتاب در خارج از كشور،امضاي قرارداد بين شما و آژانس ادبي است. اين مرجله بعد از اين است كه با ناشر خارجي براي چاپ كتاب شما در انتشارات خارجي به توافق رسيده ايد. دقت داشته باشيد كه امضاي قرارداد در اين مورد به همين آساني ها نيست و بهتر است حتما با كارشناس نشر بين الملل يا كسي كه به مسائل حقوقي آشناست مشورت كنيد تا در آينده پشيمان نشويد.

۵٫ مرحله آخر چاپ كتاب، مرحله پراخت هزينه است. براي چاپ هر نوع كتاب با هر موضوعي در خارج از كشور بايد هزينه هاي آن را پرداخت كنيد. توجه داشته باشيد كه ضوابط چاپ كتاب در داخل ايران و چاپ كتاب در انتشارات خارجي متفاوت است و هزينه هاي ارزيابي كتاب، داوري، هزينه پيش از توليد و انتشار كتاب با نويسنده اثر مي باشد.

چاپ كتاب در خارج از كشور محال يا غيرممكن نيست. البته چاپ كتاب در انتشارات خارجي كار ساده اي نيست و به تلاش و پيگري زيادي نياز دارد اما دور از دسترس نيست. براي ايجاد انگيزه در خود براي ممارست در چاپ كتاب در تاجيكستان و يا ساير كشورهاي مدنظر، به مخاطبان پرشور خود و يا درآمدي كه از اين طريق مي توانيد كسب كنيد بيانديشيد.
 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۳۵:۰۰ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

چاپ مقاله isi روانشناسي

روانشناسي يكي از رشته هاي محبوب و پرطرفدار در ميان رشته هاي دانشگاهي دنيا است كه سالانه دانشجويان زيادي، متقاضي تحصيل در مقاطع تكميلي اين رشته بوده كه پس از فارغ التحصيلي و موقع ارائه دفاعيات پايان نامه خود، ملزم به چاپ يك مقاله روانشناسي در يكي از مجلات معتبر مي باشند. از طرفي اغلب پژوهشگران و اساتيد اين رشته نيز علاقمند هستند نتايج پژوهش ها و مطالعات خود را در اختيار ساير روانشناسان قرار داده و آنها را از آخرين تحقيقات خود در زمينه روانشناسي، مطلع سازند. موسسه isi با هدف سنجش مقالات علمي و اعتبارسنجي، وظيفه ارزيابي و چاپ مقاله علمي پژوهشي در رشته هاي گوناگون مانند روانشناسي را برعهده داشته كه در صورت پذيرش، در يكي از مجلات معتبر به چاپ مي رسد. تعداد زيادي از اين مجلات، چاپ مقاله isi روانشناسي را نيز انجام مي دهند كه نتايج پژوهش هاي اين رشته و يا مقالات دانشجويان را در اختيار جوامع علمي دنيا قرار خواهند داد.

گرايش هاي مورد پذيرش براي چاپ در مجلات isi
همانطور كه مي دانيد گرايش هاي روانشناسي بسيار متنوع و گوناگون هستند كه ممكن است چاپ مقاله در تمام اين گرايش ها براي برخي مجلات، امكانپذير نباشد و تنها به شكل تخصصي و روي يك موضوع و گرايش خاص فعاليت كنند كه در اينصورت بايد مقاله ارسال شده به اين مجلات، دقيقا در زمينه همان گرايش باشد. اما نقطه مقابل آن، مجلاتي هستند كه به صورت عمومي اقدام به پذيرش و چاپ مقاله isi روانشناسي در گرايش هاي عمومي، باليني، كودك، سلامت و… مي كنند.

چاپ مقاله isi روانشناسي
فرآيند پذيرش و چاپ مقاله isi روانشناسي از مراحل متفاوتي تشكيل شده كه انجام هريك از اين مراحل در گرو آن است كه پژوهشگران، استاتيد يا دانشجويان از تجربه و دانش كافي بهره مند بوده و اصول و قواعد لازم براي انجام اين مراحل را به خوبي فرابگيرند. برخي از اين مراحل به شرح زير مي باشند:

انتخاب صحيح مجله روانشناسي
انتخاب صحيح مجله براي چاپ مقاله isi روانشناسي يكي از مهم ترين بخش هاي فرايند چاپ مقاله isi محسوب مي شود و از آنجايي كه هريك از مجلات مورد تاييد موسسه isi در برخي شاخصه ها همچون درصد پذيرش، هزينه هاي دريافتي، مدت زمان لازم براي ارزيابي مقاله، معيارهاي سنجش كيفيت مقاله و… متفاوت هستند، ضروري است كه نهايت دقت خود را براي انتخاب مجله، به خرج دهيد. مثلا برخي مجلات در كمترين زمان ممكن مي توانند مقالات ارسالي را بررسي كرده و به سرعت پاسخ دهند، اما در مقابل سطح كيفي مناسبي ندارند. همچنين ممكن است تاييد مقالات توسط برخي مجله ها، تا دو سال به طول بيانجامد و با اهداف برخي محققين و دانشجويان، متناسب نباشد.

آماده سازي مقاله و نوشتن cover letter
پس از آنكه مجله مناسب براي چاپ مقاله علمي پژوهشي يا روانشناسي انتخاب شد، نوبت به آماده سازي فايل هاي لازم براي ارسال مقاله و ويرايش آن بر اساس فرمت تعيين شده از جانب مجله، مي رسد. نوشتن cover letter يا نامه پوششي يكي از اين مراحل براي آماده سازي مقاله است كه هدف آن معرفي نويسنده و بيان اهداف او از نگارش مقاله روانشناسي براي سردبير مجله است كه نيازمند دقت و مهارت ويژه اي مي باشد.

سابميت كردن مقاله
سابميت مقاله قبل از چاپ مقاله isi در حوزه هاي مختلف همانند روانشناسي همان ارائه و ارسال مقاله شما به مجله مورد نظر است و انجام آن به معناي بارگذاري كليه اطلاعات و فايل هاي لازم جهت ارزيابي مقاله خواهد بود. پس از اتمام اين مرحله و ارسال اطلاعات درخواستي، نامه اي از طرف مجله به شما فرستاده مي شود كه تاييد انجام صحيح سابميت مقاله است.

پيگيري و ارتباط با اديتور براي ويرايش مقاله
پس از ارسال و سابميت مقاله، سردبير مجله نظر خود را در مورد رد يا تاييد اوليه مقاله به نويسنده اعلام مي كند و اگر محتوا و كيفيت مقاله براي چاپ در مجله مناسب نباشد، مقاله ريجكت خواهد شد. اما پس از صدور تاييده از جانب سردبير، مقاله توسط دو داور بررسي مي گردد و اصلاحات لازم جهت ويرايش به نويسنده مقاله، ابلاغ مي شود. اصلاح مقاله از بخش هاي مهم براي چاپ مقاله isi روانشناسي است كه در تاييد نهايي و يا رد مقاله، تاثير زيادي دارد.
در مواقعي هم ممكن است داور، متوجه بخشي از مقاله نشده و به همين دليل انجام اصلاحات بر روي قسمت مورد نظر، امكانپذير نباشد. در چنين شرايطي، نويسنده بايد توانايي متقاعد ساختن داور را با توضيحات قانع كننده داشته باشد و در غير اين صورت، مقاله ريجكت مي شود.

ليست مجلات روانشناسي isi
يكي از شايع ترين اشتباهاتي كه بسياري از دانشجويان و اساتيد دانشگاهي در انتخاب مجلات و نشريات براي ارسال مقاله خود مرتكب مي شوند اين است كه به نوع مجلات توجهي نمي كنند و يا اينكه آشنايي كافي با مجلات معتبر دنيا ندارند.
با توجه به اينكه مجلات و نشريات منتشر شده در سراسر دنيا، در زمينه هاي علمي و اجتماعي هر ساله توسط پايگاه اطلاعاتي Web of Science مورد ارزيابي قرار گرفته و رتبه مجلات با عنوان گزارش استنادي مجلات يا Journal Citation report) JCR) توسط موسسه اطلاعاتي علمي تامسون نمايه مي شود. با اين حال بسياري از دانشجويان در يافتن مجلاتي كه منحصرا براي رشته آنها باشد، و اينكه جز ليست مجلات نامعتبر نبوده و ضريب تاثير (IF) خوبي هم داشته باشد، دچار سردرگمي مي شوند. بنابر اين، براي سهولت دسترسي دانشجويان و اساتيد، نشريات و مجلات معتبر ISI بر اساس رشته هاي تحصيلي مختلف، دسته بندي شده اند.

پذيرش مقاله روانشناسي
مجلات isi جز آن دسته از مجلاتي هستند كه پذيرش و چاپ مقاله در اين مجلات بسيار حائز اهميت ميباشد و امتياز آور است اعتبار اين مجلات در دنيا بسيار زياد است و به همين جهت طرفداران زيادي دارد از همه كشور ها اما تنها مقالاتي در اين مجلات چاپ ميشوند كه از اعتبار بسيار بالايي داشته باشند و بسيار قوي باشند و همچنين اين مجلات فقط مقالاتي را پذيرش ميكنند كه هم عنوان آنها ناب و جديد باشد و هم متن آنها مقالاتي كه عنوان تكراري داشته باشند حتما ريجكت ميشوند و مقالاتي كه در آنها محتواي تكراري زياد باشد و استناد نشده باشد دچار سرقت ادبي شده اند و ريجكت ميشوند بنابر اين اگر زمان شما محدود است و ميخواهيد كه حتما مقاله تان براي بار اول پذيرفته شود و دچار دردسر نيفتيد ما با كادري مجرب و حرفه اي در اختيار شما بزرگواران ميباشيم.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۳۳:۵۹ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

فرمول توليد زغال فشرده چيست؟

امروزه توليد زغال به يكي از سودآورترين مشاغل دنيا تبديل شده است و با توجه به افزايش مصرف كنندگان اين محصول باعث شده تا افرادي كه تصميم به راه اندازي كارگاه توليدي دارند در مسير خط توليد زغال فشرده گام بگذراند.اما فقط داشتن انگيزه و سرمايه براي راه اندازي خط توليد زغال فشرده كافي مي باشد و نيازي نيست افراد آموزش هاي لازم توليد زغال را بياموزند و رمز واز رمز و راز فرمول توليد زغال فشرده آگاهي داشته باشند؟به طور قطع تمامي موارد گفته شده بايد رعايت شود تا توليد كننده زغال فشرده در اوايل شروع بكار با ورشكستگي روبرو نشود و توانايي سود آوري را داشته باشد.اگر شما از آن دست افرادي هستيدكه به توليد زغال فشرده علاقه داريد و تصميم داريد تا در اين شغل به صورت حرفه اي فعاليت كنيد به شما توصيه مي كنيم تا انتهاي اين مقاله همراه ما باشيد زيرا مي خواهيم به بررسي فرمول توليد زغال فشرده بپردازيم و براي شما بيان كنيم كه فرمول توليد زغال فشرده چيست؟

فرمول توليد زغال فشرده چيست؟
مي دانيم كه انواع زغال در زندگي روزمره انسان استفاده هاي بسياري دارد كه مي توان به روشن كردن شعله و آتش جهت طبخ غذا و كاربرد در در شومينه و غيره اشاره نمود و نيز براي توليد و ساخت ماسك هاي ضدگاز به كار مي رود. همچنين از ماده گرافيت سفت و پودر شده در آثار هنري به كار گرفته مي شود. اين ها مواردي از كاربرد انواع زغال در زندگي انسان ها مي باشد كه به آن اشاره نموديم. اما در اين قسمت از مقاله به بيان توضيحاتي در رابطه با فرمول ساخت زغال فشرده مي پردازيم.

در توليد و ساخت زغال‌ فشرده از مواد اوليه خاك اره، خاك زغال و پوست گردو يا بادام استفاده مي شود. در شروع كار، ماده اوليه اصلي خاك اره و ديگر ضايعات دورريز چوب در كارخانجات، توسط دستگاه مخصوص جداسازي و سرند شده و در مرحله بعد به داخل دستگاه فشرده‌سازي هيدروليك مي روند.

براي فشرده كردن مواد اوليه تركيب شده با هم و فشار زياد اعمال شده در اين عمليات، ماده خاك اره و خاك زغال بي هيچ گونه مواد اضافي و چسبناك، خيلي خوب به يكديگر مي چسبند و بنابراين مواد بعد از مرحله فشرده سازي به صورت مستطيلي يا چهارگوش‌ به قطعات كوچكتر و جداگانه اي مبدل مي شوند.

فرمول زغال
بايد بگوييم در توليد زغال فشرده هيچ فرمول ثابت و خاصي وجودندارد اما روش هايي نيز هست كهبا آموزش و رعايت آنها مي توان دست به توليد زغال هاي فشرده زد.ما در اين قسمت از مقاله فرمول زغالي را براي شما بيان مي كنيم و به شما آموزش مي دهيم تا بهترين زغال را توليد كنيد.
دقت داشته باشيد كه يك زغال فشرده ي عالي فقط در شرايط عالي توليد ميشود نه با يك فرمول خاص و ثابت،توليد يك زغال فشرده ي با كيفيت به شرايط مختلفي نياز دارد كه شامل موارد زير مي باشد و توضيحاتي درباره هريك از آنها را براي شما بيان مي كنيم:

فصل: مهم ترين عامل در صنعت زغال فشرده،همين فصل مي باشد زيرا ما بقي عوامل تحت تاثير اين مورد مي باشند.
رطوبت خاك اره: يكي از مهم ترين عواملي كه باعث ميشه زغال فشرده محكم،عالي و بي ترك و يا علت ترك خوردن زغال باشد،همين رطوبت خاك اره ميباشد.رطوب خاك اره در فصل هاي سرد بايد كمتر باشه و در فصل هاي گرم تر بايد رطوبت خاك اره بيشتر باشد.
ميزان پوست گردو و خاك زغال: تنها مواردي كه ميتوان گفت كه در فرمول زغال فشرده تقريبا ثابت است و نسبي نيست همين پوست گردو و خاك زغال مي باشد.تقريبا ۱ گوني ( ۳۰ كيلويي تا ۴۰ كيلويي) پوست گردو در هر واگن.و ۲ تا ۳ گوني خاك زغال كه اين هم به نسبت ريزي و درشتي متغير است.دقت داشته باشيد كه پوست گردو ي بيشتر باعث سنگيني زغال فشرده و حرارت بيشتر زغال فشرده و ريزش كمتر خاكستر زغال فشرده نيز ميشود،پس استفاده كمي بيشتر پوست گردو ضرري ندارد و در اين خصوص به شما پيشنهاد مي كنيم دست و دلباز باشيد.
مشعل: مشعل و ميزان آتش آن يعني همان درجه حرارت نيز در فرمول توليد زغال فشرده يك چيز نسبي مي باشد ولي در فصل گرم طبيعي است كه درجه ي آن را كم كنيد چون خاك اره  از رطوبت كمتري برخوردار مي باشد و در فصل سرد ترميزان درجه حرارت آتش را بيشتر كنيد زيرا خاك اره از رطوبت بيشتري برخوردار مي باشد.
لوله سينوسي: جالب است بدانيد كه لوله سينوسي داراي طول مشخصي مي باشد و بهترين طول آن كه همان طول استانداردآن مي باشد ۱۸ متر است كه در اين مسير خاك اره به اندازه كافي رطوبت خود را از دست مي دهد و اگر شن و ماسه در خاك اره باشد تا حدودي در اين مسير ۱۸ متري بماند و گير كندو ميتوان براي حفظ كردن گرماي داخل لوله سينوسي از عايق مانند پشم شيشه يا پشم سنگ استفاده كرد.خاك اره در طول مسير تا رسيدن به سكلون بطور يكنواخت گرما مي بيند و عمليات صمغ دهي خاك اره انجام مي شود.
درجه المنت: درجه المنت درفصل هاي سرد بايد بالا باشد و چيزي حدود ۳۸۰درجه است و اين هم باز نسبت به ميزان رطوبت خاك اره،متغير مي باشد.و در فصل هاي گرم تر حدود ۲۳۰ درجه است.وقتي دما در بهترين حالت است يك طرح هشتي مانند چريكي و يا پلنگي روي بريكت ظاهر مي شود.دقت داشته باشيد كه با بالا بردن دما مي شود تا حدودي ترك هاي ريزي كه به دليل رطوبت بالا ي خاك اره به وجود آمده را از بين برد.
سيلندر: جنس سيلندر و ساييده شدن سيلندر در جمع كردن خاك اره و فشردگيه بريكت خيلي مهم بوده كه البته فهميدن عمر سيلندر به كمي تجربه نيازمند است. ولي جاي نگذاني نمي باشد زيرا بد ترين سيلندر هم ۴۰ واگن را ميزند.

خط توليد زغال فشرده
با توجه به مواردي كه در قسمت بالا براي فرمول توليد زغال فشرده بر اي شما بيان كرديم بدون وجو دستگاه هاي خط توليد زغال فشرده توليد آن ميسر نمي باشد.به همين دليا لازم است كهبراي خط توليددز غال فشرده دستگاه هاي موردنياز توليد زغال فشرده را تهيه كنيد كه شامل موارد زير مي باشد:

دستگاه سرند
دستگاه آسياب كن
دستگاه اكسترودر
كوره
دستگاه خشك كن كه شامل :مشعل دمنده گازي يا گازوئيلي،مخزن،لوله كشي سينوسي،مكنده توربيني،سيكلون گريز از مركز.
روش توليد زغال از خاك اره
خط توليد زغال فشرده از فشرده شدن خاك اره در دماي ۴۰۰ درجه تحت فشار متوسط در دستگاه اكسترو در توليد مي شود.بعدا وارد كوره ميشود در دماي ۶۰۰ درجه سلسيوس گاز زدايي و قطران كشي مي شود تا موقع استفاده از ذغال بدون بو و دود باشد .بهتر است بگوييم داخل كوره ميرود و به ۱۰۰ درصد كربن خالص تبديل مي شود.

آموزش توليد زغال فشرده
در گروه زغال صنعت ، آموزش مهمترين نقش را دارد . ما تاكيد داريم كه شما آموزش نصب و راه اندازي خط توليد زغال را كامل ببينيد . چرا كه بايد بتوانيد روي كار خود مسلط باشيد و بايد بتوانيد در صورت ايجاد مشكل در خط توليد ، خودتان مشكل را حل كنيد . البته كه ما هميشه در كنارتان خواهيم بود و در صورتي كه نتوانستيد ما برايتان انجام ميدهيم . اما آموزش راه اندازي خط توليد زغال به شما كمك ميكند كه در زمان خود صرفه جويي كنيد و كمترين خواب را در روند توليد و خط توليد خود داشته باشيد . آموزش نصب خط توليد زغال به شما كمك مي كند كه با اجزاي دستگاه بيشتر آشنا شويد و هر چه علم شما بالا تر رود توانايي شما نيز افزايش پيدا مي كند . آموزش را جدي بگيريد . آموزش سرمايه شماست .


معايب توليد زغال فشرده
بطور كل مي توان گفت توليد زغال فشرده از معايب خاصي برخوردار نمي باشد كه از راه اندازي خط توليد آن منصرف شويد. اما در صورتي كه برخي توليدكنندگان از مواد شيميايي مثل چسب استفاده كنند، اين يك عيب و نقص براي آن دسته از زغال هاي فشرده محسوب مي شود. در صورتيكه فرآيندهاي توليد زغال فشرده به درستي انجام نشود، زغال خروجي كيفيت مطلوب را ندارد و در هنگام استفاده حرارت زيادي ندارد و ميزان دودي كه توليد مي كند بالاست. بنابراين سعي كنيد از فروشگاه هاي معتبر خريد كنيد تا زغالي با كيفيت نصيب تان شود.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۳۲:۴۶ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

آيا تفنگ بادي 5.5 مجوز مي خواهد؟

تفنگ هاي بادي براي شكار، تمرينات و ورزشي و تفريحات مورد استفاده قرار مي گيرد. براي بسياري از افراد سوال است كه آيا براي تفنگ بادي 5.5 مجوز نياز است؟ يا براي شكار با تفنگ بادي به مجوز شكار احتياج داريم؟ براي خريد تفنگ بادي به چه مدركي نياز خواهيم داشت؟ لذا در اين مطلب علاوه بر پرداختن به سوال" آيا تفنگ بادي 5.5 مجوز مي خواهد؟"، به سوالات پرتكرار در همين مورد خواهيم پرداخت.

آيا تفنگ بادي 5.5 مجوز مي خواهد؟
در ابتدا بايد بگوييم كه طبق اعلام وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح نگهداري، حمل و استفاده از تفنگ هاي بادي فنري با كاليبر 5.5 و 4.5 ميلي متر به مجوز نياز ندارد و بدون هيچ مجوز قانوني مي توانيد از آن ها استفاده كنيد. هم چنين بر اساس قوانين جمهوري اسلامي ايران براي خريد تفنگ هاي بادي با كاليبر 4.5 و 5.5 به دريافت مجوزي نيازي نداريد. اما براي استفاده ار سلاح هاي شكاري بايد از مراكز مربوطه براي گرفتن مجوز اقدام كنيد.

آيا تفنگ پي سي پي مجوز ميخواهد؟
با اعلام وزارت دفاع، نگهداري و حمل تفنگ هاي پي سي پي ورزشي كه قدرتي كمتر از 40 ژول دارند و كاليبرهاي 4.5 و 5.5 را شامل مي شوند، بلامانع است اما مجاز به استفاده از آن در باشگاه هاي تيراندازي هستيد.

 


ايا حمل تفنگ بادي جرم است؟
طبق قوانين و مقررات عمومي كشور ما ايران، حمل تفنگ بادي جرم نيست و نيازي به اخذ مجوز ندارد و اين بدين معناست كه هر تعداد تفنگ بادي فنري يا پي سي پي را با كاليبرهاي 5.5 مي تواندي همراه خود حمل كنيد اما براي حمل سلاح هاي شكاري با محدوديت روبرو هستيد و بايد براي دريافت مجوز از ارگان هاي ذي صلاح اقدام كنيد.

براي گرفتن مجوز تفنگ بادي در ايران بايد مسير پيچيده اي را طي كنيد. براي اين كار با  مراجعه به مراكز انتظامي و طي نمودن مراحل انگشت نگاري، ارائه گواهي عدم سوءپيشينه و سلامت فيزيكي و رواني مي توانيد به مقصود خود برسيد. البته در اين باره در ادامه مفصل توضيح خواهيم داد.

تفنگ بادي تا چند ژول مجاز است؟
طبق نظر وزارت دفاع و پشتيباني هاي نيروي مسلح، استفاده از تفنگ هاي pcp با قدرت 40 ژول در ايران مجاز است و براي استفاده از آن هاي هيچ محدوديت و مجازاتي وجو ندارد.

آيا تفنگ بادي آدم ميكشد؟
تفنگ بادي براي شكار، تفريح و مسابقات است و براي شليك به انسان ساخته نشده است. تفنگ هاي بادي در قدرت و كاليبرهاي مختلف موجود هستند و نمي توان نام برد كه كدام يك خطر جاني دارد و كدام مدل ندارد. اما در صورتي كه احتياط نكنيد و به فردي شليك كنيد، با توجه به حساسيت محل اصابت، امكان مرگ فرد وجود دارد. حتي ممكن است با شليك به انسان، او را به قتل نرسانيد اما باعث از كار افتادگي يا نقص عضو شويد كه به هيچ وجه قابل جبران نيست. لذا هميشه جوانب احتياط را رعايت كنيد و با داشتن مجوز هاي لازم براي حمل و شكار با تفنگ بادي اقدام نماييد.


گرفتن مجوز تفنگ بادي
در ابتداي امر براي گرفتن مجوز تفنگ بادي به شما مجوز حمل سلاح از مغازه به منزل داده مي شود و در اين مدت عملكرد شما بررسي خواهد شد كه به غير از شركت در ملاس هاي آموزشي و يا تعميرات هاي لازم، كار ديگري با تفنگ خود نكنيد.

توجه داشته باشيد كه پس از گرفتن مجوز تفنگ بادي نيز بارها به شما درباره مسئوليت هاي مالكيت آن تذكر داده مي شود و نوع عملكرد شما هنوز هم مهم است. درواقع مسئوليت هر نوع شليكي با اسلحه اي كه به نام شماست، به عهده خودتان است و اهميتي ندارد كه در اثر بي احتياطي تير توسط كودك شليك شود و يا اسلحه را به شخص ديگري سپرده باشيد.

براي گرفتن مجوز حمل سلاح شكاري به مداركي نياز خواهيد داشت كه در ادامه آورده شده است.

مجوز حمل سلاح شكاري
ابتدا بدانيد كه براي شليك با تفنگ شكاري، فقط مجوز حمل تفنگ بادي كفايت نمي كند و بايد براي شكار با آن نيز، مجوز گرفته شود. متولي امر صدور مجوز و پروانه براي شكار با تفنگ بادي در ايران سازمان محيط زيست كشور مي باشد. مدارك لازم براي دريافت مجوز حمل سلاح، اصل شناسانامه، كارت ملي و 12 قطعه عكس سه در چهار رنگي با زمينه سفيد مي باشد. توجه داشته باشيد كه براي آقايان ارائه مدركي مبني بر وضعيت خدمت نيز ضروري است.

شرايط لازم اخذ مجوز شكار
در ايران هر شخص بالغ و ذي صلاح مي تواند سه نوع پروانه براي شكار دريافت كند كه عبارتند از مجوز براي تفنگ ساچمه زني، تفنگ گلوله زني و مجوز براي تفنگ ساچمه زني با كاليبر كوچكتر از 6 ميلي متر در مسابقات است. براي گرفتن مجوز حمل اسلحه و مجوز شكار بايد صلاحيت افراد براي دريافت مجوز محرز شود:

داشتن حداقل 18 سال به بالا
ارائه گواهي پزشكي سلامت جسماني و عقلاني از سوي پزشك معرفي شده
ارائه كارت پايان خدمت يا معاف از خدمت و يا گواهي اشتغال به تحصيل از سوي مراكز آموزشي معتبر
گذراندن دوره هاي آموزش تيراندازي
عدم سوء پيشينه شرارت، سرقت، تهديد، مشكلات رواني و حمل مواد مخدر ضروري است

مدارك لازم جهت خريد اسلحه شكاري
براي خريد تفنگ بادي چه به صورت حضوري يا خريد از فروشگاه هاي معتبر فروش تفنگ بادي و ادوات شكار مانند وب سايت شاه شكار، بايد مشخصات مالك را ارائه كنيد.

براي خريد تفنگ بادي حداقل 18 سال بايد سن داشته باشيد و هيچ محدوديتي براي خريد تفنگ بادي براي بانوان وجود ندارد و بلامانع است. درواقع هر ايراني كه حداقل 18 سال سن داشته باشد مي تواند براي خريد اسلحه شكاري اقدام كند. اما نكته اي كه قابل توجه است اين مورد مي باشد كه آقايان بايد كارت پايان خدمت يا معاف از خدمت و يا گواهي اشتغال به تحصيل خود را ارائه دهند. همچنين با ارائه كارت معاف از خدمت نياز به تاييد سازمان پزشكي قانوني نيز داريد.

اين نكته را در نظر داشته باشيد كه با خريد تفنگ بادي فقط در داخل كشور مي توانيد از آن استفاده كنيد. در صورتي كه مي خواهيد در كشورهاي ديگر از آن استفاده كنيد، بايد قوانين سلاح در كشور مقصد مانند اندازه كاليبر و قدرت خروجي را رعايت كنيد.

در نهايت بايد بدانيد كه سختگيري هاي خريد، حمل و استفاده از تفنگ بادي و اسلحه هاي شكاري در ايران براي حفظ نظم و قوانين در بين مردم و جلوگيري از هر اتفاق ناگوار است. لذا به عنوان شهروند ايراني براي استفاده از تفنگ بادي، طبق قوانين عمل كنيد تا براي شما و اطرافيانتان مشكلي رقم نخورد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۲۵:۴۰ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

مهارت هاي مورد نياز پيمانكار نما

پيمانكار نما علاوه بر نظارت بر كار كاركنان اجراي نما، بايستي به گونه اي برنامه ريزي نمايد كه همه اقدامات در راستاي انجام پروژه مطابق با ضوابط و قوانين موجود صورت پذيرند. تا تخطي در انجام اجراي نما پيش نيايد و در وقت معين ساختمان را تحويل دهد.مسئوليت هاي اصلي پيمانكار نما شامل برنامه ريزي هاي فردي و انجام همه فعاليت هاي مرتبط با ساخت و ساز نماهاي ساختمان هاي مسكوني يا تجاري و … مي باشد. اگر مي خواهيد بيشتر با مهارت هاي مورد نياز پيمانكار نما آشنا شويد تا انتهاي مقاله همراه ما باشيد:

مهارت هاي مورد نياز پيمانكار نما
• پيمانكار نما يك شخص حقيقي يا حقوقي است كه تخصص كافي را در حوزهاجراي نما ساختمان‌ها دارد.

• پيمانكارنما بايد قدرت تصميم‌گيري صحيح و سريع داشته باشد و بتواند برنامه‌ريزي دقيق را براي اجراي كامل پروژه ارائه دهد.

• پيمانكار نما موظف است پروژه پيمانكاري اجراي نما ساختمان را در مدت زمان مشخص شده به پايان برساند؛ در غير اين صورت بايد تمام تمهيدات و پيش‌بيني‌هاي لازم را براي مواقع اضطراري و وقوع حوادث ناخواسته انجام دهد.

• پيمانكار نما، فردي منضبط، خوش اخلاق، مدير و با سابقه درخشان در حوزه تخصصي خود است.

• يك پيمانكار نما ساختمان بايد نگاه فني به پروژه داشته باشد و در حين انجام پروژه نيز از خلاقيت استفاده كند.

• يك پيمانكار نما بايد يك مدير تحقيق و كارآمد باشد. او بايد بتواند پروژه را دقيق و سريع پيش ببرد.

• يك پيمانكار نما وظيفه دارد تيم كاري با تجربه را براي اجراي نما خود به كار گيرد.

• يك پيمانكار نما ساختمان موظف است كه تمام تلاش خود را براي اجراي پروژه‌ها صرف كند. همچنين به كارفرما متعهد مي‌شود تا بهترين مصالح ساختماني را براي اجراي نما او فراهم نمايد.

• پيمانكاران نما ساختماني بر انواع قراردادهاي پيمانكاري نما ساختمان مسلط هستند و مي‌دانند كه كدام قرارداد براي چه نوع پروژه مناسب است.

• براي پيمانكار نما ساختمان در حوزه بازسازي نما نياز به افراد با تجربه‌ تري دارد. يك پيمانكار نما با تجربه تمام موارد بازسازي ساختمان را براي شما تشريح مي‌كند.

 

پيمانكار نما چه وظايفي دارد؟
شركت‌هايي كه در حوزه پيمانكاري نما ساختمان فعاليت مي‌كنند داراي تيم تخصصي، مهندسان با تجربه و تجهيزات مرتبط هستند. يك پيمانكار نما در صورتي مي‌تواند پروژه را با حداكثر بهره‌وري ارائه دهد كه داراي تيم با تجربه و ماهر باشد. در اين صورت است كه يك پروژه پيمانكاري ساختمان با كيفيت بالا به پايان مي‌رسد. تمام افرادي كه در يك شركت پيمانكاري نما با يكديگر همكاري مي‌كنند، به وظايف خود پايبند هستند. همچنين از شرايط قرارداد و تعهداتي كه بين دو طرف قرارداد وجود دارد آگاه مي‌باشند.

نحوه كار با پيمانكار نما چگونه است؟
نحوه كار با پيمانكارنما ساختماني در هر مقياسي كه بايد به صورت بسيار شسته و رفته بر اساس منعقد كردن قراردادهايي ميان كارفرما و پيمانكار ساختماني صورت مي‌گيرد. مفاد و مواردي كه در اين قرارداد ذكر خواهد شد تعيين كننده نحوه همكاري ميان دو طرف كارفرما و پيمانكارها خواهد بود. به عنوان نمونه در اين قرارداد در مورد نحوه خريد مصالح و پرداخت هزينه‌ها از سوي كارفرما بحث خواهد شد. نحوه كار با پيمانكار ساختماني به صورت درصدي، اماني، دستمزدي و مقطوع خواهد بود.

پيمانكار نما در اجراي نما چه مواردي را بايد رعايت كند؟
۱-معماري ساختمان: عمر مفيد يك ساختمان مسكوني حدود ۳۰ تا ۵۰ سال است .بايد براي اين سال ها به فكر يك طراحي نماي ساختمان زيبا و چشمگير بود تا از زيبايي و ابهت ساختمان طي اين سال ها كم نشود و ايجاد خستگي در چشم افراد نكند.

۲- ايجاد هماهنگي با معماري شهري: هر شهر و محله اي هويت و شخصيت مخصوص به خود را دارا است. يك طراحي نماي ناهماهنگ و ناهمگون به تاريخ ، زيبايي و بافت منطقه لطمه مي زند. براي همين است كه هنگام طراحي نماي ساختمان بايد به معماري شهر و منطقه توجه ويژه نمود.

۳- تعرفه طراحي نماي ساختمان : براي اين كه ساختمان يك نماي زيبا و مناسب با بودجه داشته باشد بايد از همان ابتدا يك طراحي درست و حساب شده انجام شود. تعرفه طراحي نما ساختمان بسته به متريال و تعداد طبقات متفاوت است. با بررسي دقيق و كارشناسي ميتوان از افزايش قيمت طراحي نما ساختمان جلوگيري كرد.


پيمانكار نما چه اصولي را براي طراحي نما ساختمان بايد بداند؟
زيبايي نماي يك ساختمان روي جذابيت بيشتر فضاي عمومي تاثيرگذار است . بهتر است يك ساختمان علاوه بر منحصر به فرد بودن با همسايگي هايش نيز هماهنگي داشته باشد و خطوط و متريال هايي از نماهاي آن منطقه در طراحي نما ديده شود. در طراحي نما،بايد فرهنگ و بافت منطقه بررسي شود و با هنر معماري و خلاقيت طراح تركيب شود تا ظاهر چشم نوازي براي ساختمان ساخته شود.

نورپردازي نما :
نورپردازي باعث ميشود نماي ساختمان در شب مانند روز تاثير گذار باشد. از اين رو طراحي نورپردازي به اندازه طراحي خود نما حائز اهميت است. نورپردازي نبايد خيلي خيره كننده باشد. در نگاه اول بايد نما به چشم بيايد و بعد نورپردازي جلب توجه كند.

پويايي در طراحي نما :
با تغيير ابعاد بازشوها و تركيب متريال هاي مختلف و استفاده از المان هاي افقي و عمودي ميتوان نماي پويايي ايجاد كرد. نماي ساختمان پويا و سيال در نگاه بيننده جذاب تر و از لحاظ بصري با ارزش است.

خوانايي نما :
سادگي و خوانايي نما براي ساختمان هاي چند طبقه و بلند مرتبه از اصول طراحي نما است و بايد در طراحي از ايجاد تنوع بيش از اندازه جلوگيري شود. استفاده از مصالح تك رنگ با بافت هاي شبيه به هم ميتواند در ايجاد خوانايي مثمر ثمر باشد .استفاده از المان هاي برجسته افقي و عمودي باعث كاهش اين يكنواختي ميشود.

سازگاري نما با اقليم :
توجه به شرايط آب و هوايي منطقه از مهمترين اصولي است كه بايد در طراحي معماري ساختمان به آن توجه شود. نما به عنوان بدنه ساختمان، وظيفه محافظت از ساختمان و مهيا كردن آسايش ساكنين را بر عهده دارد. پس بايد در شرايط متغير جوي، از سازه در برابر تنش هاي آب و هوايي محافظت نمايد.

سازگاري نما با سازه :
اولين نكته در ايستايي يك نما ،اتصال اصولي آن به سازه ساختمان است. فرايند طراحي نما يك حركت رفت و برگشتي از پلان به سازه است . بدنه نما با در نظر گرفتن اينكه از چه مصالحي استفاده ميشود، بايد اتصالات محكمي با سازه اصلي داشته باشد. بنابراين بايد تمام جزئيات طراحي نما با نقشه سازه منطبق باشد. از مشخصه هاي يك ساختمان استاندارد، اتصالات يكپارچه بدنه ساختمان با ساختار و سقف ميباشد.


پيمانكار نما براي اجراي نما از چه مصالحي استفاده مي كنند؟َ
نوع مصالح و سبك نماي ساختمان نشان دهنده كاربري و هويت ساختمان است.در پروسه طراحي نما و انتخاب سبك و متريال بايد سازه و كاربري ساختمان در نظر گرفته شود. دوام و حفظ زيبايي مصالح در درجه اول و وزني كه هر كدام به نماي ساختمان ميدهند در درجه دوم از عوامل تاثير گذار در انتخاب نوع مصالح نما محسوب مي شوند. استفاده از مصالح سبكي مانند ورق آلومينيوم ، چوب، اچ پي ال و همچنين سراميك پرسلاني ، سنگ هاي صنعتي و فايبرسمنت ، در كدام وزن هاي متفاوتي به نماي ساختمان مي دهند.

امروزه تكنولوژي جديدمصالح نويني از قبيل ترموود ، كامپوزيت، سوييس پرل يا گاما استون را در اختيار طراحان و سازندگان قرار داده است . نماي كرتين وال شيشه اي يا گلس ويو نيز كه خود خاصيت سازه اي دارد سازگاري مناسبي با سازه نماي ساختمان دارد.

به طور كلي در طراحي نماي يك ساختمان تنوع رنگ و تنوع بافت از اهميت زيادي برخودار است. شما مي توانيد با انتخاب مصالح مناسب و در نظر گرفتن جزييات فني و تركيب بندي به نماي مناسبي دست يابيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۲۴:۳۹ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

درمان سنگ كيسه صفرا با آب قليايي

درمان سنگ كيسه صفرا با آب قليايي چند سالي است كه تاثيرات آب قليايي بر روي سنگ صفرا در كشورهاي پيشرفته مورد بررسي قرار گرفته است و تمامي پژوهشگران و جامعه سلامت تاثيرات موثر در درمان سنگ كيسه صفرا را تاييد كرده اند و مطمئنند بيماري مزمن كيسه صفرا با قرار دادن آب قليايي در رژيم غذايي روزانه درمان مي شود. اما آب قليايي چگونه به درمان سنگ كيسه صفرا مي پردازد درحالي كه بسياري از دارو ها در درمان آن عاجز مانده اند؟ اگر مي خواهيد با تاثيرات مثبت و مستقيم آب قليايي اين آب شفابخش بر روي بدن آگاه شويد ، با ما همراه باشيد :

سنگ كيسه صفرا چگونه به وجود مي آيد ؟
مونث بودن يعني ابتلا به بيماري هاي صفرا در بانوان بيشتر از مردان است.
بارداري در سن بالا
توزيع چربي در ناحيه شكم
ديابت
اسيدي شدن بدن يعني اگر بدن در حالت قليايي قرار بگيرد احتمال ابتلا به سنگ صفرا كم مي شود.
استفاده از داروها (داروهاي كاهش دهنده چربي خون، ضد بارداري)
كاهش سريع وزن
علائم بيماري سنگ صفرا چيست ؟
وجود دو حالت تهوع و سرگيجه با هم ديگر از بهترين علائم سنگ صفرا و به طور كلي بيماري صفراوي است. درد يا فشار شديد و مداوم در ناحيه سر دل، نشانه ديگري است. شروع دردها معمولاً ناگهاني است در عرض چند دقيقه شدت آن بالا رفته و به حد ثابت مي رسد. هچنين مي تواند با شدت زيادي ۱ تا ۴ ساعت ادامه يابد و سپس به تدريج يا به سرعت برطرف شود.

اين دردها ممكن است به دنبال مصرف يك غذاي چرب و خوردن مقادير زيادي غذا بعد از دوره گرسنگي طولاني و حتي گاهي بدنبال يك غذاي معمولي ايجاد شود.

آب قليايي چگونه به درمان سنگ كيسه صفرا مي پردازد ؟
آب يونيزه قليايي به دليل حجم مولكولي پائين، قدرت حلاليت و نفوذ بالا پيدا مي كند كه اين ويژگي مي تواند كلسترول و چربي هاي بد را در خود حل كرده و از بدن دفع كند از اين طريق مي تواند به درمان و جلوگيري از حملات بيماري كيسه صفرا جلوگيري كند از سوي ديگر آنزيم و ترشحات موجود در كيسه صفرا در محيط قليايي فعاليت و عملكرد مناسب را دارند كه آب يونيزه با خنثي كردن محيط اسيدي كيسه صفرا، محيط لازم براي عملكرد ترشحات كيسه صفرا را فراهم مي كند.

جلوگيري از تشكيل مجدد سنگ كيسه صفرا با آب يونيزه قليايي
همچنين سنگ هاي كيسه صفرا، خاصيت اسيدي دارند كه آب قليايي با خنثي كردن سنگ ها باعث دفع آنها شده و با ايجاد محيط قليايي از تشكيل مجدد سنگ جلوگيري مي كنند.

درمان سنگ كيسه صفرا با آب قليايي
مصرف روزانه حداقل ۸ ليوان آب قليايي در طول روز و در كنار آن رعايت رژيم غذايي مواد مصرفي در روزانه خود ساده ترين راه براي كنترل و درمان بيماري كيسه صفرا است و مي تواند از بروز اين بيماري جلوگيري و نگذارد كار به عمل جراحي برسد و ساير مشكلات ديگر را بوجود آورد


آب قليايي را از كجا تهيه كنيم ؟
اگر شما يا يكي از نزديكانتان به سنگ كيسه صفرا مبتلا هستيد و قصد داريد از آب قليايي براي درمان كيسه صفرا استفاده كنيد و نمي دانيد اين آب را از كجا تهيه كنيد ، ما به شما آب قليايي لوكساب را پيشنهاد مي كنيم .

شركت خوش نوشان مشرق زمين امكان تهيه آب قليايي را در بطري هاي آماده در بازار فراهم كرده است . كافيست به نزديكترين فروشگاه محل خود مراجعه كنيد و يا با شركت لوكساب براي تهيه آب قليايي تماس بگيريد.

آب قليايي لوكساب به عنوان اولين و تنها آب قليايي در ايران اقدام به توليد آب قليايي با دانش روز دنيا و جديدترن دستگاه هاي توليد آب قليايي نموده است، شركت لوكساب امكان خريد آب قليايي را به صورت آنلاين نيز فراهم آورده است. شما براي خريد آب قليايي  صورت آنلاين به صفحه ثبت سفارش مراجعه نماييد.
 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۲۳:۲۶ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)