محتوا نويسي محتوا نويسي .

محتوا نويسي

زودياك چيست و شناخت آن چه تاثيري در زندگي دارد؟

در زمان‌هاي باستان انسان‌ها ستاره‌ها را با طرحي خاص يا گروهي در آسمان دنبال مي‌كردند كه به آن صورت فلكي گويند. در اين مطلب در مورد اينكه زودياك چيست و شناخت آن چه تاثيري در زندگي دارد؟ بحث خواهيم كرد تا انتهاي اين مطلب همراه ما باشيد:

زودياك چيست؟
زودياك منطقه اي از آسمان است كه تقريبا ۸ درجه شمال يا جنوب (به اندازه عرض جغرافيايي آسماني) مسير آشكار خورشيد در طول حوزه آسماني در طول سال است. مسيرهاي ماه و سيارات قابل مشاهده نيز درون كمربند زودياك قرار دارند.در طالع بيني غربي و پيش از اين نجوم، زودياك به دوازده نشانه تقسيم شده است كه هر كدام ۳۰ درجه طول سياره اي را اشغال مي‌كنند و تقريبا مربوط به صور فلكي هستند.


تاريخچه زودياك
تاريخچه زودياك به بابليان (Chaldean) بر مي گردد. در حدود قرن ۵ قبل از ميلاد، اختر شناسان بابلي هر سال را به ۱۲ ماه ۳۰ روزه تقسيم كردند و براي هر كدام يك نشان گذاشتند.

در خاطرات نجومي بابلي ها، موقعيت سياره به طور كلي تنها با توجه به علامت زودياك ثبت مي‌شد.

نشانه هاي زودياك كدامند؟
دوازده نشانه زودياك يك سيستم مختصات آسماني را تشكيل مي‌دهند.

فروردين؛ برج حمل (Aries ) – ارديبهشت؛ برج ثور (Taurus) – خرداد؛ برج جوزا (Gemini)

تير؛ برج سرطان (Cancer) – مرداد؛ برج اسد (Leo) – شهريور؛ برج سنبله (Virgo)
مهر؛ برج ميزان (Libra) – آبان؛ برج عقرب (Scorpio) – آذر؛ برج قوس (غير مجاز مي باشدittarius)
دي؛ برج جدي (Capricorn) – بهمن؛ برج دلو (Aquarius) – اسفند؛ برج حوت (Pisces)

شناخت زودياك چه تاثيري در زندگي دارد؟
سال ها تنها بر اساس ۱۲ حيوان مربوط به زودياك چيني دسته بندي نمي شوند بلكه يك سيكل ۶۰ ساله (از ۶ تا ۹۶ سالگي) نيز در اين پيشگويي ها تاثير دارد كه تركيبي از يكي از ۱۰ ريشه بهشتي و يكي از ۱۲ شاخه زميني است. براي مثال سال ۲۰۱۹ در زودياك چيني، سال «جي هاي» (ji hai) شناخته مي شود. در حالي كه واژه «هاي» نماد شاخه زميني است كه به خوك اشاره دارد، «جي» با ريشه بهشتي نيروي منفي «يين» و زمين مرتبط است. به همين دليل سال ۲۰۱۹ را سال خوك زميني يا خاكي مي نامند.
هم فنگ شويي و هم زودياك چيني بر اساس يك سيكل ۶۰ ساله عمل مي كنند. تيري چو، يكي از استادان فنگ شويي در چين درباره معناي سال خوك ۲۰۱۹ چنين مي گويد: «هيچ سال خوب يا بدي به معناي مطلق خود وجود ندارد. هر سالي لحظات بد و خوب خاص خود را دارد و اين به عناصر مربوط مي شود.

چيني ها معتقدند كه حيوانات خاص بهتر از بقيه حيوانات هستند. به همين خاطر است كه والدين سال هاي خاصي را براي فرزندآوري انتخاب مي كنند، زيرا آنها معتقدند تلاش تيمي با تركيب مناسب حيوانات مي تواند باعث موفقيت خانواده ها شود.
آنها حتي هنگام ورود به روابط عاشقانه به زودياك مراجعه مي كنند. به عنوان مثال روابط عاشقانه خوك با ببر، بز و خرگوش روابط بسيار خوبي است.

مردم چين معتقدند برخي از حيوانات دشمنان ذاتي يكديگر هستند. به عنوان مثال يك خوك هميشه بايد در رابطه با يك مار مراقب باشد. شناخت زودياك باعث مي شود تا با توجه به روحيات خود دست به انتخاب بزنيم و بتوانيم شرايط را بطور احتمالي بررسي كنيم و تاحدودي از آن اطلاع پيدا كنيم.


اهميت زودياك در فنگ شويي
در فرهنگ چيني ، علاوه بر رواج فنگ شويي، پيشگويي در مورد آينده و سرنوشت فرد بر اساس سال توليد كه بر اساس نشانه هاي زودياك چيني انجام مي شود نيز بسيار پرطرفدار و رايج است و از آنچه كه فكر مي كنيد پيچيده تر مي باشد. براي درك بهتر بايد بگوييم اگر به يك چيني بگوييد كه نماد سال تولد من ميمون است، او بلافاصله مي داند كه سن شما يكي از ارقام 24، 36، 48 و يا 60 ساله است. حتي در صورتي كه نماد سال و يا ماه تولد خودتان و همسرتان را به اشتراك بگذاريد، فرد مقابل تصويري در مورد زندگي خصوصي تان در ذهنش ترسيم مي كند. شايد با خودتان بگوييد كه من به طالع بيني چيني اعتقادي ندارم، اما از آنجايي كه يك چهارم جمعيت جهان تحت تاثير اين طالع بيني قرار مي گيرند، بد نيست كه با اين موضع نيز آشنايي داشته باشيد.

 


برچسب: آموزش زودياك، آموزش فنگ شويي، فنگ شويي، مشاوره فنگ شويي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۱۳:۵۹ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

جنس پاكت جاروبرقي از چيست؟

ببشتر پاكت هاي جاروبرقي كه تو بازار هست از يك پارچه ي نسبتا نازك درست شده كه خوب گرد و غبار رو نگه نميداره و باعث پراكنده شدن گرد و غبار زياد موقع كار كردن جاروبرقي ميشه خصوصا در مناطقي كه گرد و غبار زياد هست . كيسه هاي ضخيم و مرغوب هم بسيار گران هست . همانطور كه مي دانيد پاكت جاروبرقي به دو نوع دائمي و يكبار مصرف تقسيم مي شود كه در اين مقاله مي خواهيم درباره جنس  انواع پاكت جاروبرقي و اينكه جنس پاكت جاروبرقي از چيست؟ براي شما مطالب جديدي را بيان كنيم تا انتهاي مقاله همراه ما باشيد:

جنس كيسه جاروبرقي از چيست؟
پاكت جاروبرقي در بازار امروز به دو دسته‌ي پاكت‌هاي دائمي يا مادام العمر و يكبار مصرف تقسيم مي‌شوند  كه از جنس هاي مختلفي ساخته شده اند در ادامه به بيان جنس هريك از اين پاكت ها مي پردازيم:


جنس پاكت دائمي جاروبرقي
برخي از مدل‌هاي جاروبرقي مي‌باشند كه داراي كيسه‌هاي دائمي از جنس پارچه فيلتري بوده و بايد توجه داشت كه هر بار پس از پر شدن بايد تخليه شوند و مجددا در جاي خود قرار گيرند و مورد استفاده قرار گيرند . انجام فرايند تخليه اين مدل كيسه‌ها كار بسيار راحتي نيست.


جنس پاكت جاروبرقي يكبار مصرف
پاكت‌هاي يكبار مصرف داراي جنس مرغوب و باكيفيتي بوده و همچنين داراي درپوش ( اهميت اين ويژگي وقتي مشخص مي‌شود كه شما مي‌خواهيد پاكت پر شده را از جاروبرقي برداشته و دور بياندازيد ، با اين ويژگي به راحتي درپوش كيسه را بسته و با اطمينان به اينكه چيزي از درون كيسه بيرون نمي‌ريزد به مكان تعبيه شده انتقال دهيد ) و مجهز به سيستم فيلتراسيون نيز مي‌باشند .

جنس پاكت جاروبرقي هپا
جنس اين نوع پاكت ها الياف ضد حساسيت مي باشد.پاكت جاروبرقي هپا HEPA براي به حداقل رساندن گرد و غبار ، شوره سر و ساير حساسيت هاي متداول در خانه هايي كه مردم از آلرژي و شرايط تنفسي رنج مي برند توصيه مي شود. اين واقعيت كه يك فيلتر يا كيسه مي گويد “HEPA” ، به معناي واقعي بودن عملكرد HEPA است . يك فيلتر از جنس مواد پليمري و الياف ويژه را تصوير كنيد كه منافذ بسياري داشته و ذرات معلق بالاتر از 0.03 ميكرون قادر به عبور از اين منافذ نباشند.

اين تعريف ساده‌اي از ساختار و عملكرد پاكت جاروبرقي هپاست؛ اما اگر يك ورق يا لايه از اين فيلتر در يك دستگاه قراربگيرد، به دليل سطح تماس بسيار ناچيز، ميزان هواي تصفيه‌شده بسيار كم مي‌شود و همچنين منافذ خيلي زود به‌وسيله گرد و غبار مسدود ميشوند و حتما بايد فيلتر را تعويض كرد.


جنس پاكت جاروبرقي آي.پي
يكي از معروف ترين انواع پاكت جاروبرقي ، پاكت هاي آي.پي هستند . به نظر مي رسد كه از جنسي مانند پارچه ساخته شده اند ، اما به هرحال بايد بدانيد كه يك بار مصرف هستند. از ويژگي هاي ديگر آنها ميتوان به بهداشتي بودن شان اشاره كرد. هيچ ميكروبي نميتواند به آنها نفوذ كند.

جنس پاكت جاروبرقي آنتي باكتريال
پاكت هاي جاروبرقي در دو نوع دائم و يكبار مصرف در بازار بنام پاكت هاي آنتي باكتريال موجود مي باشد كه باعث عدم انتشار آلودگي هاي ذرات گرد و غبار و عدم حساسيت مي شود و بسيار بهداشتي مي باشند و محافظ محيط زيست شناخته شده اند. پاكت جاروبرقي هپا و آنتي باكتريال از نوع دائم از بهترين و مرغوب ترين پارچه در چند لايه ساخته شده است كه هيچ گرد و غباري از محفظه آن به بيرون پخش نمي شود و بسيار بهداشتي مي باشد همچنين پاكت هاي يكبار مصرف آنتي باكتريال موجود مي باشد كه از باكيفيت ترين كاغذها در 5 لايه ساخته شده است كه باعث عدم ايجاد حساسيت و آلرژي مي شود و استفاده از آن بسيار راحت و آسان مي باشد. فقط بايد دقت داشته باشيد كه در خريد پاكت هاي جاروبرقي آنتي باكتريال از نوع دستگاه جاروبرقي خود غافل نشويد.


پاكت جارو برقي استاندارد چه ويژگي هايي بايد داشته باشد؟
پاكت جاروبرقي استاندارد داراي فوايد بسيار زيادب است كه در اين بخش برخي از آنها را بيان خواهيم كرد.
پاكت جاروبرقي به صـورت ۵ لايه بوده و باعث مي گردد ذرات معلق، گرد و غبار و سـاير آلـودگي ها از پاكت جاروبرقي عبـور نكرده و از گردش اين ذرات كه باعـث ايجاد بيمـاري و حساسيت هاي گوناگون ميگردد در منزل و محـل كار جلوگـيري نمايد و محيطـي مناسـب براي شـما و فرزندانتان فراهم مي نمايد .

بعلـت اينكـه در اتصـال لايه هـاي مخـتلف برخـلاف سـاير پاكتـهاي كاغـذي از هيچگونه چسـبي استفاده نمي شـود ( با استفاده از سيسـتم روز دنيا لمينت مي‌شود) منافذ فيلـتر براحتي مسـدود نگرديده و در حجم ثابت در مقايسه با پاكت جاروبرقي امكان جذب گرد و غبار بيشتري را داشته و در نتيجه تعـداد مصـرف پاكت جاروبرقي نسـبت به كاغذي كاهش ميابد. و همچنين بدليل عدم ايجاد مقاومت نابرابر امكان پاره شدن اين پاكت ها در دستگاه جاروبرقي منتفي گرديده و از نفوذ آلودگي به داخل دستگاه و صدمه به آن جلوگيري مي نمايد.

استفاده از سيستم پيشرفته در لمينت لايه هايپاكت جاروبرقي باعث مي شود در هنگام بكارگيري فشار كمتري به موتور جاروبرقـي وارد گردد و طـول عمـر جاروبرقي افزايش يابد.

پاكت جاروبرقي چگونه از گسترش باكتري و ويروس جلوگيري ميكند؟
گرد و غبار خانگي مي تواند طيف گسترده اي از محتواي ميكروبي ، از جمله اندوتوكسين ها را شامل شود . پاكت هاي جاروبرقي آنتي باكتريال يك خلاء مهم در مقابل انشارباكتري ها ، اندوتوكسينها و آلرژن ها باشند. انتشار و ذرات معلق در هوا از گرد و غبار در هنگام استفاده از دستگاه جاروبرقي كه پاكت معمولي دارد به طور بالقوه مي تواند سالمونلا را گسترش دهد و ساير باكتريها از جمله Clostridium botulinum. انتشار اين گرد و غبارها در محيط مي تواند منبعي از عفونت دستگاه گوارش در محيط خانه باشد و ميكروب هاي مسبب جمع آوري شده در هنگام تميز كردن مي توانند درپاكت هاي معمولي پر از گرد و غبار در طي دوره هاي طولاني زنده بمانند . اما با استفاده از پاكت هاي آنتي باكتريال كه ضد ميكروب و ضد حسايت مي باشند تمامي اين موارد گفته شده حذف مي شوند و ديگر جاي نگراني نيست و مي تواني با خيال آسوده به نظافت منزل خود بپردازيد و محيطي كاملا بهداشتي و عاري از هرگونه ميكروب و آلرژين ها داشته باشيد.

با استنشاق و تنفس هواي آلوده شده با ذرات گرد وغبار موجود از جاروبرقي هايي كه در آنها از پاكت هاي جاروبرقي معولي استفاده شده است دستگاه تنفب به مرور زمان دچار مشكل شده است و باعث بيماريهايي نظيز آلرژي و آسم مي شود. حال افرادي كه در خانه خود نوزاد يا كودكي را دارند اين خطر و استنشاق اين ميكروب هاي سمي براي اين افراد هزار برابر خطرناك مي باشد و باعث تنگي نفس و آلوده ساختن دستگاه تنفس كودكان و در بسياري موارد باعث خفگي مي باشد.


پاكت جاروبرقي از كجا بخرم؟
براي خريد پاكت جاروبرقي مناسب دستگاه خود با بهترين كيفيت و مناسب ترين قيمت كافي است به فروشگاه اينترنتي توتك مركز فروش انواع پاكت جاروبرقي مراجعه كنيد. براي استعلام قيمت و يا در صورت داشتن هرگونه سوال در ارتباط با خريد پاكت جاروبرقي مناسب مي­توانيد از مشاوره رايگان كارشناسان فروش توتك بهره مند شويد. با خريد آنلاين پاكت جاروبرقي تجربه نويي خواهيد داشت كه ديگر حاضر به خريد حضوري نخواهيد شد.

 


برچسب: پاكت جاروبرقي، خريد پاكت جاروبرقي، پاكت جارو برقي استاندارد، پاكت جاروبرقي هپا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۱۱:۴۴ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

اجراي نما,اجراي نماي سنگ,نماسازي خشك,جديدترين نماهاي ساختماني

روش هاي مدرن نما سازي به روش خشك، براي اولين بار در دهه ۷۰ ميلادي در آمريكا با نصب سنگ به روش خشك در ساختمان هاي بلند مرتبه طراحي و اجرا شد. امروزه در اين سيستم نما سازي، پيشرفت هاي قابل توجه اي صورت گرفته كه اين نوع نماسازي را داراي مزايا و ويژگي هاي منحصر به فردي  براي مجري نما كرده است. در اين نوع نماسازي مي توان از متريال هاي متنوعي چون چوب، ورقهاي كامپوزيت، سراميك، سنگ، تراكوتا و… بر روي سازه فلزي استفاده كرد، به نحوي كه ابتدا نما آهن كشي شده و متريال پوششي توسط نگهدارنده هاي بخصوصي به زيرسازي متصل مي شوند. در اين مقاله به بيان اجراي نماي سنگ خشك مي پردازيم همراه ما باشيد:

منظور از اجراي نماي سنگ خشك چيست؟
با توجه به ميزان وزني كه اجراي نماهاي سنتي برروي سازه يك ساختمان وارد مي نمايد و همچنين مشكلات متداولي نظير جدا شدن سنگاز نما و يا حتي ترك برداشتن مصالح آن كه پس از اجراي آنها ديده مي شود، مهندسين در پي پيدا نمودن راهكارهاي اجرايي براي برطرف نمودن اين مشكلات، دست به ابتكاراتي زدند كه در دهه هفتاد ميلادي منجر به نصب سنگ بر روي نما، بدون استفاده از ملات در آمريكا و اروپا گرديد. با بررسي هاي اجرايي و مشخص شدن مشكلات موجود در اين نوع روش اجرا، مهندسان توانستند تجهيزات متنوعي را براي نصب سنگ و سراميك برروي نما پيدا كنند و اين تجهيزات را به شكل امروزي درآورند.
جهت اجراي نماهاي خشك چهار مرحله اجراي اصلي وجود دارد كه مجري نما بايد آنها راانجام دهد كه  شامل اجراي عايق حرارتي، چهارچوب نگهدارنده يا شاسي كشي زيركار، زيرسازي متناسب با نوع مصالح نازك كاري و در نهايت اجراي مصالح نما با اتصالات مناسب است.

اجراي نماي سنگ خشك در كجاها كاربرد دارد؟
اين نوع نما كه از متداول ترين روش هاي نماسازي محسوب مي شود، در كاربري هاي گوناگوني چون تجاري، مسكوني، اداري، پايانه ها، ايستگاه هاي مترو و يا در فضاهاي داخلي بناها به كار مي رود.


اجراي نماي سنگ خشك چه مزايايي دارد؟
سرعت اجراي نما بالا

به دليل كمبود ملات و روش هاي اجرايي سنتي و نيز استفاده مجري نما از ابزار و ماشين آلات صنعتي در اين روش، در اين نوع نما سازي امكان اجراي نما در چندين قسمت مختلف توسط اكيپ هاي مختلف، به طورهمزمان در بخش هاي بالايي و پاييني ساختمان ممكن است. از طرف ديگر نماهاي خشك در هر شرايط جوي براي مجري نما قابليت اجرا دارند و از اين نظر محدوديت زماني براي پروژه به دليل شرايط جوي وجود ندارد. علاوه بر همه اين ها،مجري نما اجراي نماي خشك را مي تواند با فاصله زماني اندكي از اتمام اسكلت سازي ساختمان شروع كند. در نتيجه سرعت اجرايي اين نما تا ۵۰ درصد بالا رفته است.

كيفيت بالا

هماهنگي رفتار مصالح در مقابل تغييرات دمايي ،كاهش خطاي انساني به دليل توليد صنعتي مصالح مصرفي، كاهش پرت مصالح به دليل محاسبه دقيق سيستم زيرسازي و طراحي دقيق ابعاد و پلاك ها با لحاظ كردن باز شوها، ارتفاع ساختمان و كاربري بنا و درآخر قابليت تنظيم و رگلاژ سازه و تك تك مصالح پوششي در جهت رفع مداوم خطاها (در حد ميليمتر) در حين اجرا به بالا رفتن كيفيت كار در نماسازي خشك كمك مي كند.

كاهش هزينه

در نماسازي خشك ، از يك سو به علت كاهش وزن و حجم اسكلت نسبت به نماي اجرا شده به روش دوغابي، هزينه هاي تمام شده كاهش يافته و از سوي ديگر به دليل نصب آن به روش صنعتي، هر كدام از اجزاي نما اعم از فلزات زيرسازي و خود متريال پوششي، در صورت آسيب ديدگي به طور مستقل و جداگانه قابليت تعويض دارند و نياز به تخريب واصلاح تمامي نما نيست وهزينه هاي ترميم به طور چشمگيري پايين خواهد آمد. ضمن اينكه در روش خشك نماسازي، امكان بازيافت مصالح پس از گذشت عمر مفيد نما وجود دارد و اسكوپ هاي نصب و زيرسازي فلزي نيز قابل بازيافت و استفاده مجدد خواهند بود.

عمر مفيد نماي خشك ۵۰ سال است، در صورتي كه عمر مفيد نماهاي دوغابي ۱۰ تا ۱۵ سال مي باشد.


مقاومت در برابر زلزله منطبق با آيين نامه هاي زلزله

از يك سو به دليل كاهش وزن ساختمان دراين نماسازي خشك و از سوي ديگر به دليل نوع طراحي زيرسازي در هنگام وقوع زلزله، جابجايي بخشهاي مختلف نما به طور جداگانه با تغيير مكان جانبي سازه صورت مي گيرد. در نتيجه كاهش ريسك ترك خوردن، جدا شدن و سقوط مصالح در مواقع زلزله و كاهش تلفات جاني و مالي را خواهيم داشت.

عايق حرارتي و صوتي

از يك سو، استفاده از جريان هواي طبيعي در فضاي بين نماي خارجي وجداره سازه، مقاومت آن را در برابر تبادل حرارتي بالا مي برد و از سوي ديگر امكان استفاده از عايقهاي صوتي و حرارتي در جداره خارجي سازه، اين نما را عايق حرارتي و صوتي مناسبي براي ساختمان مي كند.

حذف تقطير در سطوح داخلي

حضورلايه هاي هوا بين نماي خارجي و جداره سازه به خروج بخار آب از داخل ساختمان و كاهش رطوبت حاصل از پديده نفوذ كمك مي كند.

اجراي نماي سنگ خشك
نماي سنگ در ساختمان، از نماهاي بسيار پر طرفدار و پر كاربرد مي باشد. نماي سنگ به دو روش تر و خشك اجرا مي شود. اجراي نماي سنگ خشك با استفاده از پيچ و مهره فلزي انجام مي شود. سنگي كه در اجراي نماي سنگ خشك به كار برده مي شود بايستي ضخامت بيشتري نسبت به سنگ هاي اجرا شده به روش با ملات (تر) داشته باشد. چرا كه در صورتي كه سنگ ضخامت كمي داشته باشد، در اثر سوراخ كردن و بستن پيچ ترك ميخورد.

نصب سنگ به روش خشك
اجراي سنگ خشك به روش نمايان
يكي از سريعترين روش هاي اجراي نماي سنگ خشك مي باشد. در اين روش با استفاده از اسكوپ هايي كه در سطح نما نمايان هستند، سنگ را بر روي زيرسازي نصب مي كنند. از ويژگي هاي بارز اين روش ، امكان نصب سنگ هاي با ضخامت هاي متفاوت مي باشد.


اجراي نماي سنگ خشك به روش غيرنمايان
در اين روش با توجه به استفاده از زيرسازي آلومينيومي، حجم زيادي از زيرسازي آهني كاهش مي يابد. از طرفي امكان نصب كليپس ها بر روي قطعات عمودي آلومينيومي فراهم مي شود. در اين روش بخاطر استفاده از كليپس ها، سرعت و كيفيت اجراي كار افزايش مي يابد.

اجراي نماي سنگ خشك به روش غيرنمايان شياري
اين روش، براي اجراي سنگ هاي داراي ضخامت بيش از ۲ سانتي متر توصيه مي شود. قطعات اسكوپ در شيارهاي ايجاد شده در ضخامت سنگ قرار مي گيرند و سپس اسكوپ هاي گالونيزه با استفاده از پيچ به نبشي زيرسازي نصب مي شوند.

اجراي نماي سنگ خشك به روش غيرنمايان انكري
اين سيستم از جدترين سيستم هاي اجراي نماي سنگ خشك است. اين روش داراي دو بخش زيرسازي آهني و آلومينيومي مي باشد كه باعث مي شود در مقابل بارهاي جانبي مانند زلزله عملكرد بسيار خوبي داشته باشد. در اين روش با استفاده از دستگاه مخصوص، سوراخي در محل تعيين شده در سنگ با توجه به ضخامت سنگ، كه اصطلاحا به آن پافيلي مي گويند، ايجاد مي شود. بعد از ايجاد سوراخ پافيلي در سنگ، با استفاده از انكرهاي مخصوص آلياژي كه به كليپس متصل مي شود، سنگ را به زيرسازي نما متصل و رگلاژ مي كنند.

اجراي نماي سنگ خشك به روش غيرنمايان پيمي
اين روش براي نصب سنگ هاي با ضخامت بالاتر از ۲ سانتي متر و داراي تراكم كافي توصيه مي شود. در اين روش در ضخامت سنگ سوراخ هايي ايجاد مي گردد و با استفاده از اسكوپ هاي پيمي گالوانيزه و استيل، سنگ در محل خود نصب و رگلاژ مي شود.

اهميت اجراي صحيح نماي سنگ خشك
نماي سنگ خشك از جديدترين نماهاي ساختماني است و اجراي آن نياز به افراد متخصص و كاردان دارد. در صورتي كه نماي سنگ خشك به درستي اجرا نشود، مشكلات زيادي به همراه خواهد داشت و باعث از بين رفتن سرمايه و وقت ما خواهد شد. مشكلاتي مثل عدم زيبايي، عدم مقاومت كافي سنگ در نما، جداشدگي سنگ از نما، عدم عايق بودن نما و مشكلاتي ديگري كه به وجود خواهد آمد. از اين رو بايستي اجراي نماي سنگ خشك كه كاري كاملا تخصصي است، توسط افراد متخصص انجام شود.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۰۹:۰۳ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

خريد مبل تخت خواب شو

امروزه مبل تخت خواب شو كاربرد فرواني در خانه ها پيدا كرده و افراد اين دست از مبل ها را جايگزين خريد تخت خواب خود كرده اند و باخريد مبل تخت خواب شو هم صاحب مبل مي باشند و هم تخت كه در صورت نياز به هريك مي توانند به راحتي تغيير كاربري دهند.  اگر براي شما تخت خواب مهم مي باشد اين مدل كاناپه ها را پيشنهاد ميكنيم. اين كاناپه ها بر اساس تعداد تخت طبقه بندي مي شوند. تختخواب يك نفره ، تخت خواب دو نفره و تخت 1.5 نفره از اين دسته مي باشند.

انواع مبل تخت خواب شو

با توجه به نياز افراد مبل تخت خواب شو داراي انواع مختلفي مي باشد كه مبل تخت خواب شو يك نفره و دو نفره و يكنفره و نيم و همچنين داراي باكس و بدورن باكس داري كناره و بدون دستگيره و كناره مي باشد كه شما مي توانيد انواه مبل تخت خواب شو را در بازار عطاآباد مشاهده كنيد.اگر نياز به آن داريد كه كاناپه شما حتما فضايي به عنوان ذخيره سازي يا نگهداري جهت پتو يا بالش داشته باشد ، خريد مبل تخت خواب شو بدون باكس ، براي شما كارايي ندارد.شما ميتوانيد بر اساس سليقه يا نياز خود ، مدل مورد نظر خود را انتخاب كنيد.


مبل تخت خواب شو بخريم يا تخت خواب؟
اينكه شما به چه چيزي نياز داريد بر اساس سليقه ، جا و برخي از مسائل كاملا متفاوت مي باشد. اگر فضاي بسيار زيادي داريد و ميخواهيد هزينه زيادي براي خواب خود نماييد ميتوانيد از مجموعه تخت خواب هومر استفاده كنيد. اما اگر به يك محصول چند كاره و مفيد فكر ميكنيد قطعا انتخاب هاي زياد و كاربردي داريد. خريد مبل تخت خواب شو قطعا فضاي مفيد بسياري به منزل، محل كار و … اضافه ميكند هميشه مبلي براي نشتن داريد كه در موقع لزوم تبديل به تخت مي شود و فضايي كه اشغال كرده هم مي توان به عنوان كمد داخلي نيز از آن استفاده كرد.


خريد مبل تخت خواب شو  از عطاآباد
همانطور كه در قسمت بالاي مقاله برايتان گفتيم به خاطر داشته باشيد كه انتخاب مبل تخت خواب شو بايد با شرايط موجود در خانه شما هماهنگ باشد. به همين دليل هم هست كه انواع مبل تخت خواب شو، در بازار عطاآباد موجود هستند و مي توانيد از انتخاب مدل هاي  يك نفره گرفته تا خريد مبل تخت خواب شو دونفره را مد نظر داشته باشيد. همچنين با توجه به توليدي هايي كه در عطاآباد وجود دارد مي توانيد طبق سليقه خودتان مبل تخت خواب شو خود را در اندازه و ابعاد و رنگ دلخواه سفارش دهيد. اگر شما از آن دست افراد هستيد كه تصميم به خريد مبل تختخواب شو از عطاآباد را داريد ما به شما فروشگاه هومر را پيشنهاد مي كنيم.

خريد مبل تخت خواب شو ارزان
خريد مبل تخت خواب شو ارزان خود را مي‌توانيد با قيمت‌هاي مقرون به صرفه اي در بازار عطاآباد و همچنين فروشگاه اينترنتي هومر انجام دهيد.با خريد مبل تخت خواب شو ارزان از عطاآباد مي توانيد به راحتي مدل ها و كيفيت محصولات را ببنيد و از نظر قيمت با يكديگر مقايسه كنيد. در خريد حضوري مبل تخت خواب شو از عطاآباد مقايسه قيمتي و آشنايي كامل با محصولات براي شما فراهم است و با توجه به بودجه و توانايي مالي مي توانيد اقدام به خريد كنيد.


قيمت مبل تخت خواب شو عطاآباد
قيمت مبل تختخواب شو وابسته به عرض و تعداد خواب متغير است.مبل تخت خواب شو در چهار سايز عرضه مي شود عرض ۸۰ كه يكنفر خواب و يك نفر نشيمن دارد مبل تختخواب شو با عرض ۱۰۰ كه يك نفر خواب و دو نفر نشيمن دارد، عرض ۱۴۰ دو نفر خواب و دو نفر نشيمن دارد و عرض ۱۶۰ كه دو نفر خواب و سه نفر نشيمن دارد. رنج قيمت مبل تخت خواب شو عطاآباد بين دو تا هفت ميليون تومان مي باشد . كيفيت محصولات در فروشگاه اينترنتي هومر كه يك توليد تخصصي انواع مبل تخت خواب شو مي باشد بستگي به قيمت ندارد و در يك خط توليد تمامي محصولات توليد مي شوند. صرفا قيمت بر اساس ويژگي ها و امكانات مختلف متفاوت مي باشد. قيمت يك مبل تختخواب شو در فروشگاه هومر وابسته به عوامل زير مي باشد:

مواد اوليه
ماشين آلات
روش توليد
كيفيت توليد
بسته بندي
گارانتي
خدمات پس از فروش
امكان سفارش ست 2 نفره يا 3 نفره از يك مبل تخت خواب شو  از عطاآباد وجود دارد؟
بله، شما مي توانيد مدل ها رو به صورت نيم ست و 2 نفره يا 3 نفره انتخاب كنيد و به كارشناسان فروش ما در فروشگاه اينترنتي هومر سفارش دهيد و يا با ارسال عكس مي توانيد مبل تختخواب شو مورد علاقه تان را در كوتاه ترين زمان ممكن و با كيفيت بالا و قيمتمناسب تحويل بگيريد. فروشگاه اينترنتي هومر يكي از توليد كننده هاي موجود در نمايشگاه مبلمان واقع در عطاآباد آق قلا مي باشد كه بصورت آنلاين نيز محصولات خود را بفروش مي رساند و همچنين سفارشات مشتريان خود را نيز قبول مي كند.


روش خريد مبل تخت خواب شو از عطاآباد
هومر با توليد انواع مبل تخت خواب شو اين مهم را براي شما عزيزان فراهم آورده است كه صفر تا صد نيازهاي شما را با مرغوب ترين متريال توليدي و با قيمتي بسيار استثنايي براي شما خريدان فراهم سازد. اگر مي‌خواهيد يك مبل تخت خواب شو مدرن و متفاوت در اختيار داشته باشيد به شما توصيه مي‌كنيم از فروشگاه هومر خريد خود را انجام دهيد . شما مي توانيد محصول انتخابي خود را با توجه به سليقه خود برگزينيد و با پرداخت هزينه خريد آن خريد اينترنتي مبل تخت خواب شو را تجربه كنيد و تجربه دلنشيني را داشته باشيد.

آدرس فروشگاه مبل تخت خواب شو عطاآباد
رفتن به عطاآباد براي بوميان استان گلستان كار چندان مشكلي نمي باشد زيرا بازار عطاآباد بين اين افراد به خوبي جا افتاده است و كمتر كسي مي باشد كه راه آن را بلد نباشد، اما براي افراد غير بومي كه از مناطق ديگر كشور قصد سفر به اين باز ار عطاآباد را دارند بايد بگوييم،عطاآباد روستايي در بخش مركزي شهرستان آق‌قلا در استان گلستان ايران است. اين روستا در دهستان آق آلتين قرار داشته كه مي توان بطور كلي گفت آدرس توليدي مبل عطاآباد به اين شرح مي باشد،جاده گرگان-علي آباد, عطاآباد – گوزان فارس – نوده ملك .فاصله گرگان تا عطاآباد 34 كيلومتر مي باشد.

روستاي عطاآباد به لحاظ موقعيت جغرافيايي و واقع شدن در شهرستان كمتر برخوردار آق قلا و با فاصله ۴۰ كيلومتري از مركز استان و با وجود بيش از 2۵۰ كارگاه توليد مبل، از ظرفيت بسيار مناسب وبالايي جهت توسعه و تكميل زنجيره و ايجاد اشتغال و افزايش درآمد خانواده هاي روستايي برخوردار مي باشد.راه هاي ورودي به اين روستا شامل دو راه مي باشد كه از دو شهر گرگان و آق قلا مي توان به اين روستا رسيد.


 


برچسب: خريد مبل، خريد مبل تخت خواب شو، مبل تخت خواب شو، قيمت مبل تخت خواب شو،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۰۴:۲۹ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

آب هيدروژنه مزايا و معايب

آب هيدروژنه مزايا و معايب ، يا آب غني شده با هيدروژن آبي است كه حاوي مولكول هيدروژن به صورت محلول است. هيدروژن مهمترين عامل آنتي اكسيداني شناخته شده در جهان است. آب هيدروژنه « آب قليايي » حاوي فلزات قليايي نظير كلسيم و منيزيم است. ضمنا در برخي از آب ها از جمله آب قليايي توليد شده در كارخانه لوكساب منيزيم و كلسيم خالص وجود دارد. منيزيم خالص در آب واكنش كندي دارد كه باعث يونيزه شدن آب و توليد هيدروژن مي گردد.

فوايد مصرف آب غني از هيدروژن براي بدن
مولكول آب داراي دو اتم هيدروژن است كه با اتم اكسيژن پيوند برقرار كرده است. آب قليايي لوكساب داراي منيزيم خالص است. منيزيم خالص با آب واكنش داده و با تجزيه مولكول آب توليد هيدروژن مي نمايد:

منيزيم + آب ß هيدروكسيد منيزيم + هيدروژن

هيدروژن از طريق تنفس جذب پاييني دارد. ولي وقتي گاز هيدروژن در آب محلول است به صورت پايدار در مي آيد. به همين دليل به سرعت جذب مي شود. هيدروژني كه خاصيت درماني دارد، هيدروژن محلول است.

آب هيدروژنه با بالا بردن قدرت آنتي اكسيداني بدن به طور انتخابي راديكالهاي آزاد مخرب را از بين مي‌برند.

هيدروژن سبك‌ترين عنصر شناخته شده‌است پس به راحتي به هر بخش بدن نفوذ مي‌كند. وجود راديكالهاي آزاد مخرب در خون باعث لخته شدن گلبولهاي قرمز مي‌شود و بيماريهاي مختلفي را با كاهش تعداد گلبولها باعث مي‌شود.

اضافه كردن آب غني از هيدروژن غلظت گلبولهاي قرمز را كاهش مي‌دهد و آنها را از مرگ نجات مي‌دهد همچنين غشاي سلولي را از راديكالهاي آزاد مخرب حفظ  مي‌كند و كمك به خروج سلولهاي مرده از بدن مي‌كند. به علاوه هيدروژن تنها آنتي اكسيدانتي است كه قادر است به ميتوكندري در داخل سلول و  DNA نفوذ كند .
به طور كلي هيدروژن تنها آنتي اكسيدانتي است كه قابليت رفتن به تمامي ارگانهاي بدن انسان و سلولهاي مغزي را دارد.


يافته‌ها و مطالعات معتبر علمي هيچ اثر جانبي را در مصرف آب غني از هيدروژن نشان نداده‌اند.

وقتي آب غني از هيدروژن مصرف مي‌شود، هيدروژن به سرعت در داخل بدن حركت مي‌كند و در مواجه با راديكالهاي مخرب به آب تبديل مي شود. اين پديده كه يك واكنش احيا ناميده مي‌شود، هيچ اثر جانبي را به دنبال ندارد.

هيدروژن در تركيب با راديكالهاي آزاد به شكل آب از بدن خارج مي‌شود. هيدروژن هيچ ضرري را حتي در مصرف مقدار زياد ندارد. از آنجا كه هيدروژن به آساني در بدن پخش مي‌شود، هيدروژن باقيمانده از راه بازدم از بدن خارج مي‌شود. پس نتيجتاً مصرف آب غني از هيدروژن هيچ اثر جانبي ندارد.

دلايل اكسيد شدن بدن چيست ؟
بدن انسان دقيق ترين و منظم ترين كارخانه خلقت است. در كارخانه بدن هر لحظه ميليون ها واكنش شيميايي انجام مي شود كه به حفظ سلامت و نظم بدن كمك مي كند. وقتي بدن تحت فشار قرار مي گيرد واكنش هاي شيميايي با نقص دچار شده و مواد خطرناكي به نام راديكال هاي آزاد اكسيژن را توليد مي كند.

اين فشار مي تواند به دليل وارد شدن بيش از حد يك ماده در بدن، كمبود مواد مورد نياز و يا فشار هاي جسمي و روحي باشد كه باعث نقص در واكنش ها شده و راديكال اكسيژن توليد مي كند.

طي اكسيداسيون الكترون ها از يك ماده به ماده ديگر منتقل مي شوند و در اثر اين واكنش ها راديكال هاي آزاد توليد مي شوند. راديكالهاي آزاد اكسيژن بسيار خطرناك و ناپايدارند هستند و براي پايدار شدن با مواد مختلف واكنش داده و بدن را اكسيد مي كنند.

اكسيد شدن باعث تخريب سلولها شده و مشكلات مختلف را در بدن ايجاد مي كند. اغلب بيماري هاي مزمن به دليل اكسيد شدن بدن به وجود مي آيند. حتي پير شدن در اثر اكسيد و تخريب سلولهاي بدن رخ مي دهد.

راديكال‌هاي آزاد يعني اكسيژن‌هاي فاقد يك الكترون، مي‌توانند به DNA هسته سلول كه ماده اساسي و حياتي ژنتيكي سلول‌هاست حمله كنند و سلول را به جهش ژنتيكي وادارند.

اولين گام در روند سرطاني شدن سلول است و يا به قسمت چرب غشاء سلول‌ها حمله مي‌كنند و سلول‌هايي كه فاقد مواد ضد اكسيد كننده لازم هستند، كاملا بي‌دفاع، تخريب و فاسد مي‌شوند و اين فساد باعث از هم گسيختگي كامل ساختمان غشاء سلولي مي‌شود.

مولكول‌هاي چرب فاسد شده، مولكول‌هاي اطراف خود را فاسد مي‌كنند و اين روند ممكن است تا زماني كه به شكلي حاد خود را نشان دهد ادامه يابد.

اكسيد كننده‌ها اغلب از محيط خارج خواسته يا ناخواسته به بدن وارد مي‌شوند، مانند آلودگي هوا، مواد شيميايي سمي، حشره كش‌ها، دود سيگار و برخي از داروهاي شيميايي و غيره كه همه از محيط خارج وارد بدن آدم مي‌شوند

آنتي اكسيدان ها چه تاثيري در بدن مي گذارند ؟
آنتي اكسيدان مولكولي است كه قابليت جلوگيري از اكسيد شدن ساير مولكول ها را دارد. اين مولكول ها با از بين بردن راديكال هاي آزاد موجب پايان يافتن زنجيره اين واكنش ها مي گردند و با اكسيد كردن خودشان ساير واكنش هاي اكسيداتيو را مهار مي كنند. آنتي اكسيدان ها باعث افزايش قدرت سيستم ايمني مي گردند و در نتيجه ميزان عفونت را در بدن كم مي كنند.

آنتي اكسيدان ها مي توانند بخشي از آنزيمهاي سيستم ايمني بدن و يا مواد معدني و ويتامين هاي ضروري بدن باشند. در واقع بيشتر آنتي اكسيدان ها اعم از آنتي اكسيدان هاي طبيعي نظير ويتامين ها و آنزيم ها با اهدا هيدروژن راديكالي، راديكال اكسيژن را خنثي مي كنند. به عنوان مثال ويتامين ث كه يكي از شناخته شده ترين آنتي اكسيدان ها است يك اتم هيدروژن به راديكال آزاد اكسيژن مي دهد و راديكال آزاد را خنثي مي كند.

مزاياي آب هيدروژنه چيست ؟
•    آنتي اكسيدان قوي
•    به راحتي توسط بدن شما جذب مي‌شود.
•    افزايش انرژي و جلوگيري از خستگي
•    ضد پيري
•    محافظت از عملكرد ميتوكندري‌ها (ميتوكندري اندامكي است كه وظيفه آن تنفس سلولي است و وسيله انتقال انرژي است).
•    مبارزه با خستگي عضلاني
•    به سلامت پوست كمك مي‌كند.
•    به سلامت بهتر در طول پاك‌سازي كبد و پاك‌سازي ساير اندام‌ها كمك مي‌كند
خريد آب قليايي لوكساب به صورت آنلاين
آب قليايي لوكساب به عنوان اولين و تنها آب قليايي در ايران اقدام به توليد آب قليايي با دانش روز دنيا و جديدترن دستگاه هاي توليد آب قليايي نموده است، شركت لوكساب امكان خريد آب قليايي را به صورت آنلاين نيز فراهم آورده است. شما براي خريد آب قليايي  صورت آنلاين به صفحه ثبت سفارش مراجعه نماييد.
 


برچسب: خريد آب، خريد آنلاين آب، خريد آب لوكساب، خريد آب قليايي، آب هيدروژنه مزايا و معايب،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۰۱:۴۶ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

نحوه تقويت سيستم ايمني بدن با آب غني شده با اكسيژن

اين روزه ها با پيدايش كرونا و همه گيري آن در تمامي كشورهاي دنيا موضوع تقويت سيستم ايمني بدن از اهميت بالايي برخوردار شده اند. و تمامي پزشكان ومتخصصات تغذيه بر آنند تا نوشيدني ها و موادغذايي مفيدي را به مردم معرفي كنند كه باعث افزايش سطح سيستم دفاعي و ايمني بدنشان شوند. غذاها و نوشيدني‌هاي مختلفي ممكن است به تقويت ايمني و مبارزه با باكتري‌ها و ويروس‌هاي بيماري‌زا كمك كند. در كمال تعجب، نوشيدن آب نيز مي‌تواند به تقويت ايمني بدن كمك زيادي كند. آب از عناصر اصلي و ضروري براي حفظ حيات است كه مواد مغذي و مواد معدني را به قسمت‌هاي مختلف بدن منتقل كرده و سموم و مواد دفعي را خارج مي‌كند. جدا از اين‌ها، آب به تنظيم دماي بدن نيز كمك مي‌كند. در اين بين نگاه ويژه اي به آب غني شده از اكسيژن شده است. زيرا بيماري كرونا باعث كاهش سطح اكسيژن خون مي شود كه با نوشيدن آب غني شده از اكسيژن هم مي توان به افزايش تقويت سيستم ايمني بدن كمك كرد هم اكسيژن مورد نياز خون را تا مقداري از آن تامين كرد . اگر مي خواهيد با نحوه تقويت سيستم ايمني بدن با آب غني شده با اكسيژن آشنا شويد با ما تا انتهاي مقاله همراه باشيد:

نحوه تقويت سيستم ايمني بدن با آب غني شده با اكسيژن
به طور كلي هنگامي كه فردي مريض مي‌شود يا تب مي‌كند، توصيه مي‌شود بدن خود را هيدراته نگه دارد، زيرا آب به بدن كمك مي‌كند تا به طور طبيعي سموم و باكتري‌هاي ايجادكننده بيماري را از بين ببرد. حال نوشيدن آب غني شده از اكسسيژن هم‌چنين به انتقال اكسيژن به سلول‌هاي مختلف بدن كمك مي‌كند كه به نوبه خود عملكرد صحيح بدن را بهبود مي‌بخشد. توصيه مي‌شود افراد روزانه دست كم دو ليتر آب بنوشند تا سالم و سرحال بمانند و آب غني شده از اكسيژن را در كنار آب آشاميدني سالم در برنامه رئزانه خود قرار دهند و افرادي كه داراي بيماري پيش زمينه هستند قبل از نوشيدن آب حتما با پزشك معالج خود مشورت كنند. در زمان بيماري بايد سعي كنيد ميزان مصرف آب غني شده از اكسيژن خود را افزايش دهيد.

تقويت سيستم ايمني بدن براي مبارزه با بيماري‌ها بسيار مهم و حياتي است. سيستم ايمني بدن اگر ضعيف باشد، وقتي ميكروبي موفق مي‌شود به بدن نفوذ كند، نمي‌تواند با آن مقابله كند و در نهايت شما بيمار ‌مي‌شويد. سيستم ايمني بدن به منظور عملكرد صحيح به چند دسته از مواد مغذي نياز دارد كه مي‌توانيد آنها را از طريق رژيم‌ غذايي روزانه‌ دريافت كنيد. آب آشاميدني سالم بهترين گزينه است كه آب غني شده از اكسيژن نمونه ديگر آن مي باشد. اما اگر نوشيدن هشت ليوان آب را در روز براي شما دشوار است، مي‌توانيد تركيب آب و ليموي تازه يا نعنا را نيز امتحان كنيد. اين تركيب‌ها نيز به همان اندازه آب آشاميدني براي سلامتي مفيد هستند.

نحوه پيشگيري از سرماخوردگي با آب غني شده از اكسيژن
براي پيشگيري از سرماخوردگي روزي 3 تا 5 بار آب غني شده با اكسيژن ولرم را از بيني به داخل دهان فرو بريد و هر نيم ساعت يك ليوان آب غني شده از اكسيژن گرم بخوريد . افرادي كه داراي بيماري هاي پيش زمينه اي هستند و يا تا به حال از اب غني شده از اكسيژن استفاده نكرده اند حتما با پزشك خود مشورت كنند تا در صورت نداشتن مشكل بتوانند از آب غني شده از اكسيژن استفاده كنند.
خوردن آب غني شده با اكسيژن براي خارج كردن مواد زائد بدن ضروري است. چنان‎چه تب داريد هر نيم ساعت يك ليوان آب غني شده با اكسيژن ولرم بنوشيد.


نحوه پيشگيري از كرونا با آب غني شده از اكسيژن
مراقبت و تقويت ريه‌ها در شرايط شيوع كرونا از اهميت بيشتري برخوردار است و بايد از روش‌هاي مختلفي براي محافظت از سيستم تنفسي خود بهره بگيريد.يكي از راه هاي مراقبت و تقويت دستگاه تنفسي و ريه ها و افزايش سطح اكسيژن خون نوشيدن آب غني شده با اكسيژن مي باشد. البته توجه داشته باشيد قبل از مصرف حتما با پزشك خود مشورت كنيد تا در صورت هر گونه مشكل از نوشيدن آن پرهيز كنيد. دقت كنيد هيچگونه خود درماني در اين ايام حساس نداشته باشيد.زيرا بي توجهي به اين نكته مي تواند سلامت شما را به خطر بياندازد. با توجه به فراگيري بيماري كرونا و افزايش آن در بين افراد جامعه بسياري از افراد استفاده از آب هاي غني شده از اكسيژن را پيشنهاد كرده اند. زيرا با تحقيقات فراوان به اين موضوع دست يافته اند كه ويروس كرونا دستگاه تنفسي افراد را درگير كرده و باعث افت اكسيژن در خون مي شود و نوشيدن آب غني شده به افزايش اكسيژن خون و تنفس راحت بيماران كمك مي كند.

آب و ليمو
مقدار زياد ويتامين سي، فولات و پتاسيم موجود در ليمو نيز مي‌تواند در كنار آب به تقويت ايمني بدن كمك كند. شروع روز با تركيب يك ليوان آب گرم و آب ليمو مي‌تواند فوايد زيادي براي سلامتي به همراه داشته باشد.

آب و نعنا
نعنا گياهي با ارزش است كه در داروهاي آيورودا (طب سنتي هند) نقش مهمي دارد. خواص ضد التهابي و آنتي اكسيدان نعنا به جلوگيري از فعاليت راديكال‌هاي آزاد كمك مي‌كند. اين امر مي‌تواند به سم‌زدايي بدن كمك كند و حتي براي پوست نيز مفيد است.


علائم سيستم ايمني ضعيف
ضعيف بودن سيستم ايمني بدن با علائم زير قابل تشخيص است:

دست‌ها، انگشت‌ها، گوش‌ها و پاهاي سرد
اسهالي كه بيش از يك هفته طول مي‌كشد
يبوست
خستگي
تب خفيف
حساسيت به نور خورشيد
ريزش مو
خشكي چشم
زرد شدن پوست
تغييرات وزن
دردهاي مفصلي
البته اين علائم گاه مي‌توانند علائم برخي بيماري‌هاي ديگر نيز باشند. بنابراين با مشاهده‌ي آن‌ها در بدن نمي‌توان قاطعانه از ضعف سيستم ايمني صحبت كرد. ضعف سيستم ايمني بدن را فقط پزشك مي‌تواند به طور قطعي تشخيص دهد.

خريد آب غني شده با اكسيژن اكساب شاپ بهترين هديه براي سلامت خانواده
اكساب شاپ در حال حاضر توانايي ارسال محصول  آب غني شده با  اكسيژن اكساب به نمايندگي هاي سراسر كشور را دارد . جهت ثبت سفارش آب غني شده با اكسيژن اكساب ، تماس با اكساب شاپ در تمامي ساعات شبانه‌روز و هفت روز هفته امكان‌پذير مي‌باشد.

 


برچسب: خريد اينترنتي آب آشاميدني، خريد آنلاين اكساب شاپ، خريد آب، خريد انلاين اب، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۹:۱۳ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

فيوز مينياتوري چيست؟

فيوز مينياتوري و لزوم استفاده از آن در تابلو برق خانه هوشمند براي بسياري از افراد جاي سوال دارد. مشخصات روي فيوز مينياتوري در تيپ هاي مختلف نشان دهنده مكانيزم و نحوه عملكرد فيوز مينياتوري مي باشد.در اين مقاله به شرح اين سوال كه فيوز مينياتوري چيست؟ مي پردازيم. همراه ما باشيد.

فيوز مينياتوري چيست؟
فيوز وسيله‌اي است كه مدارهاي الكتريكي را در برابر جريان غير مجاز محافظت مي‌ نمايد. فيوز مينياتوري ديوايسي است كه در برابر جريان اضافه حساس بوده و نقش آن اين است كه به سرعت جريان را در مدار قطع نمايد. به عبارت ديگر اين فيوزها نسبت به تحمل جريان اوليه و اضافه بار به سرعت عكس العمل نشان داده و در صورت لزوم جريان برق را قطع مي كنند.


عملكرد فيوز در سيستم يك مدار الكتريكي چگونه است؟
وظيفه يك سيستم قدرت، تحويل انرژي الكتريكي به مصرف كننده به طور مداوم و بدون وقفه است. مهمترين خطر براي يك سيستم قدرت، اتصال كوتاه است كه باعث تغييرات شديد و ناگهاني در آن مي گردد. ايجاد خطا و اتلاف انرژي زياد به صورت حرارت در محل اتصال كوتاه، باعث آتش سوزي، صدمات مكانيكي و الكتريكي به تجهيزات مي شود.

از اين رو،لازم است اولا قسمت معيوب هر چه سريعتر از مدار جدا گردد تا به قسمت هاي سالم صدمه اي وارد نشود و ثانيا حداقل قطعي برق در قسمتهاي سالم را داشته باشيم. اين امر مستلزم به كارگيري و انتخاب صحيح وسايل حفاظت كننده مدار، اعم از رله ها و فيوزها مي باشد. فيوزها به خودي خود مستقيما خطا را حس نموه و مدار را قطع مي نمايند، در حالي كه رله ها پس از درك، بروز خطا براي رفع آن به كليدهاي مربوطه فرمان مي دهند.

از نظر حفاظتي،يك سيستم قدرت به نواحي كوچكت ري نيز، تقسيم مي گردد كه هر كدام از اين نواحي ممكن است توسط وسايل حفاظتي اصلي و چندين وسيله حفاظتي پشتيبان مورد حفاظت قرار گيرند.
با توجه به مشخصات روي فيوز مينياتوري و جريان هاي معين شده روي آن، دو نوع جريان در فيوزهاي مينياتوري مورد بحث است كه در قسمت زير به بيان آنها مي پردازيم:

جريان لحظه اي
به جرياني گفته مي شود كه در يك لحظه،( كمتر از يك ثانيه ) فيوز توانايي تحمل اين جريان را دارد. روي فيوز ها معمولا جريان بزرگي مانند 6000 يا 3000 درج شده است كه اين عدد نشان دهنده جريان لحظه اي فيوز مينياتوري مي باشد.


جريان نامي
به حداكثر جريان مجازي كه يك فيوز مينياتوري توانايي تحمل آن را دارد گفته مي شود و اگر جرياني بيش از ميزان جريان نامي مشخص شده روي فيوز از آن بگذرد، فيوز مدار را قطع مي كند.

در اين صورت اگر جرياني بيش از جريان نامي از فيوز بگذرد، مي توان اين نتيجه را گرفت كه فيوز مي‌سوزد و بدين ترتيب جريان برق در مدار، قطع خواهد شد. به عبارت ساده، فيوز يك وسيله حفاظتي است و نقش آن در تجهيزات و مدارات الكتريكي اين است كه در مواقعي كه جرياني بيشتر از حد انتظار از وسيله برقي عبور مي‌كند، با سوختن فيوز مدار قطع گردد تا به تجهيزات ديگر آسيبي وارد نشود.

اجزاي تشكيل دهنده ي فيوز كدامند؟
اجزاي تشكيل دهنده فيوزها عبارتند از ؛ يك سيم حرارتي كه در مدار جريان قرار گرفته و به ازاي ميزان جريان به خصوصي در زمان معين، ذوب مي گردد (مي سوزد). عملكرد صحيح فيوز نه فقط تابع دقت در مرحله ساخت آن مي باشد، بلكه همچنين به استفاده درست و نگهداري صحيح پس از نصب نيز بستگي دارد. چنانچه فيوز در مدار به درستي به كار گرفته نشود، احتمال وارد آمدن خسارت جدي به تجهيزات گران قيمت مدار نيز وجود دارد.

پايانه
قسمت هايي از فيوز را كه براي اتصالات الكتريكي مدار خارجي تعبيه شده اند، پايانه مي نامند.

پايه فيوز
قسمت هاي ثابت يك فيوز را گويند كه مجهز به ترمينال هايي براي اتصال به مدار خارجي مي باشند و در مورد بعضي از انواع فيوزهاي موجود، قسمت پايه داراي روپوش محافظتي نيز مي باشد. فيوز وقتي قادر به حفاظت از مدار است كه در مسير فاز و ابتداي مدار نصب شود.

كنتاكت هاي پايه فيوز
به قسمت هاي هادي پايه فيوز گفته مي شود، كه با كنتاكت هاي كلاهك فيوز يا رابط فيوز در ارتباط هستند.


كلاهك فيوز
قسمت جداشدني فيوز است كه حامل رابط فيوز مي باشد و خارج كردن و تعويض آن را راحت تر مي نمايد.

كنتاكت هاي كلاهك فيوز
براي اتصال به كنتاكت هاي رابط فيوز و نيز اتصال به كنتاكت پايه فيوز طراحي شده است.

نگهدارنده فيوز
مجموع پايه فيوز و كلاهك فيوز را نگهدارنده فيوز مي نامند.

رابط فيوز ( فشنگ فيوز )
به قسمتي از فيوز گفته مي شود كه شامل المان فيوز بوده و پس از عمل كردن فيوز براي آماده سازي مجدد آن، بايد تعويض گردد.

كنتاكت هاي رابط فيوز
براي اتصال رابط فيوز به كنتاكت هاي پايه فيوز و كنتاكت هاي كلاهك فيوز طراحي گرديده است.

المان يا سيم فيوز
به بخشي از فيوز گفته مي شود كه هنگام عملكرد فيوز ذوب مي گردد.


شاخص فيوز
به قسمتي از فيوز گفته مي شود كه مشخص مي كند، فيوز سالم بوده يا درست عمل كرده است. شاخص فيوز را با توجه به جريان نامي فيوز، به رنگهاي مختلف مي سازند. جدول زير جريان نامي را با توجه به رنگ شاخص آن تعيين مي كند. شاخص فيوز توسط يك سيم مقاومتي نگهداشته مي شود. پس از سوختن المان فيوز سيم مقاومتي نيز سوخته و پولك فلزي كه تحت كشش فنري كوچك قرار دارد آزاد مي گردد. در فيوزهاي فشار قوي به عوض پولك از يك ميله فلزي قطع كننده ( فشنگ ) استفاده شده است. اين ميله با ضربه اي در حدود ۱۲ Kg سبب قطع كنتاكت كليد و فرمان به لامپ سيگنال و غيره مي گردد.

تيپ مختلف انواع فيوز مينياتوري
اعداد و حروفي كه روي فيوز مينياتوري يادداشت شده اند، نشان دهنده تيپ فيوز و جريان نامي آن مي باشند.

تيپ هاي معمول فيوز مينياتوري
فيوز مينياتوري از نظر كاربرد به تيپ هاي Bروشنايي، Cموتوري،Dترانسفورماتوري،K قدرت و Zبسيار حساس تقسيم بندي مي گردند.

فيوز مينياتوري نوع B روشنايي
اين كليد مينياتوري معمولا در مصارف خانگي و در سيستم روشنايي استفاده كاربردي دارد. اين كليدها در جريان اضافه، بار بين 3 تا 5 برابر جريان نامي در زمان مشخص، را در مدار قطع مي كنند و از سطح حساسيت مناسبي براي كاربردهاي خانگي برخوردار مي باشند.

فيوز مينياتوري نوع C موتوري
كاربرد اين فيوز مينياتوري بيشتر در موارد صنعتي بوده و اين كليدها جريان بين 5 تا 10 برابر جريان نامي در زمان مشخص را در مدار قطع مي كنند و زمان قطعشان از تيپ B بيشتر مي باشد.

فيوز مينياتوري نوع D ترانسفورماتوري
در مصارف صنعتي خاص مانند مولدهاي اشعهX-Ray از فيوز ترانسفورماتوري استفاده مي گردد. اين كليدها جريان بين 10 تا 20 برابر جريان نامي در زمان مشخص را در مدار قطع مي كنند و زمان قطعشان از همه تيپ ها بيشتر است.

فيوز مينياتوري نوع K قدرت
اين كليد مينياتوري براي حفاطت در مدار هاي قدرت، ترانسفورماتورماتور ها و موتورها استفاده مي شود. در اين نوع از كليدهاي مينياتوري حد جريان براي قطع در موارد اضافه بار كمتر از ساير كليدها مي باشد.

فيوز مينياتوري نوع Zبسيار حساس
هنگامي كه جريان عبوري از جريان نامي بيشتر شود، در يكمدت زمان خا كه از تمامي ساير تيپ ها كمتر است،فيوز مينياتوري بر طبق منحني قطع ، فرمان قطع جريان را صادر مي نمايد. حساسيت اين نوع از كليدها ، هم در مواقع اضافه بار و هم اتصال كوتاه از تمامي تيپ هاي ديگر بيشتر است و در صورت بروز خطا مدار ررا سريع تر قطع مي نمايد. بنابراين كاربرد اين نوع فيوز مينياتوري در مداراهاي با حساسيت بسيار بالاست.

اهميت نصب فيوز استاندارد
فيوز مينياتوري عكس العمل سريعي نسبت به اضافه بار و تحمل جريان اوليه نشان مي دهد و برق را قطع خواهد كرد. فيوز يك وسيله‌ي حفاظتي است و در تاسيسات برقي از آن استفاده مي كنند تا زماني كه جريان بيش از حد مجاز از وسايل عبور كند وفيوز بسوزد در نتيجه مدار قطع شود تا به وسايل ديگر آسيب وارد نشود.

فيوز يك مكانيسم مهم ايمني به حساب مي آيد و به عنوان يك محافظ مدار را قطع مي كند. حداكثر جريان اين فيوزها تا 100 آمپر است. جزء اصلي فيوز، يك نوار فلزي مي باشد كه در يك محفظه غير رسانا قرار گرفته است و با عبور جريان بيش از حد، اين نوار فلزي ذوب مي شود و باعث قطع شدن مدار الكتريكي مي گردد.


برچسب: نصب فيوز، فيوز مينياتوري، فيوز، اهميت نصب فيوز،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۶:۴۰ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

۱۰ نكته مهم درباره صادرات كود

نحوه صادرات كود چگونه است؟ آيا از تعرفه هاي صادرات كود آگاهي داريد؟ آيا مي دانيد مجوزهاي لازم براي صادرات كود چيست؟ آيا مي دانيد اجازه صادرات كود به كدام كشورها را داريم؟ آيا مي دانيد صادرات كدام كودها ممنوع و كدام مجاز است؟ در ادامه اين مطلب با ما همراه باشيد تا ۱۰ نكته مهم درباره صادرات كود را براي شما بيان كنيم ، نحوه صادرات كود به صورت مرحله به مرحله است و مانند هر فعاليت تجاري ديگري بايد با برنامه ريزي اصولي صورت گيرد و در كنار آن از علم روز دنيا نيز بهره مند بود تا توانست در بازار هاي خارجي كه از حساسيت هاي خاص خود برخوردار است به موفقيت دست يافت. 
تعريف صادرات كالا
صادرات به معني انتقال كالا از كشوري به كشور ديگري مي باشد كه البته اين انتقال فقط كالا نمي باشد و امكان دارد خدماتي نيز مورد صادر به كشور ديگري باشد. البته انتقال كالايي صادرات ناميده مي شود كه از راه هاي قانوني و گمركي كشور صورت گرفته باشد و تمام تعرفه ها و عوارض مربوط به آن پرداخت شده باشد. در غير اين صورت حالت قاچاق را به خود مي گيرد و قانوني نبوده است به طوري كه در صورت مواجه شدن با اين موارد به شدت رفتار خواهد شد. شركت هاي بسيار زيادي محصول و كالاي توليد شده خود را به كشورهاي مختلف در جهان ارسال و صادر مي كنند كه براي برخي از محصولات هيچ گونه محدوديتي وجود ندارد و توليد كنندگان مي توانند به دورترين مناطق در دسترس نيز محصول توليد شده خود را ارسال كنند.

راهنماي صادرات كود
بازاريابي صادرات كود

براي اينكه با نحوه صادارت كود آشنا شويد در اولين مرحله بايد به بازاريابي توجه كنيد در تمام متون آموزشي چگونگي و نحوه صادرات كالا، مهمترين گام در صادرات را بازاريابي ذكر كرده اند. در تعريف بازاريابي مي توان به شناخت بازارهاي خارجي اشاره نمود از روش هايي كه مي توان به اين شناخت رسيد، مذاكره با خريداران در كشور مقصد و شركت در نمايشگاه هاي بين المللي است. اتاق هاي بازرگاني و سفارتخانه ها نيز مي توانند اطلاعات مناسبي را براي صادرات در اختيار صادركنندگان بگذارند. يكي ديگر از مواردي كه بايد در نحوه صادرات كود به خارج از كشور و بخش بازاريابي آن اشاره نماييم، شناخت كالاهاي رقيب از نظر كيفيت و قيمت مي باشد.

نحوه صادرات كود به كشورهاي همسايه
به عنوان مثال صادرت كود به عراق را در نظر بگيريد، نحوه صادرات به عراق با بررسي بازار اين كشور آغاز مي شود اين كشور به دليل جنگ هايي كه در زمان صدام و آمريكا داشته است از نظر صنعتي پيشرفت چنداني نداشته است و مستعد وارد شدن كالا از كشورهاي ديگر به خصوص كشورهاي همسايه مانند ايران مي باشد. چگونگي صادرات كود به عراق را مي توان از مرزهاي خسروي، مهران، غرب تهران و با شماق و كرمانشاه و پيرانشهر دانست.

همانطور كه گفته شد نحوه صادرات كود مراحل گوناگوني دارد كه يكي از آنها شناسايي بازار است در مورد عراق با بررسي هاي كه انجام شده و صادرات كود جز مهمترين كالاهاي صادراتي مي باشند. 

نحوه صادرات كالا به عراق نشان مي دهد كه اين كشور بازار بسيار مناسبي جهت واردات كالا دارد و عمده ترين محصولاتي كه در اين كشور با قيمت مناسب به فروش مي رسد، محصولات كشاورزي، مصالح ساختماني، لوازم خانگي و مواد غذايي مي باشد. روش صادرات به عراق همانند بقيه كشورها با عبور از مراحل قانوني امكان پذير است.

پتانسيل بالاي بازار صادرات كود ايران در قطر
نحوه صادرات كود به قطر يكي ديگر از مواردي است كه مي توان آن را بررسي نمود. قطر نيز يكي از بازار هاي مناسب صادراتي ايران است و با اينكه كشور بسيار ثروتمندي مي باشد ولي از نظر واردات كالا براي ايران در رتبه بسيار بالايي قرار دارد، نحوه صادرات به قطر از طرق مختلف انجام مي شود، ولي مرزهاي آبي زيادي با ايران دارد و مي تواند از اين طريق واردات را داشته باشد. اين كشور مورد تحريم بسياري از كشورها مانند عربستان قرار گرفته و حتي ارتباط چنداني با همسايگان خود ندارد ولي با ايران روابط بسيار خوبي دارد كه همين امر مي تواند به صادرات كود و كالا به قطر كمك كند. زماني كه به فكر چگونگي و نحوه صادرات كالا به قطر هستيد بايد بازار آن را شناسايي نماييد.

در مورد نحوه صادرات كود به قطر بايد به اين نكته اشاره شود كه تسلط به زبان رسمي كشور يعني عربي الزامي مي ‌باشد و زبان انگليسي نيز در اين كشور رواج دارد، آشنايي با فرهنگ مردم كشور قطر نيز در نحوه صادرات كالا به قطر بسيار ضروري مي باشد.

در بحث بازاريابي كود در كشورهاي مختلف به كشور ديگري مانند چين مي رسيم كه  صادرات كود ايران به چين نيز در صدر قرار دارد. نحوه صادرات به چين نيز به آشنايي به بازار آن كشور بستگي دارد.

چگونگي صادرات كود
صدور پيش فاكتور كود صادراتي
دومين گام در توضيح نحوه صادرات كود صدور پيش فاكتور است، در واقع صادر كننده با شناسايي بازار مقصد و مراكزي كه قصد فروش به آنها را دارد پيش فاكتور را ارسال مي كند.

نحوه تهيه و بسته بندي كود صادراتي
در مرحله بعدي از توضيحات نحوه صادرات كود بايد طبق قرارداد و توافقي كه انجام گرفته است كالاي مورد نظر تهيه و بسته بندي شود.

اگر در زمينه صادرات كود هنوز آنقدر تجربه نكرده ايد مي توانيد از شركت هايي كه  براي مشاوره و انجام صادرات فعاليت مي كنند، كمك بگيريد. شركت هيراكود يكي‌از‌شركت هايي است كه به صورت تخصصي در زمينه صادرات كود فعاليت مي كند.

مشخص كردن ارزش گمركي كود
در نحوه صادرات كود به بحث تعيين ارزش گمركي مي رسيم و تعريف آن عبارتند از مبلغي كه براي خريد كود در مبدا داده شده به اضافه هزينه باربري و كليه هزينه هاي مربوط به افتتاح اعتبار و كليه هزينه هاي كه تا ورود كالا به اولين دفتر گمركي تعلق مي گيرد. به صورت كلي مي توان گفت اظهار كالا به گمرك، عقد قرار دارد حمل و بيمه، گواهي بازرسي كالا، دريافت رسيد فاكتور و گواهي ارسال كالا از جمله مواردي ست كه در اين مرحله قرار مي گيرد.

نحوه گرفتن مجوز صادرات كود
از مراحل و نحوه صادرات كود گرفتن مجوز لازم از ارگان هايي است كه در اين رابطه كار مي كنند. روش اخذ مجوز هاي لازم براي صادرات  در رابطه با محصولات و كالاهاي مختلف در برخي مراحل متفاوت مي باشد. وزارت صنعت و معدن و تجارت، كشاورزي، بهداشت، سازمان ملي استاندارد جز مهمترين ارگان هاي صادر كننده مجوز مي باشند. برخي از شركت هاي با برگزاري دوره هاي آموزشي مانند آموزش واردات و صادرات تمام مراحل قانوني در ان رابطه را آموزش مي دهند.

امروزه قوانين و مقررات بسيار زيادي براي صادرات انواع مختلف محصولات وضع شده است كه اين قوانين و مقررات با توجه به كشور مبدا و مقصد نيز بسيار متفاوت خواهد بود و شما بايستي از تمام قوانين وضع شده آگاهي لازم را داشته باشيد تا بتوانيد به شكل صحيح و به نحوه احسن صادرات كالاي مورد نظر خود را داشته باشيد.

چند نكته كليدي در روش و راهنماي صادرات كود
دقت داشته باشيد كه در نحوه صادرات كود بايد پيگيري و كسب تجربه را فراموش نكنيد در واقع با يك بار صادرات كود شما به تمام مراحل و چگونگي و نحوه صادرات كود تسلط پيدا نخواهيد كرد. بايد در اين كار استمرار داشته باشيد. در دنياي رقابت امروزي از مهمترين مسايل در نحوه صادرات كالا بسته بندي مي باشد.

هرچه در بسته بندي موفق تر باشيد در بازار رقابتي و ديده شدن محصولات موفق خواهيد بود. چگونگي و نحوه صادرات كود صرفا به طي كردن برخي مراحل اداري نيست و بايد كيفيت كالا را در طول سال هاي كاري خود حفظ نماييد و گرنه به زودي از بازار حذف خواهيد شد. براي بازار يابي هميشه راه هاي جديدي را كشف كنيد و نمايشگاه هاي كشورهاي مقصد را فراموش نكنيد. برند سازي از جمله كارهايي است كه در بازاريابي محصول بسيار مهم است و با اين كار مي توانيد محصول را به خوبي معرفي نماييد.

بيمه كالاي صادراتي يكي از مهمترين مراحل در چگونگي و نحوه صادرات كود است. داشتن يك دفتر يا مركزي در كشور مقصد بسيار به صادر كننده كمك خواهد كرد. اگر تازه شروع به كار كرده ايد با مقدار كم صادرات كالاي مورد نظر را انجام بدهيد. سازمان توسعه تجارت براي صادركنندگان حمايت هاي گوناگوني دارد كه بهتر است با آن مجموعه ارتباط درستي داشته باشيد.

مزايا و معايب صادرات كود چيست؟
همان طور كه در بخش قبلي نيز به آن اشاره شد، امروزه شركت هاي بسيارزيادي محصولات و خدمات توليد شده خود را به كشورهاي مختلف جهان صادر مي كنند و اين امر سبب مي شود روابط اقتصادي و فرهنگي كشورها نيز با يكديگر بسيار خوب باشد. اگر بخواهيد در مورد مزيت ها و معايب صادرات كود اطلاعاتي را به دست بياوريد، در ادامه متن با ما همراه باشيد:

مزيت هاي صادرات كود
باعث كاهش هزينه هاي توليدي
باعث حفظ موقعيت رقابتي در بازارهاي جهاني
افزايش و حفظ كيفيت محصولات توليد شده
افزايش توانايي ها و مهارت كاركنان
افزايش سهم بازار هدف
افزايش سود به دست آمده
شناساندن برند خود در سطح جهاني
وارد كردن ارز خارجي به چرخه اقتصاد كشور
رقابت كردن با بهترين برندهاي خارجي
بسياري از شركت ها با در نظر گرفتن ريسك و معايب موجود در صادرات، باز هم اقدام به صادرات محصولات و كالاهاي خود مي كنند چرا كه به خوبي مي دانند با رعايت تمام اصول مربوط به نحوه صادرات مي توانند از مزيت هاي بسيار آن بهره مند شوند.


برچسب: خريد كود، خريد كود صادراتي، صادارت كود، صادرات كود آهن، صادرات كود آهن كلات،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۰:۰۸ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

تكنيك ايجاد كهكشان با رزين اپوكسي

يكي از اين شاخه‌ها تكنيك نقاشي با رزين اپوكسي  تكنيك ايجاد كهكشان با رزين اپوكسي است كه به سبك‌هاي مختلف آموزش داده ميشود و در بعضي از موارد هزينه‌هاي سنگيني بابت اين آموزش‌ها دريافت ميگردد. اين تكنيك بسيار ساده و قابل انجام در منزل است و ميتوانيد با ثبت نام در كلاس هاي آموزش كار بارزين مدرسه معماري آرت كانر زير نظر اساتيد حرفه اي آموزش ببينيد. در اين مقاله تصميم گرفته ايم تا بصورت ساده به بيان تكنيك ايجاد كهكشان با رزين اپوكسي بپردازيم. تا انتهاي اين مطلب همراه ما باشيد:

تكنيك ايجاد كهكشان با رزين اپوكسي
ابتدا سطح كار را با الكل تميز ميكنيم ، بعد رنگ هاي دلخواه را آماده ميكنيم. با الكل رنگ هاي خود را رقيق كرده و روي سطح كار كه با الكل خيس كرديم ميريزيم و شروع ميكنيم با سشوار اون هارو به سمت هاي همديگر حل ميدهيم و روي كار الكل بي رنگ ميپاشيم(ميتونيم بذاريم كار خشك بشه و بعد الكل بپاشيم كه قره هاي الكل جاش بمونه و مثل ستاره باشه.)
بعد از اينكه صبر كرديم كار خشك بشه اونموقع با رنگ روغن سفيد و قلم داتينگ(درصورت نداشتن با خلال دندون.) سطح كار رو پر از نقطه هاي سفيد ميكنيم.
بعد از خشك شدن اونها؛ شروع ميكنيم رزين و هاردنر را ميكس كرده و من در اين كار يك مقدار كم ابي و بنفش و مشكي بارزين ميكس كردم و حتما در رزين بي رنگ از اكليل نقره اي يا سفيد به مقدار كم استفاده ميكنيم(كه ستاره هاي زير كهكشان را براي ما تداعي كنند.)
حالا كل رزين بي رنگ را روي كار ميريزيم و قسمت هاي خاصي كه مدنظرمان هست را رنگ هاي بنفش و ابي و مشكي كه ميكس كرديم ميريزيم و با سشوار صنعتي انهارا حركت ميدهيم و پخش ميكنيم.
كار را در جاي بدون گرد و غبار قرار داده تا خشك شود!
تكنيك ايجاد كهكشان با رزين اپوكسي چه كاربردي دارد؟
از تكنيك ايجاد كهكشان با رزين اپوكسي ميتوانيد براي آراستن هر سطح مسطح و محكمي كه قابليت رنگ پذيري داشته باشد، استفاده كنيد.

ميتوانيد از بوم، شيشه، سطوح MDF يا PVC استفاده كنيد و بعد از اتمام كار، از آنها به عنوان صفحه ساعت، صفحه ميز، سيني، زير ليواني و … استفاده نماييد. ميتوانيد از بسترهاي آماده مثل سيني هاي چوبي يا ديس چيني براي كار استفاده كنيد و با خلاقيت خود كاربردهاي مختلفي را براي اين هنر پيدا كنيد.


تكنيك ايجاد كهكشان با رزين اپوكسي را روي چه سطوحي ميتوان كار كرد؟
شما روي هر سطحي كه مسطح و محكم باشد و قابليت رنگ پذيري داشته باشد ميتوانيد كار كنيد مثل صفحات PVC يا MDF .اگر سطح كار خيلي نازك باشد ممكن است بعد از خشك شدن، تاب بردارد. براي سطوح بزرگ از MDF با ضخامت حداقل ۸ ميل استفاده كنيد.

اگر سطح كار خيلي متخلخل بود مثل سفال، قبل از شروع به كار، روي آنرا يك دست چسب چوب بزنيد تا خلل و فرج آن پوشانده شود و اگر خيلي صيقلي بود مثل پلكسي، با سمباده كمي آن را خش بيندازيد يا يك دست رنگ اكريليك بزنيد تا رزين از روي سطح كار، كنده نشود.

قبل از شرع به كار، از تميز بودن سطح كاراز هر گونه گرد و خاك و چربي، اطمينان پيدا كنيد؛ چون هر نوع آلودگي، باعث گود افتادن آن ناحيه يا كنده شدن رزين از روي سطح خواهد شد.

آيا سازه هاي رزيني ساخته شده با تكنيك كهكشاني قابل شستشو است؟
رزين بعد از خشك شدن، سطحي كاملا صيقلي و شيشه اي ايجاد ميكند كه كاملا در برابر آب، نفوذناپذير است. براي عايق كردن پشت تابلوها هم مي توانيد از اكريليك يا ورق طلاي مايع استفاده كنيد.

البته بهتر است براي وسايلي كه زياد با آب در تماس هستند مثل سيني يا زيرليواني، از PVC يا پلكسي استفاده كنيد كه كلا ضد آب است.


آموزش هارموني رنگ ها براي تكنيك ايجاد كهكشان با رزين اپوكسي
براي آنكه بتوانيم توازن زيبايي بين رنگ ها  در تكنيك ايجاد كهكشان با رزين اپوكسي ايجاد كنيم، بايد رابطه بين رنگها را بشناسيم و بدانيم كه چه رنگ هايي را مي توان با هم ست كرد كه هارموني كار حفظ شود.

هارموني چيست؟
هماهنگي يا هارموني به معناي “چيدمان مطبوع اجزاء يك كل” است و وجود آن در تمام مظاهر زندگي از موسيقي، شعر، رنگ يا حتي يك كيك زيبا، جلوه مي كند. از نظر ديداري، هماهنگي، در چيزي است كه موجب لذت چشم مي شود. اين هماهنگي بيننده را مجذوب كرده و احساس نظم و تعادل را در او ايجاد مي كند.

براي استفاده از رنگ ها علاوه بر رنگ اصلي ميتوانيد از تون هاي مختلف آن رنگ هم استفاده كنيد منظور از تون (tone) يا اصطلاحا تناژ در رنگ ‌شناسي اضافه كردن يك رنگ خنثي مانند رنگ خاكستري يا سياه و سفيد به رنگ اصلي است. اصولا رنگ‌ها به سه دسته Shade(شيد)، Hue(هيو) و Tint( تينت) تقسيم مي‌شوند.

هر گاه طرح رنگي خود را انتخاب كرديد، هيچ گاه رنگ‌هاي خنثي را فراموش نكنيد چرا كه اين رنگ‌ها باعث مي‌شوند يك فضاي استراحت براي چشمان به وجود بيايد و مانع از خستگي يا زدگي چشم‌ها شود.

آموزش تكنيك ايجاد كهكشان با رزين اپوكسي
اگر شما از افر ادي هستيد كه علاقه مندبه رشته هنري رزين هستيد و تمايل داريد تكنيك ايجاد كهكشان با رزين اپوكسي را آموزش ببينيد ما به شما پيشنهاد مي كنيم از كلاس هاي آموزش كار با رزين مدرسه معماري آرت كانر استفاده كنيد . زيرا اين كلاس ها زير نظر اساتيد ماهر و خبره اداره مي شود و شما با تمامي ريزه كاري هاي و فوت وفن هاي اين رشته آشنايي پيدا مي كنيد و مي توانيد اشكالات خود را با راهنمايي اساتيد كار بلد رفع كنيد و به يك رزين كار حرفه اي تبديل شويد كه از هنر دست خود و خلق اثر هنري رزيني خود نهايت لذت را ببريد وبه وسيله آن نيز كسب درآمدكنيد.


كارگاه سازه هاي چوب و رزين (وودگلس)
يكي از دوره هايي كه علاوه بر جذابيت زياد، امكان كار و استخدام در آن زياد به چشم مي خورد گرايش سازه هاي چوب و رزين(وودگلس) ، است . آكادمي معماري داخلي آرت كانر با برگزاري كارگاه سازه هاي چوب و رزين(وودگلس) به افرادي كه اين دوره را به صورت كامل و موفق بگذرانند و نمونه كار نهايي قابل قبول به اساتيد دوره ارائه دهند ، پس از پايان دوره ، مدرك معتبر از وزارت علوم ارائه مي دهد تا بتوانند به راحتي وارد بازار كار شوند

 


برچسب: دوره هاي رزين، آموزش آنلاين رزين، آموزشگاه رزين، آموزش رزين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۱:۲۵ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

تفاوت يونوليت ساختماني و يونوليت كاردستي

كلمه هاي يونوليت، پلاستوفوم، استايروفوم، آكاسيف، آكاسيو يا پلي استايرن انبساطي به نوعي مترادف همديگر هستند و شايد تفاوت هاي بسيار كوچكي با هم داشته باشند. امروزه در صنعت ساختمان سازي از واژه يونوليت خيلي استفاده مي شود و اين واژه براي همه ي ما يادآور دانه پفكي و سبك يونوليتي مي باشد كه دوران مدرسه و كودكي با آنها مشغول ساخت انواع كاردستي و تابلوهاي ديواري مي شديم و گهگاهي از روي شيطنت بر ديوارهاي سيماني مي كشيديم و از پخش شدن دانه هاي سفيد معلق آن درون هوا غرق لذت مي شديم و خود را خالق اين دانه هاي برفي مي دانستيم. حال كه امروزه از يونوليت در ساختمان سازي استفاده مي شود براي شما هم اين سوال پيش آمده است كه آيا يونوليت ساختماني همان يونوليتي است كه در كاردستي نيز از آن استفاده مي شد؟ اگر مي خواهيد پاسخ به اين سوال را بدانيد  تا انتهاي اين مقاله كه به عنوان تفاوت يونوليت ساختماني و يونوليت كاردستي مي باشد همراه ما باشيد:

يونوليت چيست؟

يونوليت Styrofoam در ايران بنام پلاستوفوم، يونوليت و آكاسيف شناخته مي‌شود كه نام اصلي آن پلي‌استيرن انبساطي (Expanded Polystyrene) يا EPS است. در بسياري از كشورهاي آمريكا شمالي اين محصول با نام استايروفوم (Styrofoam) شناخته مي‌شود. يونوليت ماده اي سبك و متخلخل و معمولاً سفيد كه در بسته بندي و عايق كاري كاربرد دارد در بعضي مواقع به آن فيبر سفيد نيز مي گويند. اما در حقيقت يونوليت نوعي پليمر سفيد رنگ و عايق رطوبت و صدا و دما است كه از فرايندهاي پتروشيمي تهيه مي‌شود. پلي استيرن در سال ۱۸۳۹ توسط ادوارد سيمون كشف گرديد. و در سال ۱۹۵۹ بوسيله كمپاني كوپر پلي استايرن انبساطي توليد گرديد. در كل ماده اوليه يونوليت استايرن است و در پتروشيمي بدست مي‌آيد. پلي‌استايرن يا حرف اختصاري EPS ماده اوليه مي‌باشد.

تفاوت يونوليت ساختماني و يونوليت كاردستي در چيست؟
از يونوليت در سردخانه‌ها،شركت هاي شيلات(با عنوان يخدان) براي حمل فراورده هاي شيلاتي مانند ماهي و ميگو استوديوهاي صدا برداري و ايزولاسيون صدا در فضاهاي داراي آلودگي‌هاي بالاي صوتي و همچنين ساخت ماكت، تابلوهاي تبليغاتي موقت و دكوراسيون‌ها استفاده مي‌شود از استايروفوم در صنعت ساختمان در اندازه هاي مختلف و استاندار به عنوان بلوك هاي سقفي استفاده مي شود.
يونوليت هاي ساختماني داراي اندازه هاي بزرگ و وزن هاي مخصوص مي باشد كه ولي يونوليت هاي كاردستي داراي ورق هايي با ضخامت هاي متفاوت مي باشد. در كل مي توان گفت يونوليت ساختماني با يونوليت كاردستي از نظر جنس و مواد اوليه توليد شده تفاوتي ندارند و فقط كاربردها و اندازه هاي آن ها متفاوت مي باشد.
همچنين يونوليت هايي كه در صنعت ساختمان سازي نيز استفاده مي شوند به نسبت يونوليت هايي كه در ساخت كاردستي كاربرد دارند از قيمت بالاتري برخوردار مي باشند زيرا يونوليت هاي ساختماني داراي اندازه هاي بزرگ تري مي باشد.

كاربرد يونوليت در ساختمان سازي چيست؟
بلوك هاي يونوليتي مدتي است كه براي ساختمان سازي در كشور و در آپارتمان هاي بلند به دليل سبكي و كم هزينه بودن مورد استقبال انبوه سازان قرار گرفته است. اين بلوك ها در دو نوع «قابل اشتعال» و «غير قابل اشتعال» در بازار عرضه مي شوند.

وزن هر قطعه بلوك سيماني كه در ساختمان سازي به كار مي رود، ۱۵كيلوگرم است، در حالي كه وزن بلوك هاي يونوليتي بسيار ناچيز است و تا اندازه بسيار زيادي موجب پايين آوردن وزن ساختمان مي شود. با وجود پوشش نسوزي كه زير و روي اين بلوك را محصور كرده است، در صورت آتش سوزي در ساختمان، اين بلوك ها تنها تا ۲۰دقيقه  تحمل مقاومت در برابر حرارت را دارند.

ايمني اماكن مسكوني در برابر حريق و حادثه از جمله مواردي است كه بايد از نظر ايمني شهري مورد توجه قرار گيرد. در ايمني يك ساختمان موارد زيادي نقش دارد كه مي توان به مصالح به كار رفته در آن به عنوان يكي از مهم ترين موارد اشاره كرد.

بلوك هاي يونوليتي ساختمان به دليل سبكي وزن خود، وزن نهايي ساختمان را كم مي كنند، به همين دليل در ساختمان سازي مورد استفاده قرار مي گيرند. بلوك هاي يونوليتي نقش باروري ندارند و به همين دليل در برابر زلزله ايمن هستند.

اما اين بلوك ها، در برابر آتش به راحتي حجم خود را از دست مي دهند و تنها اشكال اين بلوك ها، كمي مقاومت در برابر حرارت و شعله وري آنها است. در صورتي كه از جنس مرغوب اين بلوك ها در ساختمان سازي استفاده شود، در برابر آتش مقاوم تر خواهند بود.

در ايران نه تنها اين نوع از مصالح ساختماني بلكه تعداد بي شماري از مصالح ساختماني مورد استفاده قرار مي گيرد كه از استانداردهاي اجباري برخوردار نيستند و همچنان در ساختمان سازي به كار مي روند. با توجه به بحران خيز بودن كشورمان در ساختمان سازي نبايد از بلوك هاي قابل اشتعال استفاده شود و نوع غيرقابل اشتعال اين بلوك ها نيز با رعايت ضوابط محدود شود تا از حريق هاي گسترده در ساختمان ها جلوگيري شود. همچنين انبار و نگهداري اين مواد به دليل واكنش هايي كه ممكن است داشته باشند، بسيار خطرناك است و تاكنون شاهد مواردي از حريق انبار اين بلوك ها بوده ايم.

به گفته كارشناسان تنها در صورتي كه بين ديوار دو جداره يونوليت به كار رود، افت صوتي افزايش مي يابد. همچنين عايق هاي حرارتي هم به تنهايي عايق صوت نيستند و در صورتي كه داخل سيستم قرار بگيرند، مي توانند موجب كاهش صوت شوند.


كاربرد يونوليت در كاردستي
يونوليت يا پلاستوفوم نوعي ماده سفيد رنگ است كه حالتي متخلخل دارد و بسيار سبك و كم وزن مي باشد كه البته به نام آكاسيف نيز شناخته مي شود. يونوليت كاربردهاي فراواني در صنعت دارد و در واقع نوعي عايق محسوب مي شود. يكي از ايده هاي خلاقانه و جذاب ساخت كاردستي با يونوليت است.
اين ماده به دليل قابليت حمل آسان و برش پذيري مناسبي كه دارد براي ساخت بسياري از وسايل تزييني و كاربردي گزينه مناسبي

مي باشد. با استفاده از اين ماده مي توان كارهاي هنري بي نظيري را خلق كرد. به طور مثال در ساخت وسايلي هم چون ماكت و كاردستي خانه، ديوار كوب هاي تزييني، عروسك هاي فانتزي، ساخت دكور، كاردستي ماشين، استند حروف و … از اين ماده پليمري استفاده مي گردد.

 


برچسب: يونوليت، يونوليت در ساختمان، يونوليت ساختماني، يونوليت كاردستي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۲۹:۱۹ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)