محتوا نویسی محتوا نویسی .

محتوا نویسی

دستگاه قالب نان و ماشین آلات پخت نان

در تولید نان به روش صنعتی، نان با استفاده از تکنولوژی روز دنیا، ماشین ­آلات مدرن و به صورت مکانیزه (تمام اتوماتیک) و بدون دخالت دست و در مقیاس بالا تولید میگردد. با آنکه اغلب نانهای تولیدی در این بخش نانهای حجیم و نیمه حجیم هستند اما گسترش تولید نان به روش صنعتی به معنای حذف نان سنتی نیست. در حقیقت با استفاده از تکنولوژی روز دنیا می­توان، نانهای سنتی را نیز تولید نمود. تا سه ده قبل ، روش تهیه نان در ایران بصورت صد در صد سنتی بوده از آن زمان به بعد ،به تدریج که در کنار واحدهای سنتی واحدهای تولید نان های حجیم نیز شروع به کار نمودند ،این شیوه جدید تولید بدون هیچ پژوهش و برنامه مدون ادامه یافت .در حالی که تهیه نان خوب نیاز به اطلاعات دقیق از" شناخت آرد، روش های تهیه خمیر ،عمل آوری و دقت در سیستم پخت" دارد.
غلات وفرآورده های آن به ویژه نان ،غذای اصلی بسیاری از ملل دنیا را تشکیل می دهند . نان یکی از قدیمی ترین تولیدات بشر به شمارمی آید . نانی که امروز مصرف می کنیم تاریخچه ای شش هزار ساله دارد و از دیر باز استفاده از خمیر ور آمده جهت پخت نان بطور تجربی کشف شده بود. مصریان قدیم از اولین اقوامی بودند که استفاده از خمیر ترش را در تولید نان فرا گرفته بودند.
گندم پیش از هر گیاه دیگری در جهان کشت می شود ،تعداد گونه ها و ارقام آن که روی زمین کاشته می شود از هر نوع گیاه مولد دانه دیگری بیشتر می باشد . درجهان هیچ ماهی از سال نمی گذرد که درآن محصول گندم بدست نیامده و یا کشت نشود

در دنیای کنونی ،گندم نه تنها یک ماده غذایی اساسی و مهم است بلکه به لحاظ سیاسی نیز از اهمیت استراتژیکی هم پایه نفت برخوردار است. باید گفت سلاح گندم از سلاح نظامی قدرتمندتر است .اهمیت سیاسی ، اقتصادی غلات به ویژه گندم از آنجا ناشی می شود که صادر کنندگان غلات گروهی متشکل و منسجم می باشند که این انسجام منجر به قدرت فزاینده این کشورها مشهور به "قدرت سبز" شده است که تحریمهای غذائی حربه این قدرت به شمار می روند. بنابراین در کشورهایی مانند کشور ما با مصرف نان بالا باید تمام سعی و تلاشمان مبتنی بر کشت صحیح گندم ، بالا بردن مرغوبیت دانه،نحوه نگهداری دانه و آسیاب آن و در نهایت جلوگیری از ضایعات آن باشد.
نان و فرآوردههای آردی ،مهمترین منابع غذائی در تغذیه مردم ایران و تامین کنندۀ عمدۀ کالری ،پروتئین و ویتامین های گروه ،و از نظر مواد معدنی نیز دارای اهمیت ویژه ای هستند.

دستگاه قالب نان و ماشین آلات پخت نان
دستگاه تولید مواد غذایی نیز به کمک تولید نان آمدند تا جایی که حتیدستگاه های قالب نان نیز به این خط تولید اضافه شده اند. بنابراین بدیهی است که نان روز به روز به کیفیتی عالی برسد.
بسته بندی و نگهداری دقیق و صحیح نان نیز زمینه های لازم جهت کاهش ضایعات و در نتیجه ،حرکت بسوی خود کفائی در تولید و صرفه جوئی در مصرف گندم را مهیا می سازد .با به کارگیری روش های نوین تهیه وعمل آوری خمیر ،ماشین آلات مناسب و تکنولوژی مدرن می توان نانی خوب،با ارزش غذائی بالاتر و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تهیه و تولید نمود تاریخچه تولید و مصرف نان در جهان نشان می دهد که ابتدا نان به صورت نازک و مسطح تولید می گردیده لیکن به تدریج نیمه حجیم و در کشورهای پیشرفته به شکل کاملا حجیم در آمده است

یکی از این راهها تهیه نان های مخصوص و غنی شده با پروتئین ، املاح و ویتامین ها می باشد. تهیه نان های رژیمی یکی دیگر ‏از مواردی است که باید بدان توجه خاصی مبذول داشت زیرا سالان ه صدها هزار نفر انسان که تحت رژیمهای خاص درمانی می ‏باشند بعلت عدم دسترسی به انواع نانهای فوق الذکر با مشکلات عدیده ای مواجه بوده و متأسفانه هنوز مراکزی جهت تهیه و ‏تولید این گونه نان ها که از اهمیت حیاتی برخوردارند تأسیس نگردیده است.

پختنان در واحد های صنعتی
در واحدهای صنعتی تولید نان از آنجا که تعداد بسیار زیادی قرص نان در مدت کوتاهی تهیه می شود. نیاز به سطح و فضای ‏زیادی وجود دارد از اینرو فرهای متداول د رصنایع را در قسمت ذیل بررسی می کنیم. با توجه به نوع فر ونان روش چیدن چانه ها ‏در فر متفاوت است.

سرد کردن و بسته بندی

محصول در این مرحله باید پس از سرد کردن بسته بندی شود. حتی الامکان باید سعی گردد،محصولات صنایع پخت با مواد و ‏هزینه کمتر طوری بسته بندی شوند که کیفیت کالا از نظر مصرف کننده تقلیل نیابد.در این قسمت باید به قوانین و مقرارات ‏بهداشتی توجه شود. حرارت و رطوبت نسبی هوا باید حتی الامکان د ر حد پائین باشد. یعنی در مورد نانهائی که برش داده می ‏شوند حرارت باید حدود 20- 18 درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی حدود 65 درصد باشد. مهمترین موادی که در بسته بندی نانها ‏استفاده می شود کاغذ، مقوای نازک، مقوای ضخیم، الیاف پارچه ای (پلیمری) ، انواع کاغذهای آلومینیوم و مواد پلاستیکی ‏است. امروزه مواد نایلونی و سلفونها بیشترین کاربرد را در بسته بندی نان دارند.

مقایسه بین روش های تولید و عرضه نان (بطور کلی اعم از سنتی و فانتزی ) در کشور ما و سایرکشورها نشان میدهد که نان ‏در ایران غالبا به شکل سنتی در واحدهای نانوایی کوچک بوسیله کارگران غیرمتخصص تولید میشوداز اینرو در فرآیند تولید به ‏نکاتی از جمله رعایت فرمولاسیون دقیق و صحیح برای تولید هر نوع نان ضمن در نظر گرفتن نوسان کیفیت آرد، رعایت شرایط ‏صحیح عمل آوری خمیر و در نهایت روشهای صحیح پخت توجه چندانی نمی شود. البته این مشکلات در مورد نانهای سنتی ‏شدید تر است.

نکته دیگر شکل عرضه نان است. در ایران عموما نان به شکل باز و فله عرضه میشود و این مسئله تاثیر نامطلوبی در زمان ‏ماندگاری آن میگذارد، درحالیکه در کشورهای دیگر نان در بسته بندی های مناسب با قابلیت ماندگاری طولانی به بازار عرضه ‏میشود. نکته ای که ذکر آن در این مقایسه ضروری به نظر میرسد این است که در ایران واحد عرضه نان عدد (در اندازه های ‏مشخص ) است، در حالیکه در کشورهای دیگر نان در بسته بندی هایی با تعداد واوزان متفاوت و متنوع عرضه میشود لذا مصرف ‏کننده حق انتخاب داشته و میتواند بسته به نیاز خود نان را تهیه کند. این مسئله تاثیر زیادی بر ضایعات نان در ایران دارد.

خط تولید نان
تهیه نان خوب نیاز به اطلاعات دقیق در شناخت آرد ، روشهای تهیه خمیر و عمل آوری آن سیستم های پخت دارد . ‏علاوه بر این بسته بندی و سرانجام نگهداری صحیح نان می تواند زمینه های لازم را جهت تقلیل ضایعات فراهم آورد و درنتیجه ‏حرکت به طرف خودکفایی در تولید و صرفه جویی در مصرف گندم را تسهیل وبالنتیجه از خروج مقادیر متنابهی ارز از کشور ‏جلوگیری بعمل آورد.

از طریق بکارگیری روشهای نوین تهیه و عمل آوری خمیر ، ماشین آلات مناسب و تکنولوژی مدرن می توان نان خوب تهیه ‏و تولید را از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نمود . تهیه و تولید نانهای نا زک و مسطح و سایر نانهای فانتری بدون کاربرد تکنولوژی ‏نمی تواند در طویل المدت ادامه یابد. تاریخچه تولید و مصرف نان در جهان نشان داده است که ابتدا نان به صورت نازک و مسطح ‏تولید می گردید لکن به مرور و در کشورهای پیشرفته جهان به شکل کاملاً حجیم درآمده است . اصولاً تهیه نانهای نازک و ‏مسطح بدلیل آنکه سریعاً خشک و بیات شده و دارای ضایعات زیادی می باشند صرفه اقتصادی ندارد .

براساس آمار موجود حدود ‏‏50 درصد از مردم جهان از نانهای حجیم در تغذیه استفاده می کنند و نیمی دیگر که در مرکز آمریکا و بخش هایی از آمریکای جنوبی و ‏افریقا و قسمتهایی از شرق و جنوب شرقی آسیا قرار دارند از نان مسطح و نازک نیز تغذیه می نمایند.

اهمیت جایگزینی دستگاه های جدید در تولید نان
نانوایی هایی که در حد ‏سنتی اقدام به تولید نان می نمایند باید کم کم تغییر کرده و با استفاده از تکنولوژی جدید و راههای مناسب، استفاده از آرد را ‏برای تهیه نانی با کیفیت بهتر و خاصیت غذایی بیشتر جایگزین کرد . در ایران یکی از عوامل هدردهنده گندم را باید شیوۀ پخت ‏نان سنتی برشمرد چرا که هنوز با شیوه های صدساله گذشته و شاید پایینتر نانی با کیفیت پایین که دورریز آن بطور متوسط ‏حدود 33 درصد است تولید می گردد. بنابراین با عنایت به مطالب فوق مشخص می گردد که زمان آن فرا رسیده تا با تعیین ‏قوانین جدید این نانواییها را اصلاح و استانداردهای بین المللی را جایگزین روشهای فعلی نمود.

 

فرآیند تولید نان به صورت تمام اتوماتیک چگونه است؟
آماده سازی آرد
قبل از توضیح فرایند درخط تولید نان یادآوری این نکته ضروری به نظر می رسد که آرد در صنایع پخت و نانوائی براساس محصول مورد نظر ‏انتخاب می شود .به عنوان مثال جهت تهیه و تولید نان سنگک از آرد سنگی یا آرد تیره و برای تولید نان بروتشن از آرد روشن ‏استفاده می شود. اصولاً آرد گندم را بر مبنای خاکستر طبقه بندی می کنند. از روی میزان خاکستر می توان به درجه استخراج ‏آرد ،درجه رنگ و تیرگی یا روشنی آرد پی برد و نوع مصرف و مناسب بودن آنرا جهت هر یک از نانها تعیین نمود.
نکته دیگری که حائز اهمیت به نظر می رسد، مسئله نگهداری آرد با روشهای مناسب و در شرایط مساعد است آرد را میتوان در ‏سیلو یا کیسه های کتانی ، کاغذی و الیاف مصنوعی نگهداری نمود. محل نگهداری آرد باید تمیز، خشک، بدون بو و عاری از ‏حشرات و جوندگان باشد. انبار آرد باید به راحتی قابل تهویه بوده و در مقابل رطوبت، حرارت و اشعه آفتاب محفوظ باشد. با ‏پیشرفت تکنولوژی، امروزه می توان آرد را در سیلو نگهداری نمود آرد در سیلوهای مدرن بصورت معلق درآمده و تحت فشار هوا به ‏راحتی انتقال می یابد. بهتر است به منظور جلوگیری از تبادل شدید حرارتی ، سیلوهای آرد در ساختمان یا در محیط بسته تعبیه ‏شوند.
بطور کلی در شرایط معمولی، آرد تیره یا کامل را می توان حداکثر 10 روز و آرد روشن را بین 2 تا3 ماه نگهداری نمود .شرایط ‏مناسب برای انبار کردن، رطوبت نسبی هوای 60 - 65 درصد و حرارت حداکثر 20 درجه سانتی گراد و تهویه کافی می باشد که ‏دراین صورت می توان آرد تیره یا کامل را حداکثر تا یک ماه و آردهای روشن را حداکثر تا 6 ماه نگهداری نمود .بنابراین آردهای ‏روشن بعلت پائین بودن مقدار چربی و آنزیمها می توانند نسبت به آردهای تیره به مدت طولانی تری ذخیره شوند. البته پس از ‏نگهداری آرد به مدت طولانی باید آنرا کنترل و آزمایشهای لازم را بر روی آن انجام داد.

مراحل آماده سازی در خط تولید نان
الک کردن
اختلاط آرد
رساندن درجه حرارت آرد به حد مطلوب
از طریق الک کردن میتوان به نتایج زیر دست یافت:
ناخالصیهای آرد جدا می گردد
بازدهی خمیر افزایش می یابد
ذرات بهم چسبیده آرد از هم جدا می شوند
مخمرها و باکتری ها تکثیر می یابند
حتمال کپک زدگی آرد کاهش می یابد
درصد رطوبت آرد به میزان کمی کاهش می یابد
برای این کار از دستگاه الک لرزان استفاده می شود که شامل چند الک است که روی هم قرار گرفته اند. بعلت عدم یکنواختی ‏کیفیت و محدودیت آردهای تولیدی باید به منظور بهبود کیفیت آرد مورد نیاز، آردهای موجود باهم مخلوط شوند برای مثال آردهای ‏دارای گلوتن ضعیف با آردهای دارای گلوتن قوی مخلوط شوند .به این منظور کارخانجات تهیه کننده نان در هر مرحله آردهای ‏ورودی را بطور جداگانه در سیلوها نگهداری می کنند و در صورت لزوم آنها را با یکدیگر مخلوط می کنند .و درصورت وجود نارسائی ‏و ضعف مواد بهبود دهنده به آنها اضافه می نمایند.
نسبت اختلاط آردهای مختلف در واحدهای تولید کننده نان ، اغلب براساس تجارب عملی صورت می پذیرد. میکروارگانیزمها تحت ‏تاثیر حرارت آرد و آب مصرفی قرار می گیرند .حرارت مطلوب باعث تشدید فعالیت آنها میشود .از طریق تنظیم درجه حرارت آب ‏مصرفی می توان حرارت خمیر حاصل را تنظیم و میکروارگانیزمها را تحت تاثیر قرارداد .حرارت آب مصرفی نباید از 40 درجه ‏سانتیگراد تجاوز نماید.‏

آماده سازی خمیر برای پخت نان
آماده کردن خمیر به دو صورت دستی و ماشین امکان پذیر است که روش ماشینی به دو روش پیوسته و غیر پیوسته انجام می ‏شود .در روش غیر پیوسته ، ابتدا خمیر با وزن کم و مشخص تهیه و پس از طی مراحل مختلف پخت می شود .حال آنکه در روش ‏پیوسته کلیه مواد اولیه و افزودنی، آب، نمک ، مخمر و درصورت مصرف شکر روغن و شیر یکجا و بصورت اتوماتیک و در یک مرحله ‏اضافه و خمیر بدون توقف و زنجیروار تهیه می شود که پس از طی مراحل مختلف بصورت پیوسته پخت می گردد.‏
پیشرفتهای تکنولوژی در زمینه روشهای پخت نان ، ضمن کوتاه کردن زمان تولید ، سبب افزایش راندمان و مرغوبیت محصول نیز ‏می گردد .یکی از روشهای تهیه خمیر استفاده از مخمر است .در این روش به علت فعالیت آنزیماتیکی قسمتی از قندهای قابل ‏تخمیر توسط سلول مخمر مصرف می گردد .
در اثر تخمیر، کاهش وزن که اصطلاحاً آنر ا کاهش وزن به روش تخمیر می نامند، به وجود می آید .این کاهش وزن تخمیر به مدت ‏زمان تخمیر، مواد اولیه، درجه حرارت و سایر عوامل بستگی دارد.
درصد نوسان کاهش وزن تخمیر بین 5/0 تا 5 درصد می باشد، هرچه مدت زمان تخمیر کوتاهتر درصد کاهش وزن تخمیر کمتر و ‏هر چه طولانی تر باشد درصد کاهش وزن تخمیر بیشتر میشود.

روش تهیه خمیر از طریق فعالیت بیولوژیکی می تواند به دو طریق زیر انجام پذیرد:
روش مستقیم ( بدون خمیر اولیه )‏
روش غیر مستقیم ( با استفاده از خمیر اولیه )‏
در روش مستقیم تنها یک خمیر تهیه می شود در حالیکه در روش غیرمستقیم ، دو خمیر تحت عنوان خمیر اولیه و خمیراصلی ‏تهیه می شود .روش غیر مستقیم به دو صورت امکان پذیر است :
روش کوتاه مدت و روش طولانی مدت
اصولاً بکارگیری نوع روش تهیه خمیر، به واحد تولیدی، نوع نان و سایر مشخصات و امکانات بستگی دارد.‏

مخلوط کردن
خمیر در خط تولید نان پس از آماده سازی باید مخلوط شده و زده شود. این کار با استفاده از مخلوط کن های متنوعی انجام می شود. هدف از ‏کاربرد مخلوط کن ها ، آماده سازی و گسترش خمیر است. طرز کار دستگاه مخلوط کن به ساختمان آن بستگی دارد. برای ‏مخلوط کردن موا د اولیه بهتر است با دورکند و جهت زدن خمیر وعمل آوری آن از دور سریعتر استفاده نمود.
برخی از دستگاههای مخلوط کن دارای تغار دوار و برخی دیگر ثابت بوده و از یک یا دو بازو که بصورت مارپیچ یا کویل هستند ‏مخلوط کن های قدیمی با دورکم یعنی 60- 30 دور دقیقه کار می گردند تشکیل شده اند. در حالیکه مخلوط کن های مدرن ‏امروزی 250 – 80 دور در دقیقه و تعدادی حتی 3000 – 1000 دور در دقیقه می زنند.
مخلوط کن هایی که دارای تغار ثابت نبوده و چرخدار می باشند می توانند به نقاط مورد نظر انتقال داده شوند . لذا از نظر ‏بهداشتی و کار نسبت به مخلوط کن هایی که دارای تغار ثابتی هستند ارجحیت دارند.
اندازه، ظرفیت، توان و نوع مخلوط کن باید براسا س نیاز واحد و نوع نان تولیدی در نظر گرفته شود .در اثر مخلوط کردن شدید و ‏سریع مواد اولیه جامد با آب، ذرات و اجزاء آرد طی فرآیندی بصورت همگن و یکنواخت متورم شده و حل می شوند.

مخلوط کردن ‏مواد اولیه زمانی پایان می پذیرد که :
• اجزاء آرد بصورت اولیه مشاهده نشوند.
‏• آب بصورت متراکم و حتی کم در خمیر دیده نشود.
‏• سطح خمیر یکنواخت وهمگن نشود و ذرات آرد بصورت دانه دانه و یا نقطه نقطه قابل تشخیص باشند.
‏• خمیر درهنگام کشش به آسانی پاره شود.
‏• پس از این مرحله خمیر باید زده شود.
فرآیندی که در موقع مخلوط کردن خمیر در خط تولید نان پیش می آید، یعنی تورم و حلالیت مواد، طی زدن خمیر نیز ادامه یافته، باعث تشکیل ‏خمیر می شود . به همین دلیل زدن خمیر نیز به منزله مرحله گسترش خمیر شناخته میشود.
به طور کلی فر آیند بهینه مخلوط کردن و زدن خمیر زمانی پایان می پذیرد که:
‏• خمیر سفتی یا قوام مطلوبی را حاصل نماید.
‏• خمیر حاوی رطوبت کمی بوده وسطح آن خشک باشد.
‏• خمیر از دیواره و بازوی تغار جدا شود.
‏• خمیر سطح صاف، همگن و نسبتاً شفافی پیدا کند.
‏• خمیر حالت پشمی مانند و یا متخلخلی به خود بگیرد.
‏ پوک کردن خمیر

متخلخل کردن به چه صورت انجام می پذیرد؟
پوک و متخلخل کردن خمیر یکی از مهمترین مراحل تهیه نان به شمار می رود چون خمیری که پوک و متخلخل شود نانی قابل ‏هضم با قابلیت نگهداری بالا تولید خواهد کرد در حالیکه خمیری که پوک نشده باشد نانی سنگین، مرطوب و خمیری حاصل ‏خواهد کرد که مزه و قابلیت نگهداری و هضم آن در سطح پائینی است.
خمیر را به طرق زیر میتوان پوک نمود.
‏• پوک کردن بیولوژیکی( از طریق خمیرترش یامخمر )
‏• پوک کردن فیزیکی(مکانیکی)
‏• پوک کردن شیمیائی

مهمترین وظیفه مخمرها چیست؟
مهمترین وظیفه ای که مخمرها در تهیه خمیر در خط تولید نان دارند پوک کردن محصول از طریق متابولیسم مخمرها و ایجاد گاز دی اکسید کربن ‏می باشد .علاوه بر این مخمرها، الکل، آلدئید و اسیدهای آلی تولید می کنند که درتشکیل عطر و بوی نان و محصولات پخت اثر ‏می گذارند. مخمرها میکرو ارگانیزمهای تک سلولی هستند که جزء قارچها به شمار می روند و از طریق جوانه زدن تکثیر می ‏شوند.
PH‏ مناسب برای مخمرهای خمیر ترش 5- 4/4 می باشد و حرارت مطلوب برای رشد و تکثیر مخمرها ی خمیر ترش27- 24 درجه ‏س انتی گراد است درحالیکه در حرارتهای32- 30درجه سانتی گراد عمل تخمیر بهتر انجام می شود...آ نها تا 70 درجه سانتی ‏گراد نیز زنده می مانند .لیکن در حرارت بیشتر از 35 درجه سانتی گراد از توانایی زنده ماندنشان سریعاً کاسته می شود.

امکان آلودگی و فساد مخمر تر همیشه وجود دارد . از این رو باید مرتبا آنرا تحت کنترل داشت . برای نگهداری بیشترمخمر آنرا ‏بصورت فعال خشک می کنند . و رطوبت آنرا به 10- 8 درصد می رسانند. دانه های مخمر خشک را می توان تحت خلا یا در بسته ‏های مخصوص که با گازهای مختلف پرشده است بمدت طولانی نگهداری کرد. میزان مصرف مخمر بستگی به کیفیت مخمر، ‏کیفیت آرد، روش تهیه خمیر، فرمول تهیه نان،شرایط واحد تولیدی و سایر عوامل دارد.‏

باید توجه داشت که مصرف زیاد مخمر فعال در خط تولید نان ، تاثیر نامطبوعی روی طعم و مزه نان دارد لذا باید به میزان دقیق مصرف مخمر توجه ‏داشت .همانگونه که گفته شد پوک کردن خمیر فقط از طریق تخمیرانجام نمی گیرد .پوک کردن فیزیکی نیز یکی از روشهای قابل ‏استفاده است .اسید کربنیک می تواند ازطریق دیگری نیز در خمیر تولید گردد. همچنین گازهای بی ضرر دیگری می توانند خمیر ‏را بالا آورده و پوک نمایند .اسید ک ربنیک در مقایسه با هوا که بعنوان گازپوک کننده می تواند بکار رود ارجحیت دارد. پوک کردن از ‏طریق هوا و بخار آب و پوک کردن از طریق اسید کربنیک از روشهای مهم فیزیکی به حساب می آیند.

پوک کردن شیمیایی چیست؟
پوک کردن شیمیائی نیز یکی از روشهای قابل استفاده است که عبارت است از فرآیندها ئیکه در آن گازهای پوک کننده حاصل از ‏موا شیمیائی در اثر گرما، رطوبت و یا اسید آزاد می شوند .در مواد پوک کننده شیمیائی معمولاً نمک هائی استفاده می شود که ‏بتوانند دی اکسید کربن و یا گاز آمونیاک را که بعنوان گاز پوک کننده شناخته شده است را بوجود آورند.

پس از طی این مراحل و قبل از پخت، خمیر باید کاملاً تخمیر شود . تخمیر خمیر درمفهوم تکنولوژی شامل استراحت خمیر ( ‏استراحت اولیه خمیر) ، تخمیر میانی و تخمیر نهائی است.

هدف از استراحت اولیه خمیر موارد زیر می باشد :
1-نگهداری گاز در خمیر

2-گسترش و تشکیل گاز توسط مخمر یا خمیر ترش

3-اصلاح الاستیسیته، فرم پذیری، خشک شدن و رشته رشته شدن خمیر

4-تجزیه آنزیماتیکی اجزا تشکیل دهنده

5-تشکیل اسید لاکتیک و مواد آروماتیک

این عملیات در خط تولید نانشامل سه مرحله است :
1-توزین و تقسیم خمیر (چانه گیری)

2-گرد کردن

3-فرم و شکل دادن

4-چانه گیری

به منظور توزین و تقسیم خمیر (چانه گیری )، زمانی که خمیر آماده شد برای بریدن و توزین به دستگاه چانه گیر منتقل می ‏شود. در واحدهای صنعتی از طریق ماشین آلات نیمه اتوماتیک یا تمام اتوماتیک چانه گیری بر مبنای اصول مختلف زیرانجام می ‏گیرد:
‏1- حجمی
‏2- پیستونی
‏3- محفظه ای (بدون پیستون)
‏4- نواری
پس از چانه گیری خمیر باید گرد شود. از طریق گرد کردن می توان به نتایج زیر دست یافت:
‏• صاف شدن چانه
‏• یکنواخت شدن سطح بریده شده خمیر و مسدود شدن منافذ سطحی آن به منظور محبوس•کردن گازها و حبابهای هوا و ‏جلوگیری از خروج آنها
‏• یکنواخت شدن و بهم پیوستن بافت خمیر و برطرف نمودن اختلاف کشش در کلیه نقاط چانه به منظور بهبود کیفیت نان
‏• فراهم شدن شرایط مطلوب چانه جهت سهولت عملیات بعدی یا فرم دادن
‏• برطرف شدن حالت چسبندگی چانه

وظیفه دستگاه گردکننده های مخروطی در تولید نان چیست؟
گردکننده های مختلفی در خط تولید نان وجود دارند که مهمترین آنها عبارتند از گرد کننده مخروطی، گرد کننده نواری و گرد کننده استوانهای. از ‏نظر اصول و اساس کار بین گرد کننده مخروطی و استوانه ای اختلافی وجود ندارد تنها مورداستفاده آنها برای تهیه انواع خمیر ‏تفاوت دارد .‏

مدت زمانی که چانه گردشده استراحت کرده تا قابلیت تبدیل به فرم بعدی را پیدا کند، تخمیرمیانی میگویند . تخمیر میانی خود ‏می تواند در یک یا چند نوبت صورت گیرد .به همین سبب مراحل مختلف تخمیر میانی ممکن است وجود داشته باشد .چنانچه ‏تخمیر میانی حذف شود، فرم و شکل خمیر و نان حاصل دارای عیوب زیادی خواهد شد. اصولاً مدت زمان تخمیر میانی (در مورد ‏نان گندم)8-4 دقیقه بطول می انجامد .در این مرحله چانه ها می توانند در اطاقک های تخمیر قرارگرفته و یا ازکانالاهای مخصوص ‏تخمیر که با رطوبت و درجه حرارت تنظیم شده است ، عبورنمایند و بدینوسیله تخمیر شده، با طی زمان استراحت آماده فرم ‏پذیری میشود

پس از این مرحله باید چانه ها شکل و فرم مورد نظر را به خود بگیرند .عملیاتی از قبیل لوله کردن، تیغ زدن یا خط انداختن، دو یا ‏چند قلو شدن خمیر، بافته شدن، گره خوردن یا رویهم قرار گرفتن، شانه زدن و شیارزدن و سایر عملیات فرم دهی در این مرحله ‏انجام می شود. بطورکلی فرم وشکل دادن روی ویژگیهای نان از جنبه ها یی مانند شکل ظاهری، درجه پوکی و خلل فرج ، جم و ‏طعم و مزه تاثیر می گذارد.

پس از این که چانه ها فرم و شکل در خط تولید نان گرفتند باید در اطاقک های مخصوص و یا واگنهای تخمیرکه بارطوبت و درجه حرارت تنظیم شده ‏اند .قرار گیرند. و بدین طریق تخمیر کامل می شود .طی تخمیر نهائی فرآیند هایی به شرح زیر انجام می شود که باعث رسیدن ‏چانه ها می شود:

• تورم اجزا ء تشکلیل دهنده آرد ادامه می یابد. (در اثر این امر، خمیر خشک تر شده و حالت می گیرد)
‏• تجزیه اجزاء تشکلیل دهنده آرد در اثر آنزیمهای آرد و مخمر ادامه می یابد .(مقدار مواد آروماتیک در چانه زیاد شده ، الاستیسیته ‏گلوتن قدری کاهش می یابد

‏• تخمیر قندها در خمیر ادامه می یابد . (مقدار گاز درچانه افزایش یافته، خلل و فرج آن بزرگ شده و دیوار خلل و فرج ظریف تر می ‏شود).

تخمیر نهائی در خط تولید نان زمانی باید متوقف شود که چانه از نظر وضعیت به حد مطلوب برسد بعبارت دیگر آماده پخت شود و آن زمانی است ‏که چانه به منظور کیفیت مطلوب نان به اندازه کافی متخلخل شود .خمیر دراین مرحله نیز ممکن است تحت عملیاتی از قبیل خط ‏انداختن (کارد زدن ) نم زدن یا اسپری آب ، شانه زدن یا سوراخ کردن قرار گیرد .خمیر در انتهای این مرحله آماده وارد شدن به ‏مرحله پخت است.

امروزه خصوصاً در مورد نانهای صنعتی و فانتزی دیگر از حرارت مستقیم در خط تولید نان برای پخت استفاده نمیشود. اساس فرهای مدرن امروزی ‏برمبنای اشتعال مواد سوختی مانند گاز یا گازوئیل است که حرارت آن بوسیله کانال مخصوص به درون فضای داخلی فر هدایت ‏می شود .یا ممکن است از انرژی الکتریسیته برای تامین حرارت مورد نیاز استفاده شود.

ساخت قالب نان
قالب نان را در ابعاد و استاندارد های حرفه ای به صورت مهندسی و با کیفیت خرید کنید، شرکت توس ماشین انواع قالب نان را طراحی و تولید می نماید.
شرکت سازنده انواع ماشین آلات پخت نان و ساخت قالب نان
شرکت توس ماشین متخصص و طراح ماشین آلات صنایع غذایی آردی از جمله دستگاه میکسر 500Z کیلویی، کانوایر 101 ، قالب نان،تولید کننده واگن حمل محصول می باشد، ما انواع مختلفی از قالب نان را طراحی و تولید کرده ایم،برای خرید و اطلاع از قیمت محصولات کافیست با ما تماس بگیرید.


برچسب: قالب نان، تولید قالب نان، ساخت قالب نان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۳۴:۰۱ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

6 نکته کلیدی برای چیدمان بهتر خانه

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که به دنبال راهی برای چیدمان بهتر منزل خود هستید به شما توصیه می کنیم این مطلب را از دست ندهید . ما در این مطلب قصد داریم تا چند نکته در رابطه با چیدمان برای شما بیان نماییم ، پس با ما همراه باشید . طراحان داخلی چیدمان فضای داخلی ازهیچ قانون خاص و سختگیرانه ای پیروی نمی کنند. ما باید خلاقیت ، اکتشافات و تخیل خود را تقویت کنیم.
6 نکته کلیدی برای چیدمان بهتر خانه
شاید در اطرافیان و دوستان شما افرادی وجود داشته باشند که با حداقل امکانات و فضا طرح جذابی برای چیدمان اتاق خواب و منزل خود اجرا می کنند. نکات ساده و کاربردی در زمینه چیدمان و سبک شناسی منزل وجود دارد که قصد داریم برای شما بازگو کنیم.

وسایل اضافی را حذف نمایید
فضای خانه خود را بیش از حد شلوغ نکنید، سعی کنید وسایل به اندازه ای باشد که بتوانید به راحتی در خانه مانور دهید . شما نیازی به پر کردن تمام فضای خانه با تجهیزات را ندارید. پول خود را به جای تجهیزات ، برای کیفیت خرج کنید.

وسایل خود را با فرش هماهنگ کنید
اگر می خواهید فضای منزل شما اشرافی به نظر برسد ، فرش بزرگ را انتخاب کنید که تمام سطح زمین را بپوشاند . اگر فضای شما کوچک است به جای پهن کردن قالیچه های کوچک بهتر است یک فرش متناسب با فضای خود را پهن کنید. پایه های جلویی صندلی ها را روی فرش قرار دهید.

جلب توجه کنید
وسایلی که برای جلب توجه انتخاب می کنید می تواند یک هود در آشپزخانه ، یک اثر هنری در اتاق خواب ، یک تابلوی باشکوه در نشیمن و هر چیز چشمگیر دیگری باشد ، مانند شومینه ، لوستر ، مجسمه و ... . بهترین راه برای جلب توجه ، ساخت ورودی خانه است زیرا همه ابتدا به ورودی خانه نگاه می کنند.

در وسایل منزل تغییر ایجاد کنید
اگر وسایلتان با یکدیگر و با فضایی که دارید مطابقت ندارد ، از آنها استفاده نکنید . آنها را کنار بگذارید شاید در جای دیگری به کار آیند.

مقیاس ها را در نظر بگیرید
شاید شما چیزی را بسیار دوست داشته باشید ، این دلیل نمی شود که از آن در چیدمان خود استفاده نمایید . یک شیء ممکن است برای یک فضا بسیار مناسب باشد ولی در یک فضای دیگر بسیار بزرگ و یا بسیار کوچک و نامناسب به چشم بیاید . پس در نظر گرفتن مقیاس یکی از موارد مهم در چیدمان می باشد. هماهنگی وسایلی که با هم متناسب نیستند جلوه زیبایی به منزل نمی دهد، مثل:صندلی مربعی یا یک قفسه کتاب و یک لوستر بزرگ در یک اتاق منظم نتیجه خیلی رضایت بخشی ندارد.

ایجاد تغییرات اساسی در منزل
در اثاث خانه به دنبال خطوط زیبا و خوشایند و فرم محکم و جاندار باشید. آثار هنری جالبی را که بیانگر شخصیت شما باشند در گوشه و کنار خانه قرار دهید. آثار هنری همچنین بهانه بسیار خوبی برای آغاز گفت و گو با مهمان ها هستند.

چیدمان و سبک شناسی در دکوراسیون و معماری
یکی از رشته های مهم و پرکاربرد در دکوراسیون و معماری چیدمان و سبک شناسی می باشد . این رشته از رشته ها و حرفه های جذاب برای افرادی است که از تبدیل فضای خام به فضای زیبا لذت می برند . بدون شک ، این حرفه از محبوب ترین مشاغل در نزد هنرجویان است .
طراحی فضای داخلی نه تنها بکارگیری خلاقیت است بلکه ترکیب آن نیز با مهارت های تکنیکی می باشد . حتی نزدیکان شما احتمال دارد بخواهند منزلشان را بازسازی کنند ، مبلمان خود را تعویض کنند و به فضا رنگ و بوی جدیدی بدهند .

دوره تخصصی چیدمان و سبک شناسی
مدرسه معماری داخلی آرت کانر اقدام به برگزاری دوره تخصصی چیدمان و سبک شناسی با استفاده از تجربه اساتید برتر در این زمینه نموده است و سعی کرده است تا شرکت کنندگان در این دوره ها را با مفاهیم کامل چیدمان و سبک شناسی آشنا نموده و پس از پایان دوره، مدرک معتبر از وزارت علوم ارائه می دهد تا بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند. مدرسه معماری آرت کانر با برگزاری گارگاه های آموزشی حضوری یا آنلاین و محصولات آموزشی به شما کمک میکنیم تا در حوزه تخصصی خود بی رقیب باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتردر زمینه چیدمان و سبک شناسی با آرت کانر تماس بگیرید


برچسب: چیدمان و سبک شناسی، دکوراسون داخلی، مدرسه معماری،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۳۲:۳۱ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

کود پتاسیم نیترات

کود پتاسیم نیترات در بیشتر محصولات مورد استفاده قرار می گیرد مخصوصا محصولاتی که در نواحی خشک کاشت می شوند. در ادامه از اهمیت خرید کود پتاسیم نیترات و نحوه استفاده آن در محصولات مختلف خواهیم پرداخت .
کود پتاسیم نیترات چیست؟
پتاسیم یکی از عناصر غذایی اولیه موجودات زنده جانوری و گیاهی است، کودهای پتاسیم بعد از نیتروژن و فسفر، سومین کود از نظر مصرف هستند، کودها ۹۵% از مصرف پتاسیم را به خود اختصاص داده اند و کمتر از ۱۰ درصد آن به مصرف تهیه مواد شیمیایی می رسد.

کودهای طبیعی یا شیمیایی باعث افزایش توانایی خاک برای رشد و سلامت گیاه است که حاوی نیتروژن، فسفر یا پتاسیم می باشد و این عناصرحاصل خیزی خاک را افزایش می دهند.

پتاسیم فعالیت یا عدم فعالیت آنزیم‌ها، استفادة بهینه از آب، فتوسنتز و انتقال قندها، تولید نشاسته، در ترکیبات پرانرژی لازم برای رشد گیاهان، مقاومت در برابر بیماری‌ها و اثرات ناشی از خشکسالی، طعم و بوی میوه‌ها و سبزیجات را در گیاهان کنترل می‌کند.

عرضه پتاسیم نیترات، بیشتر بصورت پتاس و کانی‌های پتاسیم‌دار، کانه‌ها و محصولات فرآوری شده (کودهای آماده برای مصرف، کودهای ترکیبی) صورت می‌گیرد.

علایم کمبود پتاسیم نیترات در گیاهان
از جمله اولین علامت کمبود پتاسیم می توان به زرد شدن حاشیه ی برگ ها در قسمت میانی و پایینی گیاه اشاره کرد.

گیاهانی که دارای کمبود پتاسیم هستند رشد آهسته تری خواهند داشت.زیرا این عنصر نوعی کاتالیزور مهم در رشد گیاه به حساب می آید. کمبود این ماده موجب کاهش حرکت آب در گیاه می شود که خشک شدن آن را در پی خواهد داشت. و باعث حساس شدن گیاه به تغییرات خشکسالی و دما می شود.
کاهش سطح پتاسیم در گیاه موجب ریزش برگ ها می گردد.

پتاسیم نیترات برای چه گیاهانی مناسب است؟
این ماده برای رشد در گیاهانی مانند گوجه فرنگی ،پسته، تنباکو،سیب زمینی،سبزیجات برگ دار مثل کاهو و انواع کلم ها،مرکبات و هلو مناسب استاین ماده به عنوان کودی مناسب در گیاهانی که به کلر حساس هستند و نمی توانند از کود های پتاسیم کلرید استفاده کنند بسیار مناسب است.

طرز استفاده کود پتاسیم نیترات
پتاسیم نیترات در آب حل می شود و به صورت محلول مورد استفاده قرار می گیرد.

برای گیاهان زراعتی مقدار ۲۰۰ الی ۳۰۰ کیلوگرم در هر هکتار و برای مصرف آبیاری مقدار ۱۰۰ الی ۲۰۰ کیلوگرم در هر هکتار طی هر مرحله از رشد گیاه توصیه می شود.

مزایای استفاده از پتاسیم نیترات
افزایش میزان تولید و بهبود کیفیت محصول

افزایش مقاومت گیاه در مقابل خشکی، آفات و بیماری‌ها

زمان مصرف پتاسیم نیترات
نیترات پتاسیم یک کود کاملا محلول درآب است که می توان از آن درهرمرحله ازرشد گیاه استفاده نمود.ازت موجود دراین کود باعث بهبود رشد رویشی می شود وپتاسیم آن دربهبود کیفیت،افزایش مقاومت به خشکی،شوری و آفات و بیماریها بسیارموثراست.نیترات پتاسیم کود بسیار مناسبی برای برطرف کردن کمبود پتاسیم در هر مرحله از رشد گیاه است.

کود پتاسیم نیترات در بسته بندی های مورد نیاز شما با هر وزن و مقداری که بخواهید موجود و قابل خرید و ارسال است.برای خرید کود پتاسیم نیترات و مشاوره درباره نحوه فروش عمده آن با کارشناسان هیراکود تماس حاصل نمایید.


برچسب: کود پتاسیم نیترات، خرید کود پتاسیم نیترات، قیمت کود پتاسیم نیترات، خرید کود،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۳۱:۳۳ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

چاپ ظروف یکبار مصرف سلولزی

آنچه که امروزه بخش عظیمی از بازار را به خود اختصاص داده است تولید ظروف یکبار مصرف سلولوزی است . سلولز ساختار اولیه دیواره سلولی گیاهان را تشکیل می‌دهد. ظروف سلولزی به دلیل مزیت تجزیه پذیری سریع و نداشتن اثرات مخرب برای محیط زیست مورد توجه قرار گرفته است . ظروف سلولزی و گیاهی در تماس با نوشیدنی و غذاهای داغ عاری از هرگونه اثرات مضری برای بدن است .
امروزه انواع مختلفی از ظروف سلولزی تولید و روانه بازار می شود . با کمی جستجو در بازار می توانید ظروف مد نظر خود را در طرح و اندازه های مختلف بیابید ، و یا حتی می توانید انواع ظروف یکبار مصرف سلولزی را با طرح های اختصاصی خود سفارش دهید.

چاپ ظروف یکبار مصرف سلولزی
شرکت تولیدی تکوک با تکیه بر تجربه ، کادر متخصص و کارآمد و استفاده از ماشین آلات روز دنیا توانسته با تولید محصولات مرغوب و با کیفیت سلولوزی سهم عمده ای از نیاز کشور و نیز کشورهای خاورمیانه را تامین کند. ما به دنبال خلق تجربه ای جدید از طراحی و چاپ و تولید لوازم یک بارمصرف هستیم وتاکنون نیز به این مهم دست یافته ایم.

در دنیایی که امروز ما در آن زندگی می کنیم چاپ و تبلیغات سهم عمده ای را به خود اختصاص داده است ، که در این بین ظروف یکبار مصرف نیز از عناصر مهم تبلیغات به شمار می روند .

چاپ ظروف یکبار مصرف تبلیغاتی یکی از متداول ترین و بهترین تبلیغات برند در نمایشگاه ها و فروشگاه ها به شمار می آید. ظروف یکبار مصرف سلولوزی تبلیغاتی امروز به دلیل مفید بودن برای طبیعت و مقاوم بودن در برابرنفوذ گرما و سرما بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.

یکی از پرطرفدار ترین ظروف یکبار مصرف تبلیغاتی لیوان های تبلیغاتی کاغذی می باشند که از لایه ای مقاوم در برابر گرما و سرما مجهز می باشند که این پوشش از جنس پلی اتیلن است.این پلی اتیلن باعث می شود که کمترین میزان الودگی فیزیک و شیمیایی به لیوان کاغذی تبلیغاتی نفوذ نکند و در بازیافت سریع لیوان کاغذی بسیار مفید است.

چاپ ظروف یکبار مصرف سلولوزی ارزان
اگر شما نیز به دنبال راهی برای تبلیغات بهتر و موثر در اذعان عمومی هستید و می خواهید کمترین ضرر را به انسانها و محیط زیست وارد کنید ، پیشنهاد ما به شما استفاده از ظروف یکبار مصرف کاغذی و سلولزی است . گروه تولید تکوک با توجه به تجربه چندین ساله خود در زمینه تولید و چاپ ظروف یکبار مصرف سلولزی بهترین گزینه در این حوزه می باشد .

مجموعه تکوک با بهره گیری از بهترین تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا در زمینه چاپ ظروف یکبار مصرف این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید انواع طرح های مورد نظر خود را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت روی ظروف مورد نظر خود چاپ نمایید .

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده نمونه محصولات تولیدی این شرکت به سایت www.tackook.ir مراجعه نمایید. کارشناسان تکوک از طراحی تا تولید ، از سفارش تا تحویل و پشتیبانی در خدمت شما هستند، چرا که اهمیت دقایق زندگی شما، برای مجموعه تکوک ارزشمند است.جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید ظروف یکبار مصرف تکوک با ما تماس بگیرید


برچسب: چاپ ظروف یکبار مصرف، ظروف یکبار مصرف، تولید ظروف یکبار مصرف، لیوان کاغذی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۳۰:۵۴ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

تشک چه تاثیری بر خواب دارد؟

لذت بردن از یک خواب راحت و آرام، یکی از معیار‌های سلامت جسم و روان است. در تحقیقات به عمل آمده توسط پزشکان، میزان خواب استاندارد برای یک فرد بالغ، حدود ۷ ساعت در شبانه روز می‌باشد. خواب کافی و باکیفیت مهم‌ترین عامل پر انرژی بودن افراد در طول روز می‌باشد. انتخاب تشک مناسب برای خوابیدن در این امر مهم بی تاثیر نبوده و استفاده از یک تشک اورجینال و مناسب به شما در رسیدن به یک خواب راحت کمک می‌کند. در این مقاله به بررسی تاثیرات مثبت تشک بر روی خواب می‌پردازیم.

فرآیند خواب

خواب در اصطلاح علمی، کاهش یا فقدان سطح هوشیاری انسان است. در زمان خواب فعالیت بدن و ذهن تغییر کرده و رویا جایگزین تصاویر واقعی می‌شود. خوابیدن باعث سلامت و بازسازی سیستم اعصاب، ایمنی و عضلانی است.

خواب در زندگیچه اهمیتی دارد؟

طبق تحقیقات و مطالعات انجام شده، خوابیدن باعث می‌شود ما توانایی‌های ادراکی مانند حافظه، صحبت کردن و تفکر خلاق خود را در حد مطلوب نگهداریم. خواب نقش به سزایی در رشد مهارت‌های مغزی دارد. بهترین راه برای پی بردن به اهمیت خواب نیز بررسی عوارض بی خوابی است.

کمبود خواب سبب کاهش توانایی مغز، و فرد در طول روز سست، فراموش کار، کج خلق و زودرنج می‌شود، حتی با حالتی از کوفتگی و بدن درد از خواب بیدار می‌شوید. یک شب بی خوابی به حد زیادی تمرکز فرد را کاهش می‌دهد و فرد نمی‌تواند برای مدت طولانی بر روی موضوعی تمرکز کند. بی خوابی مکرر در دراز مدت باعث می‌شود قسمتی از مغز که کنترل مهارت‌های زبانی، حافظه، برنامه ریزی و احساس گذشت زمان را بر عهده دارد تقریبا از کار بیافتد.

تشک چه تاثیری بر خواب دارد؟

همانطور که گفته شد، خواب در زندگی هر انسانی نقش مهم و اساسی دارد بنابراین برای داشتن خواب مناست و کامل باید تمام شرایط را مهیا کنیم. زیرا هرچه خواب ما کامل و با آرامش باشد سلامتی جسمی و روحی ما درصد تضمین می‌شود.

یکی از عواملی مهمی که بر روی خواب ما تاثیر می‌گذارد جای خواب و تشک مناسباست. با انتخاب تشک مناسب می‌توانید یک خواب شیرین و راحت را تجربه کنید. یک تشک مناسب و خوب نباید باعث کمردرد و دردهای عضلانی شما شود.

انتخاب یک تشک مناسب و داشتن یک خواب شبانه مفید و با کیفیت تاثیر به سزایی در یادگیری و تقویت حافظه دارد. خیلی از افراد تصور می‌کنند که در هنگام خواب هیچ فرایند در مغز ما انجام نمی‌شود. اما برعکس در زمان خواب مغز ما در حال ذخیره سازی اطلاعات دریافتی کل روز است. در هنگام خواب اطلاعات به صورت موثرتر در حافظه ما ذخیره می شوند.

خواب مفید چه تاثیری بر مغز و وزن انسان دارد؟

خواب خوب و مفید ارتباط مستقیم با کنترل وزن دارد. یکی از تاثیرات خواب راحت و کافی، صرف وعده غذایی در زمان منظم است و تاثیر دیگر بر روی هورمون لپتین است که کمبود این هورمون باعث گرسنه‌تر شدن شما خواهد شد که منجر به صرف غذای بیشتر و بالا رفتن چربی و کلسترول می‌شود. هورمون لپتین در هنگام خواب در بدن ترشح می‌شود که با کمبود خواب، کمبود این هورمون نیز به وجود خواهد آمد.

بر اساس تحقیقات کارشناسان، خواب راحت و با کیفیت شبانه خلاقیت شما را بیشتر خواهد کرد. بیشتر افراد بالغ به ۷ تا ۸ ساعت خواب نیاز دارند. در صورت خوابیدن کمتر از این زمان در طی دو هفته، اثر ذهنی این امر با سه روز نخوابیدن برابری می‌کند. کمبود خواب و بی خوابی بر بی حوصله‌گی، عصبانیت و افسردگی شما تاثیر به سزایی دارد

مزایای تشک مناسب بر خواب شامل چه مواردی است؟

استفاده از تشک های طبی استاندارد و با کیفیت تاثیرات بسیاری در زندگی ما دارد. به طور کل پژوهش‌ها نشان می‌دهد یک تشک خوب که منجر به خواب آرام شود می‌تواند تاثیر مستقیمی در جنبه‌های مختلف روحی و روانی انسان داشته باشد این جنبه‌ها شامل:

سرحالی و نشاط
کاهش استرس
درمان افسردگی
جلوگیری از چاقی
افزایش هوشیاری
افزایش طول عمر
درخشندگی پوست
متابولیسم بهتر بدن
تقویت حافظه بلندمدت
کاهش تنش‌های جسمی
کاهش بیماری‌های قلبی
جلوگیری از چروک پوست
جلوگیری از پیری زودرس
عملکرد بهتر سیستم دفاعی بدن
تشک مناسب برای خواب کدام است؟

در واقع تشک مناسب برای هر کس منحصر به فرد است، بنابراین هیچ راه حل مناسبی برای یک تشک کامل وجود ندارد. چند گزینه برای انتخاب تشک برای خرید وجود دارد. مهمترین عامل، آسایش شما در هنگام خواب است و تنها راه تعیین آن این است که در حقیقت روی تشک دراز بکشید تا آن را آزمایش کنید و با توجه به شرایط ارگونومی بدن و همچنین شرایط جسمانی خود می توانید از نظر مشاوران و کارشناسان ما در شرکت سورنا صنعت نسبت به نوع انتخاب تشک طبی و یا تشک طبی فنری بهره مند شوید

قیمت تشک خواب در سورنا صنعت

با توجه به متریال هایی که در ساخت تشک خواب استفاده می شود و هم چنین ابعاد آن و رویه تشک قیمت این محصول متغیر می باشد. برای اطلاع بیشتر از قیمت بروز تشک ها می توانید به سایت سورنا صنعت www.surenasanat.com مراجعه کنید.

خرید تشک مناسب

فروشگاه اینترنتی سورنا صنعت در زمینه تولید، تأمین، فروش و توزیع انواع محصولات صنعتی و نیمه صنعتی و خانگی فعالیت میکند. در حال حاضر با مجموعه ای هدفمند و تیم مدیریتی قوی، پای در عرصه فروشگاه آنلاین گذاشته است. این مجموعه بیش از 8 سال به صورت سنتی در بازار حضوری قوی داشته است. برای خرید تشک طبی با قیمت مناسب به فروشگاه اینترنتی سورنا صنعت که در زمینه فروش انواع تشک فعالیت می کند سر بزنید.[جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید تشک از سورنا صنعت با ما تماس بگیرید


برچسب: خرید تشک، تشک طبی، خرید تشک مناسب، قیمت تشک،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۲۹:۴۰ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

چرا برای بهبود کسب و کار به یک وب سایت نیاز داریم؟

وب سایت ها یکی از شاخصه های قرن بیست و یک و هزاره سوم محسوب می شوند. از زمانی که وب سایت ها شروع به کار در حوزه های مختلف کردند، صاحبان شرکت ها برآن شدند که برای بهبود کسب و کار خود و همین طور معرفی خود در سطح جهان از وب سایت ها کمک بگیرند. دلیل این همه استقبال را هم می توان تعداد کاربران این فضا دانست. کاربران اینترنت برای هر خرید و یا اطلاعات هر چیزی آن را در گوگل سرچ می کنند. شاید باورتان نشود اما کاربران حتی پارچه ها ، لباس ها و حتی مواد غذایی خود را هم از اینترنت تهیه می کنند.
در ادامه این مطلب قصد داریم تا شما را به دلایلی که باعث می شود به طراحی وب سایت نیاز داشته باشید ، آشنا می کنیم
وب سایت چیست؟
وب سایت مجموعه ای از صفحات مرتبط به هم است که این صفحات میتوانند شامل متن، تصویر، صوت، ویدئو و یا هر فایل دیگری باشند. معمولا صفحات در یک سایت به صورتی منظم برای هدفی خاص در کنارهم قرار گرفته و به یک دیگر پیوند داده شده‌اند و هر صفحه می تواند خدمات خاصی به کاربران ارائه دهد

این صفحات و فایل ها جهت نمایش داده شدن باید در یک کامپیوتر متصل به اینترنت قرار بگیرند که به آن سرور گفته می شود. سرور ها کامپیتور های قدرتمندی هستند که به کمک شبکه های پرسرعت اختصاصی خود به اینترنت متصل شده اند

سرورها نیز به کمک نرم افزار های اختصاصی مدیریت می شوند و به فضا های کوچک تری تقسیم می شوند که به آن ها هاست یا فضای میزبانی وب گفته می شود که درواقع وب سایت ها بر روی این هاست ها راه اندازی می شوند.

دلایلی که شما به وب سایت نیاز دارید:
1 . وب سایت شما را به جهان معرفی می کنند. وب سایت شما ، فقط مختص شهر یا کشور شما نیست، وب سایت ها شما را در سطح جهان و به صورت شبانه روزی معرفی می کنند.

2 . وب سایت تبلیغ شما در هر زمان و هر مکان هستند: در هزینه تبلیغات صرفه جویی می شود، هر بار که محصولات شما ارتقا پیدا می کنند چقدر هزینه صرف چاپ مجدد بروشورها، راهنمای محصولات و اطلاع رسانی به مشتری های قدیمی خود می کنید! در حالیکه هزینه بروز رسانی وب سایت قابل قیاس با هزینه های چاپ نمی باشد، در عین حال که گستره وسیع تری را نیز هدف قرار می دهد. یک ‌سوم مردم جهان از اینترنت استفاده می‌کنند تبلیغات در اینترنت و معرفی وب سایت شما نسبت به سایر رسانه ها مانند رادیو، تلویزیون، مجلات و بیلبردها به مراتب ارزانتر می باشد. فراموش نکنید که هرگز قادر به ارائه کالا و خدمات خود به مردم نخواهید بود مگر اینکه حضور خود را پیاپی یادآوری نمایید و با داشتن وب سایت این کار را با هزینه بسیار کمتری انجام میدهید و بازدهی بسیار بهتری خواهید داشت.

3 . معرفی خدمات و محصولات به تمام جمعیت روی کره زمین : شما برای اینکه خدمات و محصولات خود را معرفی کنید نیاز ندارید که حتما یک تبلیغ تلوزیونی و یا چاپ کاتالوگ داشته باشید ، وب سایت ها معرف شما به تمام جمعیت جهان هستند.

4. وب سایت ها تعطیلی ندارند: در روزهای تعطیل که شما در خواب به سر می برید مشتریان می توانند از خدمات شما استفاده کنند و محصولاتتان را خریداری کنند. پس با طراحی وب سایت راحت تر بخوابید و بیشتر پول دربیاورید.

5 . جلب اعتماد مشتریان با طراحی سایت : اگر شما به عنوان فروشنده یک محصول و یا ارائه دهنده خدمات مشغول به کار هستید حتما یک وب سایتن راه اندازی کنید زیرا مشتریان بیشتر به کسانی که یک وب سایت دارند اعتماد می کنند تا دیگر شبکه ها اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام

6 . افزایش مشتری و فروش بیشتر با طراحی یک وب سایت کارآمد: روزانه بیش از ۳ میلیارد نفر از اینترنت استفاده می کنند که حدود ۹۰% از آنها خرید کرده و با شرکت های مختلفی در ارتباط بوده اند. اگر شما وبسایت نداشته باشید، امتیاز ارتباط با این افراد را از دست خواهید داد.

7 . دیگر نیاز به استخدام بازاریاب نخواهید داشت : وبسایت میتواند با هزینه های کم و با استفاده از تکنیک های بازاریابی دیجیتال برای شما مشتری جذب کند. وب سایت شما بازاریاب ۲۴ ساعته شماست و موتورهای جستجو مانند گوگل ، یاهو،… بدون هزینه برای شما بازاریابی می کنند و شما می توانید با تولید محتوا همیشه در نتایج این موتور های جستوجو باشید.

8 . پشتیبانی مشتری : وبسایت شما از سیستم تیکتینگ (پرسش و پاسخ) یا سوالات متداول استفاده می‌کند که این سیستم، هزینه پشتیبانی از مشتری را بسیار کاهش می‌دهد و همچنین رضایت مشتری را بدلیل پاسخگویی شفاف در کم‌ترین زمان جلب می‌کند.

9 . کاهش هزینه ها با طراحی سایت : شما علاوه بر تلفن ، فکس و آدرس پستی یک راه ارتباطی دیگر نیز با مشتریان خود دارید. نمایشگاه بین المللی محصولات شما با کمترین هزینه همیشه برپاست ، بدون اینکه قبض آب ، برق ، مالیات و … داشته باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره طراحی سایت سورنا با ما تماس بگیرید


برچسب: طراحی سایت، طراحی وب سایت، طراحی سایت در گرگان، سورنا، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۲۸:۳۳ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

درب اتوماتیک لولایی

درب اتوماتیک لولایی را می توان از اولین درب های اتوماتیکی نام برد که در کشور ما به عنوان درب جک پارکینگی رایج شد و مورد استفاده زیادی قرار گرفت. این درب دارای سیستم جالبی است. در این سیستم‌ها ابزاری تعبیه شده است که هدف این ابزارها افزایش رفاه و راحتی کاربران و بررسی و کنترل آمد و شد ها در ساختمان است. همان طور که می‌دانیم در ساختمان‌های بزرگ، کنترل آمد و رفت بسیار حائز اهمیت است. بنابراین مدیران ساختمان‌هایی که در پی افزایش درصد امنیت برای ساکنین مجتمع خود هستند، می‌بایست در مورد استفاده از درب اتوماتیک لولایی بیشتر فکر کنند. در ادامه در مورد این نوع درب ها بیشتر توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.
معرفی درب اتوماتیک لولایی
ابن نوع درب ها یکی از انواع درب های اتوماتیک می باشند. درب های اتوماتیک لولایی در باز و بسته شدن بسیار راحت و سریع می باشند و تحت فرمان یک چشم الکترونیکی و گاهی هم دستگاه های کارت خوان هستند. درب های پارکینگ لولایی همراه با داشتن کارایی زیاد از جهت انرژی و مصرف آن نیز مطابق با استاندارد DIN 18650 است و از این جهت مطمئن است.

درب اتوماتیک لولایی شامل چه اجزایی است؟
درب های اتوماتیک بسته به انواع کاربردهایی که دارند، از اجزای متفاوتی نیز ساخته شده اند. از جمله اجزای متفاوت این گونه درب‌ها می‌توان به تابلوی فرمان و یا مولد درب‌های خودکار فلاشرها و چشم‌های الکترونیک و انواع قفل‌ها اعم از قفل برقی و یا قفل مکانیکی مخصوص این درب اشاره کرد. همین طور نمی‌بایست نقش ریموت کنترل را نادیده گرفت. چون عملکرد بسیار مهمی در کاربرد و استفاده از آن به صورت مشتری پسندانه دارد.

ویژگی‌ها ی درب اتوماتیک لولایی چیست؟
مناسب فضاهایی با عرض محدود
سهولت در عبور
حرکت بی صدا و سریع
ممانعت از هدررفتن انرژی
قابلیت تنظیم سرعت باز و بسته شدن براساس میزان استفاده
انواع درب اتوماتیک لولایی
این درب ها معمولاً با استفاده از جک کار می‌کند و باز و بسته می‌شود و می‌توانند یک لنگه یا دو لنگه داشته باشند.

۱- درب اتوماتیک لولایی تک لنگه
این نوع درب ها از یک لنگه درب تشکیل شده که به طرف راست یا چپ باز می شود. درب های تک لنگه یک فضای نود درجه ای را کاملا باز می نماید و امکان رفت و آمد اتومبیل را در مسیر پارکینگ راحت تر می کند. باید اضافه کرد که استفاده از قفل برقی یا مغناطیستی در درب های اتوماتیک تک لنگه الزامی است و در صورت نبود قفل برقی احتمال اینکه که درب با فشار زیاد باز شود بالا است.

۲- درب اتوماتیک لولایی دو لنگه
درب اتوماتیک لولایی با دو لنگه، کاربرد بیشتری دارد. به صورت معمول حدود ۹۰ درصد از این نوع درب‌ها، با دو لنگه کار می‌کنند. این گونه از درب‌ها را می‌توان بیشتر برای پارکینگ‌ها استفاده نمود. قالب و فرم این دربها به این صورت است که دو لنگه درب در کنار هم قرار گرفته و باز شدن دربها توسط جک ها فضای خوبی را برای تردد وسایل نقلیه فراهم می سازد. دربهای دولنگه بیشترین استفاده را دارد و می توان گفت بیش از ۸۰ درصد دربهایی که در کشور وجود دارد ازاین نوع می باشد. درب اتوماتیک دو لنگه در ساختمان های مسقف و یا حیاط دار استفاده می شود و به اندازه ی طول هر لنگه درب، باید فضا داخلی آن را آزاد گذاشت تا جای خالی برای باز و بسته شدن درب وجود داشته باشد.

درب اتوماتیک لولایی در چه مواردی کاربرد دارد؟
از درب اتوماتیک پارکینگ لولایی در منزل های شخصی و یا مراکزی که بیشتر برای افراد سن دار و سالمند و کم توان جسمی و یا ناتوان جسمی است ، استفاده می شود به این ترتیب انها دیگر مشکلی برای باز کردن درب ندارند زیرا آنها ممکن است نتوانند به راحتی از دست خود برای باز و بسته کردن درب استفاده کنند و این موضوع برایشان مشکل باشد پس این نوع از درب های اتوماتیک گزینه خوب و بسیار مناسبی به شمار می آید.

البته استفاده این درب ها فقط به این جا ختم نمی شود و درب ها در جا و مکان دیگری هم قابل استفاده هستند و از انها کمک گرفته می شود همانند مدارس مختلف و یا فروشگاهها و مراکزی با رفت و امد زیاد ( بیمارستان ها ) و ایستگاههای قطار و جاهای مختلف دیگر که بسته به نوع نیازشان از این درب ها استفاده می کنند.

انواع جک درب اتوماتیک لولایی
جکهای برای درب لولایی بطور کلی به ۲ دسته تقسیم می شوند.

۱- جک های الکترو مکانیکی
برای درب های سبک، با رفت وآمد پایین و با عرض کم استفاده می شود ( ساختمان های مسکونی با تعداد واحد پایین ) و به وسیله ی نیروی مکانیکی و چرخ دنده کار می کند.

۲- جک های هیدرولیکی
برای درب های سنگین، با رفت وآمد بالا و با عرض زیاد استفاده می شود (مجتمع های مسکونی،اماکن صنعتی و…) و به وسیله فشار روغن کار می کند. در درب های هیدرولیکی برای امنیت بیشتر و جفت شدن لنگه ها بر روی هم از قفل برقی استفاده می شود.

قیمت درب اتوماتیک لولایی
درب اتوماتیک لولایی بسته به نوع آلیاژ و مواد به کار رفته، نحوه ساخت و برند آن قیمت های متنوعی دارد. برای اطلاع از قیمت روز درب اتوماتیک لولایی می توانید با کارشناسان ما در شرکت هوشمند در ارتباط برقرار کنید.

خرید درب اتوماتیک از شرکت هوشمندر
درب های اتوماتیک مدل های مختلفی دارند. برای خرید درب اتوماتیک کافی است با هوشمند در شرکت ارائه خدمات راهبند در تهران تماس گرفته تا با توجه به کارایی مورد نظر و همچنین بازدید از محل (مکان انجام کار) بتوانید به بهترین حالت اقدام به خرید نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درب اتوماتیک با ما تماس بگیرید. همچنین شما می توانید به آدرس این سایت www.hoshmanddoor.com نیز مراجعه فرمایید.


برچسب: درب اتوماتیک لولایی، درب اتوماتیک، خرید درب اتوماتیک لولایی، ویژگی‌ها ی درب اتوماتیک لولایی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۲۷:۳۹ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

چگونه می توان یک برند برای فست فود ایجاد نمود؟

پیدا کردن یک برند برای فست فود اولین قدم  در، راه اندازی فست فود است.واقعا یک برند چیست؟آیا این یک حس تشخیص،چیزی آشنا و بی خطر است؟ یا فقط یک نام و یک آرم؟ شاید از آن قوی تر باشد،نمادی برای خاطرات، تجارب و احساسات.
چگونه می توان یک برند برای فست فود ایجاد نمود؟
یک برند ((قولی است که باید نگه داشته شود)) و به این ترتیب شامل همه تعامل با طرفدارانش می شود و وقتی واقعاً از زمین خارج می شود: طرفداران آن هستند. البته این یک مثال واضح درباه برند سازی بود در ادامه بیشتر درمورد برند سازی در مراحل تاسیس فست فود خواهیم پرداخت.

مهم نیست که چه تعریفی را انتخاب کردید، یک برند وجود دارد تا احساسات را ایجاد کند. یک “لایه” نامشهود از ارزش برای یک محصول یا خدمات که در غیر این صورت می تواند به راحتی با چیزی ارزان تر جایگزین شود.بنابراین،چگونه می توان یک برند ایجاد کرد؟خوب ،شما ممکن است با نام و آرم شروع کنید ، اما با اضافه شدن ویژگی های عاطفی ،جادوی واقعی شروع می شود.

ساخت یک برند راه اندازی رستوران یا فست فود


ساخت یک برند راه اندازی رستوران، زمان، پول و صبر را می طلبد  و بارها شکست می خورد. بنابراین، می توانید درک کنید که  هنگام راه اندازی یک مارک جدید برای رستوران دچار خود مشغولی می شوید، آیا در مورد همه ابعاد فکر کرده ایم؟ آیا مردم می فهمند؟ آیا پیام و داستانی که از آن بسیار پرشور هستیم، با هم روبرو می شویم؟ اما بیشتر از همه آیا آنها غذای ما را دوست دارند و روز به روز ، روز به روز بر می گردند. ویا چگونه برند موفق خود را بسازیم؟

یک برند شخصی باید:
•    قادر به اقناع مخاطب باشد

•    اصالت داشته باشد

•    پایدار باشد

•    و شناخته شده و مقبول باشد (اصل مشهور مقبول شدن)

نمونه هایی از برند های دنیا


این صدای خاص از موتور سیکلت هارلی دیویدسون یا بسته بندی کاملاً طراحی شده ای که دارای محصولات اپل است ،یا عطر بی نظیر فروشگاه لباس هالیستر. و سپس هنگامی که،در نهایت، محصول خریداری شده و خدمات به دست آمده بارها مطابق انتظارات برانگیخته شده توسط آن ویژگی های احساسی باشد،کار جادوگران تکمیل می شود.

مشتریان ما مهمترین وظیفه ما


ایجاد یک برند در تجارت رستوران ها یک چیز پیچیده است. این عناصر زیادی را در خود جای داده است ،سرویس غذا ،محیط و فضای داخلی ، اما مهمتر از همه مشتریان فست فود. این همان چیزی است که شما می بینید در دنیای ما واقعاً افرادی هستند که مارک تجاری را تشکیل می دهند. نحوه تعامل آنها با میهمانان ما ،دیدن آنها،گفتگو با آنها ،خدمت به آنها، به یاد آوردن نام و غذاهای مورد علاقه آنها. بعضی اوقات حتی روزهای تولد آنها را به یاد داشته باشید و آنها را به کیک غافلگیرانه تبدیل کنید!

افتتاح موفقیت آمیز – فقط آغاز شروع


افتتاح اولین رستوران Fazer Food & Co در نوردستان در گوتنبرگ از بسیاری جهات موفقیت آمیز بود. به نظر می رسد زیبا ، مواد غذایی بسیار جذاب است و کارکنان ما هرگز مورد استقبال و سرویس دهی قرار نگرفته اند. میهمانان ما توجه و ابراز قدردانی کردند؛ “این از قبل بهبود یافته است” ، “ناگهان احساس می شود رستوران واقعی است” و “من فقط همه گزینه های سبز موجود در فهرست را دوست دارم”.

اما باز کردن چیز جدید آسان است،نگه داشتن هیجان سخت تر است. اکنون،کار واقعی در ساختن یک برند شروع می شود. روزمره باید بهتر از روز قبل باشد تا مطمئن شویم که میهمانان ما باز خواهند گشت. مثل هر روز پرتاب جدیدی است. هر جزئیات جزئی باید کامل باشد ،محیط ، غذا و خدمات. هر چیزی که یک مارک ایجاد می کند.

 محافظت از برند رستوران و فست فود


اینکه اغلب رستوران و کترینگ ها از نام تجاری خود به عنوان برند خودشان استفاده می کنند موضوعی عادی و طبیعی است ولی اگر نتوانند از این برند و علامت تجاری خود محافظت کنند به سادگی اعتبار انها به سرقت خواهد رفت و وقتی موفقیت نسبی را به دست بیاورند دیگران به منظور استفاده از جایگاه و نام و شهرت او از برند تجاری او استفاده خواهند کرد مگر این که برند خودشان را به ثبت رسانده باشند.

موضوعی که البته در ایران چندان مورد توجه قرار نمی گیرد و اغلب فکر می کنند ثبت برند نیازی اساسی نیست. در همه جای دنیا رستوران ها اقدام به طراحی برند های منحصر به فرد خودشان می کنند؛، آنها را به ثبت می رسانند و بر روی آنها سرمایه گذاری می کنند. انها به خوبی ارزش برند را درک کرده اند و می دانند که نه تنها با استفاده از برند می توانند خدمات و نوع غذای خود را با دیگران تمایز بدهند بلکه برند می تواند برای انها شرایط فروش و اعتبار بیشتر را به همراه داشته باشد.

مزایای ثبت برند رستوران


خود رستوران دارها باید برای اینکه مجاز به فعالیت باشند از سازمان غذا و دارو مجوز دیفات نموده و مرتبا توسط اداره بهداشت بازرسی شوند. اما الزامی به ثبت برند ندارند. در واقع ثبت برند به دلیل مزیت های فراوان ان برای  رستوران ها توصیه می شود و قطعا باید به ثبت برسد تا تنها منحصر به خود رستوران باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه اندازی رستوران با ما تماس بگیرید

 


برچسب: راه اندازی رستوران، راه اندازی فست فود، تجهیزات رستوران، مزایای ثبت برند رستوران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ دی ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۲۴:۱۶ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

کود سیاه غنی شده

کود سیاه غنی شده یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین کود در صنعت کشاورزی محسوب می شود. این نوع از کود می تواند تاثیر زیادی در پروسه کاشت و برداشت محصولات گیاهی داشته باشد. به طوریکه کارشناسان معتقدند استفاده از کود سیاه برای رشد ریشه های گیاهی الزامی و ضروری است و عدم استفاده از آن تا حد زیادی بازدهی در مرحله برداشت را تحت تاثیر منفی قرار می دهد. علاوه بر این محافظت از گیاه در برابر بیماری ها و آفات نیز از دیگر مزایای کود سیاه در صنعت کشاورزی می باشد.

 

مزایای استفاده از کود سیاه غنی شده
رفع عقیمی درختان با کود سیاه (بارور نمودن درختان)
این کود در چرخه کامل بیلوژیکی قرار می گیرد توسط بیوراکتورها توسط چند فرایند خاص که در حیطه یک اختراع است

 جلوگیری از سرما زدگی درختان با کود سیاه غنی شده
به دلیل اینکه این کود به رنگ تیره است میکروارگانیسم ها و ازتوباکترها فعالیت خود را آغاز میکنند و زمین اطراف ریشه را گرم نگه میدارند و به دلیل اینکه ریشه حکم عضو انتقال رسان را دارا می باشد

 پائین آوردن مقدار مصرف آب و تعداد دفعات آبیاری با استفاده از کود سیاه غنی شده
با توجه به اینکه هر ملکول از این کود می تواند شش برابر خود آب جذب کند و در موقعی که زمین کم آب کم کم آب رابه زمین انتقال می دهد بر همین اساس متواند آبیاری را تا یک سوم کاهش دهد.

 کنترل بیماری های نباتات و حافظ محیط زیست با استفاده از کود سیاه
به دلیل اینکه این کود در چرخه بیولوژیکی قرار گرفته و در موقع مصرف در زمین باعث زنده شدن میکروارگانیسم ها و باکتری های مفید و ازتوباکترها که بر اثر فعل وانفعلات حاصل از مولد بالادر حدود ۳۰%از آفات نباتی و همچنین مقدار سم پاشی هم۳۰% کم می شود.

 اصلاح و حاصلخیز نمودن انواع خاک های غیر حاصلخیز با کود سیاه غنی شده

به دلیل وجود ارگانیسم ها و باکتری ها و قارچ های مفید که در این کود موجود می باشد، در موقع مصرف این کود این عوامل که به صورت زنده در این بسته بندی فعال هستند با ورود به زمین شروع به بارور کردن زمین و حاصلخیز کردن آن می کنند

 میزان مصرف کود سیاه غنی شده در مزارع و باغات
کود سیاه ماند سایر کودها میزان مصرف مناسبی دارد که توسط کارشناسان تعیین می شود. این میزان بستگی زیادی به نوع آب و هوای منطقه، نوع خاک، میزان آب و … دارد. خاک زراعی در آزمایشگاه مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد و سپس توصیه های لازم توسط کارشناس و مهندس مربوطه به کشاورز و زارع داده می شود علاوه بر مقدار مصرف ، زمان افزودن کود نیز اهمیت زیادی دارد. باید از کود سیاه و اصطلاحا کودهای فسفردار در زمان و موقعیت مناسب و بجا استفاده کرد.

 علائم کمبود کود سیاه در گیاهان
سرعت رشد گیاه کند شده و ساقه ها باریک می شوند.

گیاه نمی تواند در برابر آبیاری با آب سرد مقاومت چندانی از خود نشان دهد.

رسیدن دانه و رشد گیاه با تاخیر صورت می گیرد.

تعداد دانه های پوک افزایش می یابد.

رنگ برگ ها تغییر می یابد و شکل آن ها باریک تر از قبل می شود.

تعداد برگ ها و دانه ها کاهش می یابد.

برگ های قدیمی تر گیاه رنگ قهوه ای به خود گرفته و می ریزند.

رشد گیاه سرعت نداره و ساقه ها باریک و نازک می شوند.

پنجه زنی گیاه کاهش می یابد.

 قیمت کود سیاه غنی شده

با توجه به مطالب فوق به ایـن نتیجه می رسیـم که  مصرف کودهای بیولوژیک باعث افزایش کمّی  و کیفی محصول تولیدی  و افزایش در آمد کشاورزان میگـردد و علاوه  بر آن سلامـت  عمومی جامعه نیز افزایش می یابد ، با پیشـرفت فنون کشـاورزی و افزایش تولید زراعــی در واحد سطح ، مصرف سایر عناصر کم مصرف  مثل آهن ، منگنز ، بُــر و غیره  به  همراه سایر کـودهای شیمیایی و آلی ضــروری خواهد بود  .قیمت این کود بستگی به نوع آن و همین طور وزنش دارد. شرکت هیراکود ، کود مورد نیاز کشاورزان ، باغداران عزیز را با قیمتی متعارف و رقابتی عرضه می نماید. همچنین این کود برای فروش عمده نیز در بسته بندی های جداگانه موجود می باشد.

 خرید کود سیاه غنی شده

کود سیاه غنی شده در بسته بندی های مورد نیاز شما با هر وزن و مقداری که بخواهید موجود و قابل خرید و ارسال است. برای خرید کود سیاه غنی شده و مشاوره درباره نحوه فروش عمده آن با کارشناسان هیراکود تماس حاصل نمایید.

 خدمات هیراکود
شرکت بازرگانی هیراکود در سال ۱۳۹۵، با هدف کمک به بهبود کیفیت تولید محصولات کشاورزی و باغی در کشور، شروع به کار کرد. این مجموعه عمده فعالیت خود را بر روی عرضه کودها و تغذیه دهنده های گیاه اعم از کودهای ارگانیک و کودهای شیمیایی، متمرکز نمود و به ارائه محصولات ایرانی و خارجی به خریداران عمده پرداخت.

هیراکود ، اصالت همۀ کالاهایش را تضمین و همۀ آن‌ها را با کیفیت عالی عرضه می‌کند. از آنجا که هدف اصلی این مجموعه تولید و تامین بهترین نوع کودهای ضمانتی با منشاء ارگانیک جهت استفاده در بخش کشاورزی می باشد؛ کشاورزان می توانند با خیال راحت و با هزینه های خیلی ارزان تر از کودهای شیمیایی، مرغی و حیوانی محصولی با کیفیت برداشت کنند. این اطمینان را به شما می دهیم که با یکبار استفاده از نمونه کودهای معرفی شده مشتری دائمی ما خواهید شد و ما را به دیگران معرفی خواهید کرد.

هیراکود همیشه با تاکید بر اصالت کالا، کیفیت بالا و قیمت مناسب سعی بر آن دارد تا پایین ترین قیمت های ممکن کودهای تولید ملی و همچنین وارداتی را به مشتریان ارائه کند. از این رو تجار، فروشندگان و مشتریان می توانند با خیالی آسوده خریدشان را از این مجموعه انجام دهند. علاوه بر این ما با تولید و ارائه محصولات بیولوژیکی باکیفیت و قیمتی رقابتی کاری انجام داده ایم بتوانید با هزینه ای پایین تر، کود خریداری کنید، آبیاری رو کاهش دهید، درختان تان را در مقابل آفات و سرمازدگی مقاوم کنید و دیگر مزایا…


برچسب: خرید کود سیاه غنی شده، کود سیاه غنی شده، قیمت کود سیاه غنی شده، خرید کود،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ دی ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۲۲:۲۵ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

خط تولید شکلات مغزدار

برای تولید یک شکلات مغز دار دانه های کاکائو باید تمیز و شسته شوند، به نحوی یکنواخت بو داده شوند، پوسته شان از دانه جدا شود، پس از آسیاب شدن پودر کاکائو از کره اش جدا شود، بعد مواد اولیه، شامل همان پودر، کره کاکائو، شکر، شیر خشک، مواد معطر و چند ماده دیگر، خوب مخلوط شوند و به اضافه اینها، فرآیندهای تکمیلی درست کردن شکلات تا مراحل قالب گیری و بسته بندی و غیره ادامه پیدا کند که در نهایت یک نفر بتواند از خوردن یک دانه شکلات لذت ببرد.


خط تولید شکلات مغزدار


قطعا طی شدن این فرآیند طولانی و پیچیده و دشوار برای تولید شکلات های متنوع کاری است که بدون وجود دستگاه های تخصصی و پیشرفته امکان پذیر نیست. در واقع استفاده از ماشین آلات به روز و ایجاد خطوط تولید طبق آخرین فناوری اتفاقی است که تولید و طراحی شکلات را که شاید روزگاری در حد یک فعالیت هنری یا تفریح خانگی بود به صنعتی بزرگ تبدیل کرده است که با تقاضای زیادی که برای محصولاتش وجود دارد می تواند گردش سرمایه درخور توجهی به وجود آورد؛ به همین دلیل با نگاهی به ویژگی های منحصر به فرد صنعت تولید شکلات تلاش کردیم میزان سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در صنعت شکلات سازی را برآورد کنیم؛ همچنین نحوه ایجاد خط تولید شکلات را از یک کارگاه تولیدی کوچک گرفته تا خط تولید کارخانه های بزرگ بررسی کردیم.

ماشین آلات مورد نیاز تولید شکلات:
انواع بال میل شکلات در ظریفیت های مختلف
مخازن نگهداری شکلات
تمپرینگ شکلات در صورت استفاده از کره کاکائو
دپازیتور شکلات
یخچال اسپیرال

اصلی ترین دستگاه دپازیتور شکلات می باشد که جهت تزریق شکلات به صورت دو رنگ یا تک رنگ در قالب شکلات به کار می رود. در انتهای دستگاه دپازیتور نیاز به یخچال اسپیرال می باشد تا قالب ها خنک شده و آماده تخلیه گردند.

در مورد کیفیت ماشین آلات لازم برای تجهیز خط تولید شکلات، مشاور تخصصی شرکت توس ماشین می گوید  :«همه فکر می کنند برای تجهیز یک خط تولید خوب باید ماشین آلات خارجی را یا بخرند یا وارد کنند، در حالی که به نظر من، در حال حاضر در ایران ماشین آلات بسیار با کیفیت و به روزی برای تجهیز خط تولید انواع شکلات، آبنبات، تافی، بیسکویت، کلوچه و غیره ساخته می شود.»

بیشتر کارخانه های تولید شکلات کشور در آذربایجان شرقی و تبریز قرار دارند. با این حال  مشاور تخصصی ما توضیح می دهد: «تعداد کارخانه های شکلات سازی کشور بعد از تبریز در تهران و اصفهان چشمگیر است. در حالی که در استان ها و شهرهای شمالی کشور و به طور کلی در مناطقی که رطوبت بالاست یا هوا خیلی گرم است، معمولا کارخانه شیرینی و شکلات سازی احداث نمی شود.»

 

شرکت تولیدکننده دستگاه تزریق شکلات مارمالاد

شرکت ماشین سازی توس ماشین تولید کننده و تأمین کننده دستگاه تزریق شکلات مارمالاد به صورت تخصصی در کشور می باشد.

دستگاه تزریق شکلات مارمالاد به طور گسترده ای در هر کارخانه مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه تزریق شکلات مارمالاد به عنوان یک وسیله اصلی و مورد نیاز و اثربخش برای تولید مواد غذایی. به طور خودکار می تواند انواع شکلات و مارمالاد را وارد محصولات غذایی و انواع کیک و شیرینی نماید و استفاده بهینه و هدفمند دستگاه تزریق شکلات مارمالاد، می تواند موجب صرفه جویی در کار و هزینه مشتریان می شود.

لازم به ذکر است که نوع چرخ آن ثابت و متحرک طراحی شده است و انعطاف پذیری و عملکرد بسیار بالایی دارد. نوع موتور دستگاه تزریق شکلات مارمالاد ، موتور گیربکس می باشد.

از دیگر ویژگی های این محصول، می توان به بهینه کردن آن متناسب با نیاز و خواسته مشتریان اشاره نمود.همچنین جنس بدنه آن از استیل طراحی شده است.

چنانچه در زمینه تولید مواد غذایی همچون بیسکوییت و شیرنی و کیک و اشترودل، فعالیت می کنید و نیاز به دستگاه تزریق شکلات مارمالاد دارید و یا نیازمند مشاوره تخصصی می باشد، کافیست با ما تماس بگیرید.

09123194549

ایمیل : info@toosma.com


برچسب: تولیدکننده دستگاه تزریق شکلات مارمالاد، یخچال اسپیرال، خط تولید شکلات مغزدار،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ دی ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۲۱:۰۱ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)