محتوا نویسی محتوا نویسی .

محتوا نویسی

نحوه ثبت پایان نامه در ایرانداک

جالب است بدانید که یکی از مراحل انجام پایان‌نامه نحوه ثبت پایان نامه در ایران داک می باشد. علت انجام ثبت پایان نامه به دلیل جلوگیری از نوشتن پایان نامه با موضوع تکراری می باشد که با ثبت پایان نامه در ایرانداک به دانشجو اطلاع داده می شود که موضوع انتخابی آن تکراری می باشد یاخیر. در این مقاله سعی داریم به چگونگی نحوه ثبت پایان نامه در ایرانداک بپردازیم همچنین به معرفی پایگاه اطلاعاتی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران ( ایرانداک) خواهیم پرداخت. این پایگاه اطلاعاتی زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می کند. در این پایگاه چندین سامانه گوناگون وجود دارند که در ادامه کاربردی ترین سامانه ها معرفی می شوند.پس تا  انتهای این مقاله کاربردی همراه ما باشید:

نحوه ثبت پایان نامه در ایرانداک
دانستن ثبت پایان نامه در ایرانداک می تواند شما دانشجویان را در انجام نگارش پایان نامه تا حد زیادی کمک کند. یکی از کارکردهای این سامانه ثبت موضوع برای جلوگیری از نوشتن موضوعات تکراری است.دقت داشته باشید که قبل از نوشتن ساختار پروپوزال لازم است که به ایرانداک مراجعه کنید.


ایرانداک ثبت پایان نامه
قبل از هر چیز برای انجام پایان نامه باید در سایت ایرانداک ثبت نام کنید. برای این کار وارد قسمت «ثبت نام» شده و اطلاعات خواسته شده را در فیلدهای مربوطه وارد می کنید. بعد از تایید شما رسمابه عنوان یکی از اعضا این سایت شناخته می شوید. این سایت از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. در ادامه به توضیح بیشتر این سامانه می پردازیم.

ثبت نام در ایرانداک
این بخش از پایگاه اطلاعاتی برای بررسی یکتایی موضوعات پژوهشی و تکراری نبودن موضوع پایان نامه در ایرانداک مورد استفاده قرار می گیرد. براساس آیین نامه آموزشی، تصویب موضوع پایان نامه علاوه بر ارائه یک نسخه از پروپوزال نیاز به ارائه گواهی در خواست پیشینه از سامانه ایرانداک نیز دارد.

برای این منظور نیاز است دانشجو درخواست خود را در سامانه ایرانداک به همراه اطلاعات تحصیلی و کد ملی ثبت کند. سامانه با بررسی اطلاعات ثبت شده در قسمت ثبت پایان نامه، جواب را ظرف مدت حدود ۴۸ ساعت برای او ارسال کند. زمان ارسال درخواست یک ایمیل را در این سایت ثبت می کنید. سپس سامانه به صورت خودکار پاسخ شما را در ایمیل می دهد.

در گواهی ارسال شده از طرف سامانه ایرانداک، لیست موضوعات با شباهت با موضوع درخواست شده نیز ارسال می شود.

استعلام موضوع پایان نامه در ایرانداک
این بخش از پایگاه اطلاعاتی ایران داک، «همانندجو» نام دارد. در مراحل ارائه پایان نامه ارشد و دکتری در بسیاری از دانشگاه های آزاد و دولتی نیاز است که میزان یکسان بودن متون پایان نامه با پایان نامه های ثبت شده بررسی شود. این فعالیت از زمان نگارش تا دفاع پایان نامه توسط دانشجو و یا در زمان ارائه پایان نامه به کتابخانه توسط مسئول مربوطه انجام می شود.

میزان حداکثر مجاز یکسان بودن متن پایان نامه با پایان نامه های قیلی ثبت شده در سامانه %۳۰ است. بیش از این مقدار، برای همسان کردن متون دانشجو باید اصلاحات لازم را انجام دهد تا این میزان به کمتر از %۳۰ برسد.

تکراری نبودن موضوع پایان نامه در ایران داک به شما کمک می کند از انجام یک پایان نامه با موضوع تکراری خودداری کنید. حتی می توانید پایان نامه هایی را که شبیه شما کار کرده اند، پیدا کنید. در این صورت نام آنها را ثبت کنید. در زمان نوشتن پرپروپزال به ذکر منبع نیاز دارید. می توانید این موضوعات را نیز ذکر کنید.

مراحل ثبت پایان نامه در ایرانداک
این بخش از پایگاه ایران داک، به ثبت اطلاعات پایان نامه ها و پروپوزال ها می پردازد. این موضوع می تواند توسط مسئول بخش کتابخانه دانشگاه ها و همین طور خود دانشجو انجام شود. نحوه ثبت پایان نامه در ایران داک به این صورت است که متقاضی می تواند با ارائه متن پایان نامه به همراه گواهی نمره قبولی، پایان نامه خود را ثبت کند.


جستجو در پایگاه اطلاعات علمی ایران
در این بخش متقاضی می تواند موضوع خود را جستجو کند و منابع مرتبط را بیابد. با عضویت در این قسمت از سامانه می توان در طول ۷ روز، متن ۵ پایان نامه ثبت شده در سامانه را دریافت کرد. این بخش شامل جامع ترین پایگاه اطلاعاتی پایان نامه های تحصیلی در سراسر کشور می باشد.

سامانه پرسش نامه ساز
در این مرحله از ثبت پایان نامه در ایرانداک ، می توان با ارائه اطلاعات از خدمات ساخت پرسش نامه توسط سامانه استفاده کرد. پرسش نامه ابزاری برای جمع آوری اطلاعات میدانی در بسیاری از پژوهش هاست. به همین دلیل ساخت پرسش نامه به شکل مناسب در بدست آوردن اطلاعات دقیق اهمیت زیادی دارد. دانشجویان برای این منظور از این سامانه در کنار نظر استاد راهنما و منابع علمی می توانند کمک بگیرند.

راهنمای ثبت پروپوزال پایان نامه در ایرانداک
 اولین گام برای شروع پروسه انجام پایان نامه، ورود و ثبت نام در سایت ایرانداک برای عضویت و ورود اطلاعات پروپوزال پایان نامه می باشد.برای ثبت پروپوزال پایان نامه در ایرانداک لازم است تا مراحلی را که شامل موارد زیر می باشد را بگذرانید:

۱٫ ابتدا وارد آدرس سایت ایران داک شوید. چنانچه از قبل در سیستم عضو شده اید از قسمت ورود به سامانه وارد سایت مورد نظر شوید و در غیر این صورت بر روی گزینه نام نویسی کلیک نمائید.

۲٫ در مرحله نام نویسی تمامی اطلاعات خواسته شده را به صورت کامل وارد نمائید.

۳٫ پس از تکمیل اطلاعات شخصی جهت نام نویسی، پیامی تحت عنوان “برای تایید حساب کاربری به رایانامه خود بروید و روی لینک ارسالی کلیک نمائید” برای شما نمایش داده میشود.

۴٫ به رایانامه خود بروید و روی لینک ارسالی جهت تکمیل ثبت نام کلیک کنید.

۵٫ حال از قسمت ورود به سامانه با رایانامه و گذرواژه مشخص شده وارد سامانه ثبت شوید.

۶٫ بعد از وارد شدن به سامانه و ورود به پروفایل مخصوص خود، در مرحله اول بر روی پیشنهاده (پروپوزال) کلیک نمائید.

۷٫ در این مرحله باید اطلاعات شخصی و تحصیلی خود را با دقت وارد و سپس اطلاعات مربوط به پروپوزال را تکمیل کنید.

۸٫ در این مرحله اطلاعات مربوط به اساتید راهنما و مشاور در سیستم ثبت می شود.

۹٫ با تکمیل اطلاعات اساتید راهنما و مشاور اطلاعات پروپوزال تکمیل شده است و در مرحله بعد باید اطلاعات محتوای پروپوزال توسط دانشجو در سیستم ثبت شود.

۱۰٫ پس از تکمیل اطلاعات پروپوزال، وارد مرحله بعدی شده و فایل های متنی پایان نامه یا رساله خود را به دو صورت WORD و PDF در سایت بارگذاری کنید.

۱۱٫ بعد از این مرحله باید گزینه ثبت پرداخت را انتخاب کنید. برای پرداخت هزینه ثبت پروپوزال خود در سامانه، باید مشخصات فردی و حساب بانکی خود را در این بخش وارد نمایید و هزینه را پرداخت کنید.

۱۲٫ .بعد از واریز هزینه، در نهایت یک کد رهگیری به نشانه اتمام انجام کار برای شما ارسال و پروپوزال شما ثبت می شود که برای پیگیری بعدی باید از آن استفاده کنید.

۱۳٫پس از دریافت کد رهگیری از سامانه، فایل های pdf و Word دریافت شده از دانشجویان، برای بررسی در اختیار کارشناسان ایرانداک گذاشته شده و پس از ۷۲ ساعت بعد از تایید دانشگاه از سوی سیستم ایران داک ایمیلی مبنی بر گواهی پذیرش پروپوزال دانشجو به ایمیل دانشجو ،ایمیلی که در پروفایل شخصی خود در سامانه وارد نموده اید، ارسال میشود. این گواهی به منزله مجوز شروع کار برای نگارش پایان نامه است.


ویرایش اطلاعات پایان نامه در ایرانداک
اﻣﮑﺎن وﯾﺮاﯾﺶ اﻃﻼﻋﺎت و ﻓﺎﯾﻞ ﻫﺎی ارﺳﺎﻟﯽﺑﻪ ﺟﺰ ﺷﻤﺎره ﻣﻠﯽ و اﯾﻤﯿﻞ ﺗﻮﺳﻂ داﻧﺸﺠﻮ ﺗﺎ ﻗﺒﻞ از ﺗﺎﯾﯿﺪ داﻧﺸﮕﺎه وﺟﻮد دارد. ﺑﺮای وﯾﺮاﯾﺶ اﻃﻼﻋﺎت ﭘﺲ از ورود ﺑﻪ ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ، ﺑﻪ ﻗﺴﻤﺖ درﺧﻮاﺳﺖ ﻫﺎی ﮔﺬﺷﺘﻪ وارد ﺷﺪه و ﮔﺰﯾﻨﻪ وﯾﺮاﯾﺶ اﻃﻼﻋﺎت را اﻧﺘﺨﺎب ﮐﻨﯿﺪ.

هزینه ثبت پایان نامه در ایرانداک
با توجه به اینکه ثبت پایان نامه در ایرانداک باید انجام شود بسیاری از داشجویان نگران هزینه پرداختی آن می باشد که باید بگوییم با توجه به مدرک شما هزینه ثبت پایان نامه شما در ایرانداک محاسبه می شودونحوه پرداهت هزینه ثبت پایان نامه در ایرانداک به صورت زیر می باشد:

برای پرداخت هزینه ثبت پایان نامه خود در سامانه، باید مشخصات فردی و حساب بانکی خود را در این بخش وارد نمایید و هزینه را پرداخت کنید.بعد از واریز هزینه، در نهایت یک کد رهگیری به نشانه اتمام انجام کار برای شما ارسال و پایان نامه شما ثبت می شود که برای پیگیری بعدی باید از آن استفاده کنید.

مشاوره انجام رساله دکتری
گروه پژوهشی نگارشگران برتر یکی از قدیمی ترین و قوی ترین مجموعه ها در حیطه امور پژوهشی و تحقیقاتی من الجمله مشاوره در انجام رساله دکتری ، انجام پایان نامه ارشد و انواع پژوهش ها دیگر در سطح کشور می باشد. گروه تحقیقاتی ما در سطح ملی و بین المللی به دانشجویان در رشته و گرایش های مختلفی چون علوم انسانی، فنی و مهندسی، علوم پایه، هنر، علوم پزشکی، دامپزشکی و … خدمات علمی و پژوهشی، ارائه می دهد. مراحل مشاوره انجام پایان نامه ارشد و انجام رساله دکتری از صفر تا صد می باشد. کافیست با ما تماس بگیرید.

مشاوره انجام پایان نامه ارزان
اگر شما دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری باشید احتمالا انجام پایان نامه یکی از دغدغه های شماست. انجام پایان نامه علاوه بر مشکلاتی که برای نگارش ، انتخاب موضوع پایان نامه و نوشتن پروپزال دارد ، جنبه مالی آن نیز یکی از مشکلات دانشجویان است. نگارش پایان نامه از ابتدا تا انتها شامل هزینه هایی است که شاید برخی از دانشجویان توان پرداخت آن را نداشته باشند. بنابراین ما در نگارشگران برتر با استفاده از برترین مشاوران کشور سعی کرده ایم تا هزینه های اضافی را کسر و انجام پایان نامه برای شما ارزان تمام شود. کافیست تا با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما در انجام پایان نامه ارزان راهنمایی کنند.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۵۴:۳۸ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

خوشمزه ترین برنج ایرانی

برنج ایرانی از پرطرفدارترین و پرفروش ترین برنج هاست. برنجی که در داخل ایران تولید می شود در سبد اکثر خانواده های ایرانی وجود دارد. برنج ایرانی در مناطق مختلفی از کشور کشت و تولید می شود. برنج طارم مازندران، برنج دم سیاه گیلان، برنج فجر گلستان و برنج عنبربوی خوزستان، بر این ادعا صحه می گذارند. هر برنجی با توجه به محلی که کشت شده، آب و هوا، نوع رسیدگی و سم و کود شیمیایی که استفاده می شود، قیمت متفاوتی دارد. یکی از فاکتور هایی که در خرید برنج مورد توجه خریداران است، خوشمزه بودن برنج است. در واقع خوشمزه ترین برنج ایرانی مسئله بسیاری از افراد است و می خواهند از همه نظر بهترین برنج ایرانی را تهیه کنند.

از طرفی خوشمزه ترین برنج ایرانی را نمی توان نام برد. زیرا خوشمزه بودن کمیتی کیفی است و شاید برنجی که از نظر شخص الف خوشمزه ترین برنج است، از نظر شخص ب مورد پسند نباشد. خوشمزه ترین یا خوش پخت ترین بودن به نحوه پخت برنج هم بستگی دارد. اصولا برنجی که به روش کته پخت می شود، عطر و طعم بهتری دارد.

در کنار همه این ها، برنج هاشمی، خوشمزه ترین برنج ایرانی از نگاه بسیاری از مصرف کنندگان است. البته این موضوع، مسئله قطعی نیست و شاید برنج طارم باب میل شما باشد. زیرا همانطور که گفتیم، خوشمزه ترین برنج ایرانی تنها یک نوع برنج خاصی نیست.


اسامی برنج های ایرانی
برنج های ایرانی قوت قالب سفره اکثر ایرانی هاست. هر برنج ایرانی عطر، طعم، بافت و کیفیت مخصوص خود را دارد. برنج های ایرانی در استان های گیلان، مازندران، گلستان و خوزستان کشت می شوند. از اسامی برنج های ایرانی می توان به برنج طارم ، برنج هاشمی ، دم سیاه، عنبربو، چمپا، صدری، علی کاظمی و سایر انواع برنج نام برد. برنج های پرمحصول ایرانی نیز همان بذر اصلاح شده برنج ایرانی است که می توان از برنج های فجر، ندا، شیرودی، خزر و سفیدرود نام برد.

گرانترین برنج ایرانی

قیمت برنج های ایرانی بسته به کیفیت و میزان تولید آن ها متغیر است. البته این موضوع را نیز باید در نظر گرفت که برنج هر منطقه با توجه به نوع کشت و آب و هوا از قیمت خاصی برخوردار است که در مقایسه با قیمت برنج در منطقه دیگر، از قیمت بالایی برخوردار است. اما در مقایسه ای کلی می توانیم برنج صدری دم سیاه را گران ترین برنج ایرانی معرفی کنیم. توجه داشته باشید که این به این معنا نیست که سایر انواع برنج ایرانی قیمت بسیار کمتری داشته باشند، بلکه این برنج با توجه به عطر و طعم و پختی که دارد، بیشتر مورد استقبال است و در نتیجه گران ترین برنج ایرانی نیز است.

بهترین برنج ایرانی
بهترین برنج ایرانی از نظر شما چه برنجی است؟ بهترین برنج به معنای خوش پخت ترین برنج بودن است یا بهترین برنج ایرانی به معنای معطرترین برنج ایرانی است؟  در ابتدا باید منظور خود را از بهترین بودن مشخص کنید، سپس به دنبال بهترین برنج ایرانی باشید. گاهی منظور از بهترین برنج ایرانی، سالم ترین برنج ایرانی است. به نظر شما سالم ترین برنج ایرانی کدام است؟


سالم ترین برنج ایرانی
سالم ترین برنج ایرانی به معنای این است که در طی کشت و تولید این برنج، کمترین مقدار سم و کود را به آن اضافه کرده اند. سالم ترین برنج ایرانی را می توان برنج هاشمی معرفی کرد. علت این موضوع این است که برنج هاشمی در برابر آفات مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. از این رو در مراحل کشت آن در شالیزار، به سموم و مواد شیمیایی کمتری احتیاج است. در نتیجه این موضوع، برنج هاشمی سالم ترین برنج ایرانی است.

بهترین برنج برای مصرف روزانه
بهترین برنج برای مصرف روزانه هر خانواده ایرانی می تواند از هر نوع برنج ایرانی باشد. برنج های علی کاظمی، طارم، هاشمی، برنج طارم دم سیاه و بسیاری از انواع برنج های شمال به دلیل کیفیت، عطر و طعم بی نظیری که دارند به مزاج هر ایرانی خوش می آید. پس برای انتخاب بهترین برنج برای مصرف روزانه به کدام پارامتر دقت کنیم؟

اولین و مهم ترین مسئله این است که به جیب خود نگاه کنید. با توجه به بودجه ای که برای خرید برنج مصرفی خود دارید، می توانید از بین چندین نوع برنج شمال، یک نوع را به عنوان برنج سالانه خود خریداری کنید. در مرحله بعدی باید به طبع و ذائقه خود توجه کنید. ترجیح شما چیست؟ عطر و طعم برنج برای شما مهم تر است یا ری کشی بالای برنج؟

برای خرید بهترین برنج ایرانی می توانید از برنجی که تا مدتی قبل استفاده می کردید نیز کمک بگیرید. برنج قبلی تان از چه نوعی بود؟ چه ویژگی آن را می پسندید و به چه دلیل به دنبال نوع دیگری از برنج هستید؟ قطعا توجه به این موارد به شما در خرید بهترین برنج شمال کمک خواهد کرد.


بهترین برنج ایرانی برای رستوران
بهترین برنج برای مصرف در مراسمات، رستوران ها، ادارات و مکان های عمومی، برنج های پرمحصول هستند. برنج های پرمحصول همچون شیرودی، ندا و فجر گلستان، عطر و طعم کمتری دارند. اما در هنگام پخت قدکشی بیشتری داشته و نمی شکنند. رنگ برنج فجر گلستان بعد از پخت سفید است و ظاهر خوبی دارد. علت مصرف انواع برنج های پرمحصول نطیر برنج فجر گلستان در رستوران ها، کیفیت مطلوب آن در مقایسه با قیمت شان است. درست است که کیفیت برنج فجر گلستان به برنج طارم یا هاشمی نمی رسد اما قیمت ارزان تری در عین کیفیت متوسط دارد.

برنج نیم دانه یا برنج معمولی کدام بهتر است؟
در ابتدا باید بدانید که برنج نیم دانه یا برنج لاشه ، فرقی با برنج معمولی ندارند. برنج های نیم دانه در فرآیند برداشت و پوست گیری در کارخانه مقاومت بالایی نداشتند و تکه تکه شدند. در غیر این صورت، کیفیت برنج نیم دانه و معمولی تفاوتی ندارد و خواص برنج معمولی در برنج نیم دانه وجود دارد. تنها تفاوتی که در مورد برنج نیم دانه و برنج معمولی وجود دارد این است که برنج نیم دانه از قمیت پایین ترین برخوردار است و معمولا برای آش، شله زرد و شیربرنج مورد استفاده قرار می گیرد.

برای خرید برنج می توانید از بازار برنج یا دلال های برنج در شهر خود کمک بگیرید. اما در صورتی که فرد معتبری را نمی شناسید، بهتر است از فروشگاه های معتبر اینترنتی کمک بگیرید.  فروشگاه های اینترنتی فروش برنج با راهنمایی خرید برنج، سعی در ارائه بهترین برنج به شما را دارند.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۵۱:۵۳ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

برنج گرده چیست؟

شاید شما هم به هنگام خرید برنج با واژه ای مانند برنج گرده آشنا شده باشید و به گوشتان خورده باشد.آیا تا کنون برنج گرده خریداری کرده اید و می دانید چه کاربردی دارد؟آیا می دانید برنج گرده چیست؟جالب است بدانید برنج ها با توجه به نوع و نامی که دارند برای پخت غذاهای ویژه ای از آن استفاده می شود.اگرمی خواهید درباره برنج گرده بیشتر بدانید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید:

برنج گرده چیست ؟

برنج گرده، برنج نیم دانه، برنج ریزه و سبوس برنج از محصولات جانبی کشاورزان برنج کار است.برنج گرده را می توان به عنوان ضایعات و اجزایی از تولیدات برنج در نظر گرفت که بایستی آنها را از تولید اصلی و باکیفیت جدا کرد، چرا که وجود برنج گرده در میان دانه های محصول اصلی سبب افت کیفیت و در نتیجه افت قیمت محصول اصلی می شود.به طور کلی میتوان گفت اگر شالیکار بذر مناسبی انتخاب نکند، درصدی از تولید نهایی از نوع برنج گرده خواهد بود.

انواع نام برنج گرده
نام های دیگر برنج گرده عبارتند از:

دلک
شاهک
قلوه برنج
نرک
برنج گرده از ارقام محلی آمل می باشد و بیشتر در منطقه امامزاده عبداله کشت می شود.


برنج گرده چه مصارفی دارد؟
کارگاه های شیرینی پزی
کارخانجات مواد غذایی
تولید آرد برنج
صنایع کیک و بیسکویت
کارخانجات تولید کننده ماکارونی
مصارف خانگی از قبیل آش، کته و شیرینی
پخت شله زرد و شیربرنچ
برنج گرده چه ویژگی هایی دارد؟
مقاوم به سرما: برنج گرده به دلیل این ویژگی در مناطق کوهستانی نیز کشت میشود.

وضعیت بوته: باز

متوسط ارتفاع بوته: ۱۲۳ سانتی متر

رنگ ساقه: سبز روشن

فرم دانه: کوتاه

شکل دانه: نسبتا متوسط

دانه های برنج گرده کوتاه و اندازه آنها کمتر از ۶ میلی متر است.

مقاومت بالا به آفات

مقاومت به بیماری های برنج از جمله شیت بلایت

مقاوم به کم آبی

سازگار با شرایط نامساعد جوی

انواع برنج گرده کدامند؟
برنج گرده مازندران: پرآوازه ترین نوع برنج گرده، نوع مازندرانی آنست و به رنگ های سفید و شیری یافت می شود، انواع سفید را سفیدک نیز می نامند.

گرده مولائی

گرده کلات

گرده زرک

برنج گرده هاشمی: این نوع برنج گرده از الک کردن برنج هاشمی به دست می آید.

برنج گرده لنجان

مناطق کشت برنج گرده کجاست؟
بهتر است بدانید که برنج گرده در استان هایی مانند مازندران به ویژه شهرستان آمل و ایلام و زنجان و استان آذربایجان شرقی به ویژه در شهرستان میانه و استان کردستان کشت می شود و می توان گفت از بهترین برنج های گرده می باشد.


برنج گرده چه خواصی دارد؟
از آنجائیکه برنج گرده محصول جانبی شالیکاران بوده و از غربال و سورتینگ برنج اصلی و مرغوب به دست می آید، خواص آن نیز تابعی از خواص محصول اصلی است.به عنوان مثال برنج گرده هاشمی خواصی مشابه برنج هاشمی دارد یا مثلا برنج گرده چمپا خواصی مشابه برنج چمپا دارد و..

قیمت برنج گرده چقدره؟
برنج گرده از لحاظ قیمت جزو برنج های ارزان بوده و بیشتر با عنوان برنج آش خرید و فروش می شود. به طور کلی میتوان گفت قیمت این برنج تابعی از قیمت برنج اصلی و باکیفیت است.

با برنج گرده چی بپزیم؟
همانطور که در قسمت بالای مقاله برای شما بیان کردیم از برنج گرده در شیرینی پزی و پخت انواع آش و کته و استفاده می شود.به همین دلیل تصمیمگرفته ایمتا در این قسمت از مقاله به بیان شیوه های پخت و استفاده از برنج گرده در آشپزی بپردازیم.اگر شما از آن دست بانوانی هستید که به پخت برنج گرده علاقه مند می باشید این قسمت از مقاله رااز دست ندهید زیرا آموزش های ساده و آسانی را برای شما آورده ایم:

نحوه پخت کته با برنج گرده
مواد لازم:

چهار فنجان برنج گرده
آب
نصف قاشق غذاخوری نمک
پنج قاشق غذاخوری روغن
دستور تهیه کته با برنج گرده
برنج را به خوبی زیر آب سرد بشوئید، تا جایی که آب برنج شفاف باقی بماند.به اندازه ای آب به برنج اضافه کنید که به اندازه دو سانتی متر آب روی برنج باقی بماند.نمک و دو قاشق غذاخوری روغن را به برنج اضافه کرده و هم بزنید.ظرف موردنظر را روی شعله زیاد گاز قرار دهید.حرارت دهی را تا جایی ادامه دهید که آب بجوش آمده و جذب شود.وقتی حباب هایی روی برنج پدید آمد سه قاشق غذاخوری روغن را به برنج اضافه کنید.شعله را کم کرده و شعله پخش کن را زیر قابلمه قرار دهید.

سپس در قابلمه را در یک پارچه ضخیم با جذب بالا یا یک حوله تمیز بپیچید یا دم کنی بگذارید.حرارت دهی را تا بیست دقیقه دیگر ادامه دهید سپس شعله را خاموش کرده و نوش جان کنید.

نحوه پخت آش ماست با برنج گرده
مواد لازم:

سه عدد هویج متوسط
یک فنجان برنج گرده
یک فنجان بلغور گندم
پیاز به میزان دلخواه
سبزی آش (شامل اسفناج، گشنیز، جعفری، تره و تلخون) به مقدار یک کیلو
یک لیتر ماست
یک پیمانه لپه
یک عدد فلفل سبز تند

دستور تهیه آش ماست با برنج گرده
پیازها را به شکل نگینی یا هلالی خرد کرده و سرخ کنید.برنج و بلغور و لپه را که از چند ساعت پیش خیس کرده اید به همراه ۶ الی ۸ لیوان آب در قابلمه بریزید و روی حرارت متوسط گاز قرار دهید.نیمی از پیازداغ را به محتویات ظرف اضافه کنید.

هویج را به شکل نگینی خرد کرده و به همراه فلفل به مواد قبلی اضافه کنید.پس از اینکه محتویات آش به جوش آمد، سبزی آش را که به خوبی شسته و خرد کرده اید به آش اضافه کنید. پس از اینکه آب آش جذب شد مقداری از مواد آش را بچشید اگر به خوبی پخته شده باشد شعله را خاموش کنید در غیر اینصورت مقدار یک لیوان دیگر آب اضافه کنید. پس از جا افتادن آش شعله را خاموش کرده و کمی صبر کنید تا دمای آش متعادل گردد. ماست را به آش افزوده و با پیازداغ و نعناع داغ تزئین کنید.

نحوه پخت شیربرنج با برنج گرده
مواد لازم:

دو پیمانه برنج گرده
یک لیتر شیر
نمک
شکر یا مربا
دستور تهیه شیربرنج با برنج گرده

برنج را به خوبی شسته و در یک قابلمه بریزید.شیر را به برنج اضافه کنید.ترکیب شیر و برنج را با شعله کم حرارت بدهید.
پس از اینکه برنج داخل شیر به خوبی پخته و نرم شد مقدار یک قاشق چایخوری نمک به آن افزوده و چند دقیقه حرارت بدهید سپس شعله را خاموش کنید.طبق سلیقه شخصی شیربرنج خود را با نمک یا مربا میل کنید.

طرز تهیه شیرینی برنجی

مواد لازم:

۵۰۰ گرم آرد برنج
۱۸۰ گرم پودر قند
۴ قاشق غذاخوری گلاب
پودر دارچین
۳۰ گرم روغن جامد
۲ عدد زرده تخم مرغ
گردو
دستور تهیه

روغن جامد و پودر قند را به خوبی هم بزنید تا جائیکه به رنگ سفید درآید.پودر دارچین، زرده های تخم مرغ و گلاب را اضافه کرده و دوباره هم بزنید.آرد برنج را الک کرده و ضمن اینکه مواد قبلی را هم میزنید به طور تدریجی اضافه کنید.پس از اینکه خمیر به دست آمد آن را در یک پلاستیک پیچیده و ۲۴ ساعت در دمای خارج از یخچال قرار دهید.یک قالب با شکل دلخواه را انتخاب کرده و شیرینی های خود را به شکل دلخواه قالب گیری کنید.روی شیرینی ها را با گردو یا سیاه دانه تزئین کنید.
سینی فر را با کاغذ روغنی پوشانده و فر را در دمای ۱۶۰ درجه تنظیم کنید.شیرینی ها را روی سینی چیده و به مدت ۱۵ دقیقه در فر بگذارید.پس از خارج کردن شیرینی ها از فر مدتی منتظر بمانید تا شیرینی ها خنک شوند.شیرینی ها را از سینی برداشته و نوش جان کنید.

طرز تهیه آرد برنج از برنج گرده
برنج را به مدت چند ساعت خیس کنید.پس از چند ساعت برنج را آبکشی کرده و در زیر آفتاب، روی دستمالی پهن کنید تا خشک شوند. (توجه داشته باشید که منظور خشکی کامل نیست و کمی رطوبت در دانه های برنج باقی مانده باشد.)
دانه های برنج خشک شده را آسیاب و سپس دو یا سه بار الک کنید.آرد حاصل را مدتی در ظرف در باز میگذاریم تا به طور کامل خشک شود، سپس در ظرف را بسته و در جای تاریک و خنک نگهداری کنید.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۴۶:۳۵ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

تجهیزات ساندویچی

پس از فست فودی ها، ساندویچی ها از پرطرفدارترین محل برای سرو غذاهای سریع هستند. ساندویچی ها برای ارائه خدمت به لوازمی احتیاج دارند. تجهیزات ساندویچی به سه دسته کلی تقسیم می شود: تجهیزات آماده سازی غذا، وسایل پخت و پز و نگهداری غذا . البته طبیعی است که مانند فست فودی ها یا رستوران های دیگر به تجهیزات و ملزومات نظافت، شستشوی وسایل و تجهیزات ذخیره سازی نیز نیاز است.

تجهیزات آماده سازی ساندویچ
تجهیزات آماده سازی ساندویچ به شما در آماده کردن سریع سفارشات کمک خواهند کرد. در واقع برای درست کردن ساندویچ ها نیز به فضای آماده سازی دارید. یخچال مواد اولیه ساندویچ (گوشت، پنیر، لبنیات، محصولات و غیره) و غذاهای آماده (ماهی تن، سالاد مرغ، تخم مرغ، گوشت خرد شده، پنیر و غیره) احتیاج دارید. هم چنین اگر قصد خرید مواد منجمد را دارید، یک فریزر را در لیست خود قرار دهید. میز آماده سازی و سینک ظرفشویی که جز جدا نشدنی هر آشپزخانه هستند.


تجهیزات پخت و پز ساندویچی
تجهیزات پخت و پز از مهم ترین وسایل هر ساندویچی هستند. بسته به حجم کارتان باید اجاق گاز، سرخ کن، هود و پرس ساندویچ تهیه کنید.

تجهیزات نگهداری غذا
تجهیزات نگهداری غذا در ساندویچی ها به شما کمک می کنند دما و شکل ظاهری غذا را با کیفیت بالا حفظ کنید. از دیگر لوازم نگهداری غذا می توان به پیشخوان غذا، یخ ساز نوشابه، یخچال درب شیشه ای (یا یخچال زیر میز برای نوشیدنی های کنسرو شده، دسرها، ماست، سالاد ماکارونی و موارد دیگر) اشاره کرد.


تجهیزات ظرفشویی و تمیز کردن
تجهیزات ظرفشویی و تمیز کردن از بدیهی ترین لوازم هر فست فودی هستند. سینک ظرفشویی، لوازم تمیز کردن و مواد شیمیایی  از جمله جارو، پاک کننده، سطل، مواد شوینده، پاک کننده های اسپری، محلول ضد عفونی کننده، حوله ها و غیره از این دست لوازم هستند.

تجهیزات مبلمان هم از اجزای ساندوچی هاست. هر چند که اکثر مشتریان غذای خود را می برند اما برای کسانی که می خواهند در همان جا ساندویچ شان را میل کنند، باید فکری برای تجهیزات و صندلی بکنید.

در کنار رستوران های ساندویچی که با تهیه و فروش انواع ساندویچ بسیارمورد استقبال همه اقشار جامعه هستند، فست فودی ها نیز جایگاه خوبی در میان مردم دارند و ترجیح می دهند در خارج از خانه به جای خوردن غذاهای برنجی، ار فست فودی ها کمک بگیرند. راه اندازی فست فودی همانند رستوران های دیگر به تجهیزات مختص تهیه فست فود احتیاج دارند.

تجهیزات مورد نیاز فست فود
وقتی فکر افتتاح فست فودی به سرتان می زند، لوازم مورد نیاز  راه اندازی فست فود اولین چیزی است که باید برای آن جست و جو کنید. در کنار اجاره فضای فست فودی، کسب مجوزها و  هزینه های بازاریابی، لیست تجهیزات فست فود یکی از اصلی ترین موارد برای راه اندازی فست فود است. تجهیزات مورد نیاز فست فودی بستگی به این دارد که چه نوع غذایی را سرو می کنید و چه نوع خدماتی را اجرا می کنید.


لیست وسایل فست فود
در اینجا به مهم ترین لوازم برای فست فودی می پردازیم اما شاید فست فودی شما به لوازم بیشتری احتیاج داشته باشد که می توانید با مشورت با مشاوران ما در مجموعه فست فود شاپ از راهنمایی های آن ها استفاده کنید.

فر پیتزا
همانطور که از نامش پیداست از این نوع اجاق ها برای تهیه پیتزا استفاده می شود. به دلیل دمای بالای آن، استفاده از آن فقط به تهیه پیتزا محدود نمی شود. با یک اجاق گاز پیتزا می توانید از انواع دسرها گرفته تا پخت گوشت ها نیز از آن استفاده کنید. فر پیتزا از وسایل اصلی موجود در آشپزخانه شما است. نوع فر مورد نیاز شما تا حد زیادی به تعداد مشتریان در روز و نوع غذاهایی که سرو خواهید کرد بستگی خواهد داشت. هم چنین خرید فر پیتزا برای فست فودی به اندازه فضای کاری شما نیز بستگی دارد.

تهویه

خرید تهویه برای فست فودی ها از امور ضروری است. در نبود تهویه مناسب، محیطی ناخوشایند و شلوغ برای کار به وجود می آید. یک سیستم تهویه کنترل جریان هوا و کنترل دما را در کل فست فودی شما انجام می دهد و به حفظ محیطی دلپذیر، تمیز و سالم برای کارکنان شما کمک می کند.

غذاسازها

غذاساز یک وسیله برای آشپزخانه فست فودی هاست که می تواند برای خرد کردن، برش دادن، خرد کردن، آسیاب کردن و پوره کردن انواع مختلف غذا استفاده شود.

برش دهنده یا اسلایسر
همانطور که از نام آن مشخص است، برش دهنده ها ابزاری عالی برای برش دادن چیزهایی مانند گوشت و پنیرها هستند. اگرچه این مورد برای هر فست فودی لازم نیست و به نوع غذایی که می خواهید ارائه دهید بستگی دارد.


پیشخوان های آماده سازی غذا
پیشخوان ها و سطح برش برای فست فودی شما ضروری است. پرسنل شما دائماً از آن برای انواع مختلف کارهای آماده سازی استفاده می کنند، بنابراین شما به چیزی نیاز دارید که همه کاره باشد و بتواند مدت زمان طولانی از ان استفاده کنید.

فریزر و یخچال
برای تازه نگه داشتن غذای خود برای بیشترین زمان ممکن (و جلوگیری از هرگونه خطر نقض دستورات بهداشت و ایمنی مواد غذایی) باید برای فریزرها و یخچال های با کیفیت هزینه کنید.

قفسه های ذخیره سازی و قفسه بندی
هر آشپزخانه نیاز به قفسه بندی و ذخیره سازی مناسب برای غذای خشک، ظروف و تجهیزات دارد. قفسه های ذخیره سازی باید شیک و با دوام باشد. این قفسه های ذخیره سازی چیزی نیست که هر وقت بخواهید آن را تغییر دهید یا جایگزین کنید. بنابراین انتخاب بهترین قفسه باید در اولویت باشد.

سینک ظرفشویی
هر آشپزخانه ای برای امورات شستن ظروف، دست و تهیه غذا به سینک های ظرف شویی مناسب احتیاج دارند.

خرید لوازم فست فود
برای راه اندازی یک فست فودی به حداقل لوازمی که در بالا گفته شد احتیاج داریم. خرید لوازم فست فودی اولین قدم در راه اندازی رستوران فست فودی نیست اما مهم ترین قدم می تواند باشد. به هیچ وجه برای خرید لوازم فست فود عجله نکنید. ابتدا با متخصصان حوزه راه اندازی فست فود صحبت کنید و با توجه به تنوع غذایی، تعداد غذایی که می خواهید تهیه کنید و میزان فضای آشپزخانه وسالن فست فودی برای خرید تجهیزات فست فود اقدام کنید.

شاید برای تان جالب باشد که بدانید تجهیزات فست فود در فروش بیشتر شما موثر هستند. برای پی بردن به این موضوع با ما همراه باشید.

تاثیر لوازم فست فود در فروش بیشتر
از تاثیرات لوازم فست فود در فروش بیشتر می توان از این نقطه آغاز کرد که چرا مردم از بین رستوران های مختلف فست فودی را ترجیح می دهند؟ مهم ترین علت آن تهیه و سرو غذای سریع است. بنابراین شما باید تجهیزاتی داشته باشید که بتوانید در حداقل زمان سفارشات مشتریان را تحویل دهید و بین مشتریان خود به سرعت بالا در ارائه سفارشات مشهور شوید. در نتیجه این عمل فروش بیشتری را تجربه خواهید کرد.

تجهیزات فست فود متنوع هم یکی از فاکتورهایی است که در فروش بیشتر موثر خواهد بود. هر چه غذاهای متنوعی تولید کنید، مشتریان با سلیقه های متنوعی را به خود جذب می کنید. در نتیجه فروش بیشتری دارید.

خرید تجهیزات با کیفیت هم از دیگر عوامل فروش بیشتر است. برای یک فست فودی تعطیلات معنایی ندارد و اگر در یکی از روزهای هفته وسایل فست فودی خراب شود کارتان لنگ می ماند. بنابراین خرید تجهیزات مناسب و با کیفیت بالا اهمیت بالایی دارد.

از تاثیر لوازم فست فود در کیفیت غذا نمی توان غافل ماند. تجهیزات فست فود به طور مستقیم روی کیفیت غذای شما تاثیر دارد. قطعا غذاهایی با کیفیت پایین نمی توانند مشتریان زیادی را به خود جذب کنند و فروش کمتری دارند.

در نهایت متوجه شدیم که برای راه اندازی فست فودی یا ساندویچی، مهم ترین قدم خرید تجهیزات فست فودی از فروشگاه های معتبر است. برای راه اندازی فست فودی ابتدا حجم سفارشات را تعیین کنید سپس با مشورت با متخصصان ما در فست فود شاپ ، برای خرید لوازم فست فود اقدام کنید.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۴۴:۳۸ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

روش های مطمئن برای قلیایی کردن بدن

هنگام مشاهده بدن ما، عوامل زیادی وجود دارند که سلول ها و بافت ها را به درستی کار می کنند. مانند آبرسانی، دما، در دسترس بودن مواد مغذی و PH . PH مخفف "پتانسیل هیدروژن"  یا  "قدرت یونی هیدروژن" است و به اندازه گیری یون های هیدروژن در یک محلول خاص است می پردازد. هر چه تعداد یون ها بیشتر، محلول اسیدی تر و بالعکس. اما این موضوع چه ربطی به #قلیایی_کردن_بدن دارد؟

اهمیت روش های مطمئن برای قلیایی کردن بدن
جالب است بدانید که بسیاری از بیماری ها و مشکلات بدن انسان از اسیدی بودن نشات می گیرد. مطالعات علمی نشان داده است که یک محیط بیش از حد اسیدی می تواند باعث از بین بردن مواد معدنی (به ویژه پوکی استخوان) و بروز بیماری های کلیوی شود.

اغلب، اسیدیته متابولیک همزمان با موارد زیر است:
خستگی
بوی بد دهان
هضم ضعیف
عدم تعادل فلور روده همراه با پوسیدگی
ادرار تیره با بوی شدید
درد عضلانی
درد مفصل
مشکلات پوستی (اگزما و پسوریازیس)
تعریق زیاد
گرفتگی عضلات
عفونت های مختلف قارچی
میگرن
با تغییر سبک زندگی و حرکت به سمت مدرنیته، بدن انسان با این تغییر به سمت اسیدی شدن حرکت کرده و مشکلاتی نظیر امراض بالا به مشکلاتی شایع و همه گیر بدل شده است. پس می توان به اهمیت #روش_های_مطمئن_برای_قلیایی_کردن_بدن انسان پی برد.


روش های مطمئن برای قلیایی کردن بدن
کنترل استرس
برای #قلیایی_کردن_بدن و در نتیجه کاهش تولید سموم اسیدی، کنترل استرس به طور موثر مهم است. استرس از عوامل ایجاد اسید در بدن انسان است. برای کنترل استرس می توان از روان شناسان یا تکنیک های آرام سازی کمک گرفت.

لایه برداری پوست
لایه برداری پوست و داشتن پوستی تمیز و خالی از ناخالصی ها از روش های مطمئن #قلیایی_کردن_بدن است. با لایه برداری منظم پوست، سلول های مرده پوست از سطح بدن زدوده می شود و بدن را برای تولید سلول های جدید به کار می اندازد. همچنین لایه برداری و لیف کشیدن بدن به خون رسانی به همه لایه های پوست و افزایش گردش خون در بدن کمک می کند. پس به کمک یک لیف، بدن خود را لایه برداری کنید تا به #قلیایی_کردن_بدن خود کمک کنید.

تمرین تنفس
اکسیژن رسانی مناسب از طریق تکنیک های تنفس عمیق نیز وسیله بسیار مهمی برای کاهش سرعت تولید مواد زائد سمی است. نقش تنفس صحیح را در #قلیایی_کردن_بدن جدی بگیرید. برای قلیایی کردن بدن بهتر است این تمرین را به طور منظم و مستمر انجام دهید: ابتدا به مدت 4 ثانیه عمیق نفس بکشید. سپس نفس خود را 8 ثانیه نگه داشته و بعد به مدت 2 ثانیه نفس خود را رها کنید. این تمرین، یکی از روش های مطمئن برای #قلیایی_کردن_بدن انسان است.

رژیم غذایی مناسب
یک رژیم غذایی مناسب که شامل غذاهای کامل، میوه ها و سبزیجات با کیفیت بالا و خام باشد، تمام عناصر قلیایی کننده مورد نیاز برای سلامتی را فراهم می کند. درواقع با دقت بیشتر در انتخاب مواد غذایی تان، به #قلیایی_کردن_بدن خود کمک می کنید.

ماساژ بدن
ماساژ بدن به آزاد شدن گرفتگی ها، رها شدن بدن و از بین رفتن تنش ها کمک می کند. با کمک این موارد که نتیجه ماساژ است، سطح اسیدی بودن بدن کاهش یافته و عضلات اسیدی بودن خود را از دست می دهند و در نتیجه یک قدم به سمت #قلیایی_کردن_بدن حرکت می کنیم.


دمنوش های قلیایی
در ردیف دمنوش های قلیایی برای یک نوشیدنی که به #قلیایی_کردن_بدن شما کمک می کند جستجو کنید. خوشبختانه با وجود اینترنت سطح آگاهی و گسترش نکات مثبت بالاست و با کمک فضای آنلاین می توانید انواع دمنوش های گیاهی برای قلیایی کردن بدن را پیدا کنید و به عنوان یک روش مطمئن برای #قلیایی_کردن_بدن خود از آن کمک بگیرید.

صبحانه قلیایی
متاسفانه صبحانه اسیدی که شامل قهوه، آب پرتقال، غلات، شیرینی، کوکی و سایر خوراکی هاست، در حال تبدیل شدن به سبک اصلی صبحانه ایرانی است. در حالیکه این سبک صبحانه غربی میزان اسیدی بودن بدن را افزایش می دهد. نوشیدن #آب_قلیایی قبل از صرف صبحانه سلول های شما را هوشیار کرده و برای فعالیت روزانه آماده می کند.

نوشیدن آب کافی
نوشیدن مقدار زیادی آب و پاکسازی مناسب بدن امری ضروری و مهم است. با نوشیدن آب، اسید ها را از بدن خود بیرون می کنیم و باعث افزایش سوخت و ساز در بدن خود می شویم. از #روش_های_مطمئن_برای_قلیایی_کردن_بدن می توان به نوشیدن آب قلیایی اشاره کرد.

نوشیدن آب قلیایی برای قلیایی کردن بدن
ما برای کمک به قلیایی شدن بدن خود می توانیم از روش های مطمئن برا قلیایی کردن بدن که در بالا به آن اشاره کردیم کمک بگیریم. این روش ها به شادابی و نشاط بیشتر ما و ایجاد انگیزه بیشتر در زندگی مان کمک می کنند و حالت های ضعف، خستگی، کسلی، پرخوابی و بسیاری از بیماری هایی که فکرش را نمی کنیم بر اثر اسیدی بودن پدید آمده اند را کنترل می کنند. بنابراین نمی توانیم از راه ساده تری برای قلیایی کردن بدن کمک بگیریم؟

نوشیدن آب قلیایی برای قلیایی کردن بدن همان روش ساده اما موثر است که علاوه برتامین میزان آب مورد نیاز بدن در طی روز، به افزایش سطح قلیایی بدن کمک می کند. مصرف آب قلیایی برای افراد مختلف بلا مانع است اما برای مصرف همیشگی آن بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.


خرید آب قلیایی
#خرید_آب_قلیایی از طریق روش های مختلفی امکان پذیر است. برای#خرید_آب_قلیایی می توانید از سوپرمارکت ها یا فروشگاه های اطراف منزل تان اقدام کنید. اما اگر به هر دلیلی خرید آنلاین آب قلیایی را ترجیح می دهید، باید بدانید که فروشگاه لوکساب به صورت عمده و جرئی با ارسال رایگان سفارش های شما را به دست تان می رساند. مزیت خرید#آب_قلیایی در  بطری های کوچک، امکان جابجایی آن به خاطر سایز کوچک در کوله و کیف در خارج از منزل می باشد. در هر باکس، 12 عدد بطری#آب_قلیایی 330 میلی لیتری لوکساب قرار دارد. بنابراین برای #خرید_آب_قلیایی هیچ محدودیتی ندارید و به راحتی و به صورت آنلاین می توانید برای خرید #آب_قلیایی اقدام کنید.

چطور قلیایی کردن بدن مختل می شود؟
وقتی اسیدها جمع می شوند، بدن آنها را با استفاده از سیستم های بافر خنثی می کند. اما وقتی این سیستم ها بیش از حد زیاد شوند، بدن مواد معدنی قلیایی را از اندام های حیاتی و استخوان ها قرض می گیرد تا به حل شدن ترکیبات اسیدی و از بین بردن آن ها با خیال راحت کمک کند. با گذشت زمان، این روند می تواند اندام ها و استخوان ها را ضعیف کند و در حالت دوم باعث پوکی استخوان شود. در نتیجه، سطح اسیدیته بالا می تواند بر روی همه سیستم ها، به ویژه دستگاه گوارش، روده، گردش خون، تنفس و سیستم ایمنی بدن تأثیر منفی بگذارد.

در نتیجه استفاده از #روش_های_مطمئن_برای_قلیایی_کردن_بدن و همین طور نوشیدن #آب_قلیایی نقش پررنگ تری به خود می گیرند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۴۰:۳۵ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

زودیاک چیست و شناخت آن چه تاثیری در زندگی دارد؟

در زمان‌های باستان انسان‌ها ستاره‌ها را با طرحی خاص یا گروهی در آسمان دنبال می‌کردند که به آن صورت فلکی گویند. در این مطلب در مورد اینکه زودیاک چیست و شناخت آن چه تاثیری در زندگی دارد؟ بحث خواهیم کرد تا انتهای این مطلب همراه ما باشید:

زودیاک چیست؟
زودیاک منطقه ای از آسمان است که تقریبا ۸ درجه شمال یا جنوب (به اندازه عرض جغرافیایی آسمانی) مسیر آشکار خورشید در طول حوزه آسمانی در طول سال است. مسیرهای ماه و سیارات قابل مشاهده نیز درون کمربند زودیاک قرار دارند.در طالع بینی غربی و پیش از این نجوم، زودیاک به دوازده نشانه تقسیم شده است که هر کدام ۳۰ درجه طول سیاره ای را اشغال می‌کنند و تقریبا مربوط به صور فلکی هستند.


تاریخچه زودیاک
تاریخچه زودیاک به بابلیان (Chaldean) بر می گردد. در حدود قرن ۵ قبل از میلاد، اختر شناسان بابلی هر سال را به ۱۲ ماه ۳۰ روزه تقسیم کردند و برای هر کدام یک نشان گذاشتند.

در خاطرات نجومی بابلی ها، موقعیت سیاره به طور کلی تنها با توجه به علامت زودیاک ثبت می‌شد.

نشانه های زودیاک کدامند؟
دوازده نشانه زودیاک یک سیستم مختصات آسمانی را تشکیل می‌دهند.

فروردین؛ برج حمل (Aries ) – اردیبهشت؛ برج ثور (Taurus) – خرداد؛ برج جوزا (Gemini)

تیر؛ برج سرطان (Cancer) – مرداد؛ برج اسد (Leo) – شهریور؛ برج سنبله (Virgo)
مهر؛ برج میزان (Libra) – آبان؛ برج عقرب (Scorpio) – آذر؛ برج قوس (غیر مجاز می باشدittarius)
دی؛ برج جدی (Capricorn) – بهمن؛ برج دلو (Aquarius) – اسفند؛ برج حوت (Pisces)

شناخت زودیاک چه تاثیری در زندگی دارد؟
سال ها تنها بر اساس ۱۲ حیوان مربوط به زودیاک چینی دسته بندی نمی شوند بلکه یک سیکل ۶۰ ساله (از ۶ تا ۹۶ سالگی) نیز در این پیشگویی ها تاثیر دارد که ترکیبی از یکی از ۱۰ ریشه بهشتی و یکی از ۱۲ شاخه زمینی است. برای مثال سال ۲۰۱۹ در زودیاک چینی، سال «جی های» (ji hai) شناخته می شود. در حالی که واژه «های» نماد شاخه زمینی است که به خوک اشاره دارد، «جی» با ریشه بهشتی نیروی منفی «یین» و زمین مرتبط است. به همین دلیل سال ۲۰۱۹ را سال خوک زمینی یا خاکی می نامند.
هم فنگ شویی و هم زودیاک چینی بر اساس یک سیکل ۶۰ ساله عمل می کنند. تیری چو، یکی از استادان فنگ شویی در چین درباره معنای سال خوک ۲۰۱۹ چنین می گوید: «هیچ سال خوب یا بدی به معنای مطلق خود وجود ندارد. هر سالی لحظات بد و خوب خاص خود را دارد و این به عناصر مربوط می شود.

چینی ها معتقدند که حیوانات خاص بهتر از بقیه حیوانات هستند. به همین خاطر است که والدین سال های خاصی را برای فرزندآوری انتخاب می کنند، زیرا آنها معتقدند تلاش تیمی با ترکیب مناسب حیوانات می تواند باعث موفقیت خانواده ها شود.
آنها حتی هنگام ورود به روابط عاشقانه به زودیاک مراجعه می کنند. به عنوان مثال روابط عاشقانه خوک با ببر، بز و خرگوش روابط بسیار خوبی است.

مردم چین معتقدند برخی از حیوانات دشمنان ذاتی یکدیگر هستند. به عنوان مثال یک خوک همیشه باید در رابطه با یک مار مراقب باشد. شناخت زودیاک باعث می شود تا با توجه به روحیات خود دست به انتخاب بزنیم و بتوانیم شرایط را بطور احتمالی بررسی کنیم و تاحدودی از آن اطلاع پیدا کنیم.


اهمیت زودیاک در فنگ شویی
در فرهنگ چینی ، علاوه بر رواج فنگ شویی، پیشگویی در مورد آینده و سرنوشت فرد بر اساس سال تولید که بر اساس نشانه های زودیاک چینی انجام می شود نیز بسیار پرطرفدار و رایج است و از آنچه که فکر می کنید پیچیده تر می باشد. برای درک بهتر باید بگوییم اگر به یک چینی بگویید که نماد سال تولد من میمون است، او بلافاصله می داند که سن شما یکی از ارقام 24، 36، 48 و یا 60 ساله است. حتی در صورتی که نماد سال و یا ماه تولد خودتان و همسرتان را به اشتراک بگذارید، فرد مقابل تصویری در مورد زندگی خصوصی تان در ذهنش ترسیم می کند. شاید با خودتان بگویید که من به طالع بینی چینی اعتقادی ندارم، اما از آنجایی که یک چهارم جمعیت جهان تحت تاثیر این طالع بینی قرار می گیرند، بد نیست که با این موضع نیز آشنایی داشته باشید.

 


برچسب: آموزش زودیاک، آموزش فنگ شویی، فنگ شویی، مشاوره فنگ شویی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۱۳:۵۹ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

جنس پاکت جاروبرقی از چیست؟

ببشتر پاکت های جاروبرقی که تو بازار هست از یک پارچه ی نسبتا نازک درست شده که خوب گرد و غبار رو نگه نمیداره و باعث پراکنده شدن گرد و غبار زیاد موقع کار کردن جاروبرقی میشه خصوصا در مناطقی که گرد و غبار زیاد هست . کیسه های ضخیم و مرغوب هم بسیار گران هست . همانطور که می دانید پاکت جاروبرقی به دو نوع دائمی و یکبار مصرف تقسیم می شود که در این مقاله می خواهیم درباره جنس  انواع پاکت جاروبرقی و اینکه جنس پاکت جاروبرقی از چیست؟ برای شما مطالب جدیدی را بیان کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید:

جنس کیسه جاروبرقی از چیست؟
پاکت جاروبرقی در بازار امروز به دو دسته‌ی پاکت‌های دائمی یا مادام العمر و یکبار مصرف تقسیم می‌شوند  که از جنس های مختلفی ساخته شده اند در ادامه به بیان جنس هریک از این پاکت ها می پردازیم:


جنس پاکت دائمی جاروبرقی
برخی از مدل‌های جاروبرقی می‌باشند که دارای کیسه‌های دائمی از جنس پارچه فیلتری بوده و باید توجه داشت که هر بار پس از پر شدن باید تخلیه شوند و مجددا در جای خود قرار گیرند و مورد استفاده قرار گیرند . انجام فرایند تخلیه این مدل کیسه‌ها کار بسیار راحتی نیست.


جنس پاکت جاروبرقی یکبار مصرف
پاکت‌های یکبار مصرف دارای جنس مرغوب و باکیفیتی بوده و همچنین دارای درپوش ( اهمیت این ویژگی وقتی مشخص می‌شود که شما می‌خواهید پاکت پر شده را از جاروبرقی برداشته و دور بیاندازید ، با این ویژگی به راحتی درپوش کیسه را بسته و با اطمینان به اینکه چیزی از درون کیسه بیرون نمی‌ریزد به مکان تعبیه شده انتقال دهید ) و مجهز به سیستم فیلتراسیون نیز می‌باشند .

جنس پاکت جاروبرقی هپا
جنس این نوع پاکت ها الیاف ضد حساسیت می باشد.پاکت جاروبرقی هپا HEPA برای به حداقل رساندن گرد و غبار ، شوره سر و سایر حساسیت های متداول در خانه هایی که مردم از آلرژی و شرایط تنفسی رنج می برند توصیه می شود. این واقعیت که یک فیلتر یا کیسه می گوید “HEPA” ، به معنای واقعی بودن عملکرد HEPA است . یک فیلتر از جنس مواد پلیمری و الیاف ویژه را تصویر کنید که منافذ بسیاری داشته و ذرات معلق بالاتر از 0.03 میکرون قادر به عبور از این منافذ نباشند.

این تعریف ساده‌ای از ساختار و عملکرد پاکت جاروبرقی هپاست؛ اما اگر یک ورق یا لایه از این فیلتر در یک دستگاه قراربگیرد، به دلیل سطح تماس بسیار ناچیز، میزان هوای تصفیه‌شده بسیار کم می‌شود و همچنین منافذ خیلی زود به‌وسیله گرد و غبار مسدود میشوند و حتما باید فیلتر را تعویض کرد.


جنس پاکت جاروبرقی آی.پی
یکی از معروف ترین انواع پاکت جاروبرقی ، پاکت های آی.پی هستند . به نظر می رسد که از جنسی مانند پارچه ساخته شده اند ، اما به هرحال باید بدانید که یک بار مصرف هستند. از ویژگی های دیگر آنها میتوان به بهداشتی بودن شان اشاره کرد. هیچ میکروبی نمیتواند به آنها نفوذ کند.

جنس پاکت جاروبرقی آنتی باکتریال
پاکت های جاروبرقی در دو نوع دائم و یکبار مصرف در بازار بنام پاکت های آنتی باکتریال موجود می باشد که باعث عدم انتشار آلودگی های ذرات گرد و غبار و عدم حساسیت می شود و بسیار بهداشتی می باشند و محافظ محیط زیست شناخته شده اند. پاکت جاروبرقی هپا و آنتی باکتریال از نوع دائم از بهترین و مرغوب ترین پارچه در چند لایه ساخته شده است که هیچ گرد و غباری از محفظه آن به بیرون پخش نمی شود و بسیار بهداشتی می باشد همچنین پاکت های یکبار مصرف آنتی باکتریال موجود می باشد که از باکیفیت ترین کاغذها در 5 لایه ساخته شده است که باعث عدم ایجاد حساسیت و آلرژی می شود و استفاده از آن بسیار راحت و آسان می باشد. فقط باید دقت داشته باشید که در خرید پاکت های جاروبرقی آنتی باکتریال از نوع دستگاه جاروبرقی خود غافل نشوید.


پاکت جارو برقی استاندارد چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
پاکت جاروبرقی استاندارد دارای فواید بسیار زیادب است که در این بخش برخی از آنها را بیان خواهیم کرد.
پاکت جاروبرقی به صـورت ۵ لایه بوده و باعث می گردد ذرات معلق، گرد و غبار و سـایر آلـودگی ها از پاکت جاروبرقی عبـور نکرده و از گردش این ذرات که باعـث ایجاد بیمـاری و حساسیت های گوناگون میگردد در منزل و محـل کار جلوگـیری نماید و محیطـی مناسـب برای شـما و فرزندانتان فراهم می نماید .

بعلـت اینکـه در اتصـال لایه هـای مخـتلف برخـلاف سـایر پاکتـهای کاغـذی از هیچگونه چسـبی استفاده نمی شـود ( با استفاده از سیسـتم روز دنیا لمینت می‌شود) منافذ فیلـتر براحتی مسـدود نگردیده و در حجم ثابت در مقایسه با پاکت جاروبرقی امکان جذب گرد و غبار بیشتری را داشته و در نتیجه تعـداد مصـرف پاکت جاروبرقی نسـبت به کاغذی کاهش میابد. و همچنین بدلیل عدم ایجاد مقاومت نابرابر امکان پاره شدن این پاکت ها در دستگاه جاروبرقی منتفی گردیده و از نفوذ آلودگی به داخل دستگاه و صدمه به آن جلوگیری می نماید.

استفاده از سیستم پیشرفته در لمینت لایه هایپاکت جاروبرقی باعث می شود در هنگام بکارگیری فشار کمتری به موتور جاروبرقـی وارد گردد و طـول عمـر جاروبرقی افزایش یابد.

پاکت جاروبرقی چگونه از گسترش باکتری و ویروس جلوگیری میکند؟
گرد و غبار خانگی می تواند طیف گسترده ای از محتوای میکروبی ، از جمله اندوتوکسین ها را شامل شود . پاکت های جاروبرقی آنتی باکتریال یک خلاء مهم در مقابل انشارباکتری ها ، اندوتوکسینها و آلرژن ها باشند. انتشار و ذرات معلق در هوا از گرد و غبار در هنگام استفاده از دستگاه جاروبرقی که پاکت معمولی دارد به طور بالقوه می تواند سالمونلا را گسترش دهد و سایر باکتریها از جمله Clostridium botulinum. انتشار این گرد و غبارها در محیط می تواند منبعی از عفونت دستگاه گوارش در محیط خانه باشد و میکروب های مسبب جمع آوری شده در هنگام تمیز کردن می توانند درپاکت های معمولی پر از گرد و غبار در طی دوره های طولانی زنده بمانند . اما با استفاده از پاکت های آنتی باکتریال که ضد میکروب و ضد حسایت می باشند تمامی این موارد گفته شده حذف می شوند و دیگر جای نگرانی نیست و می توانی با خیال آسوده به نظافت منزل خود بپردازید و محیطی کاملا بهداشتی و عاری از هرگونه میکروب و آلرژین ها داشته باشید.

با استنشاق و تنفس هوای آلوده شده با ذرات گرد وغبار موجود از جاروبرقی هایی که در آنها از پاکت های جاروبرقی معولی استفاده شده است دستگاه تنفب به مرور زمان دچار مشکل شده است و باعث بیماریهایی نظیز آلرژی و آسم می شود. حال افرادی که در خانه خود نوزاد یا کودکی را دارند این خطر و استنشاق این میکروب های سمی برای این افراد هزار برابر خطرناک می باشد و باعث تنگی نفس و آلوده ساختن دستگاه تنفس کودکان و در بسیاری موارد باعث خفگی می باشد.


پاکت جاروبرقی از کجا بخرم؟
برای خرید پاکت جاروبرقی مناسب دستگاه خود با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت کافی است به فروشگاه اینترنتی توتک مرکز فروش انواع پاکت جاروبرقی مراجعه کنید. برای استعلام قیمت و یا در صورت داشتن هرگونه سوال در ارتباط با خرید پاکت جاروبرقی مناسب می­توانید از مشاوره رایگان کارشناسان فروش توتک بهره مند شوید. با خرید آنلاین پاکت جاروبرقی تجربه نویی خواهید داشت که دیگر حاضر به خرید حضوری نخواهید شد.

 


برچسب: پاکت جاروبرقی، خرید پاکت جاروبرقی، پاکت جارو برقی استاندارد، پاکت جاروبرقی هپا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۱۱:۴۴ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

اجرای نما,اجرای نمای سنگ,نماسازی خشک,جدیدترین نماهای ساختمانی

روش های مدرن نما سازی به روش خشک، برای اولین بار در دهه ۷۰ میلادی در آمریکا با نصب سنگ به روش خشک در ساختمان های بلند مرتبه طراحی و اجرا شد. امروزه در این سیستم نما سازی، پیشرفت های قابل توجه ای صورت گرفته که این نوع نماسازی را دارای مزایا و ویژگی های منحصر به فردی  برای مجری نما کرده است. در این نوع نماسازی می توان از متریال های متنوعی چون چوب، ورقهای کامپوزیت، سرامیک، سنگ، تراکوتا و… بر روی سازه فلزی استفاده کرد، به نحوی که ابتدا نما آهن کشی شده و متریال پوششی توسط نگهدارنده های بخصوصی به زیرسازی متصل می شوند. در این مقاله به بیان اجرای نمای سنگ خشک می پردازیم همراه ما باشید:

منظور از اجرای نمای سنگ خشک چیست؟
با توجه به میزان وزنی که اجرای نماهای سنتی برروی سازه یک ساختمان وارد می نماید و همچنین مشکلات متداولی نظیر جدا شدن سنگاز نما و یا حتی ترک برداشتن مصالح آن که پس از اجرای آنها دیده می شود، مهندسین در پی پیدا نمودن راهکارهای اجرایی برای برطرف نمودن این مشکلات، دست به ابتکاراتی زدند که در دهه هفتاد میلادی منجر به نصب سنگ بر روی نما، بدون استفاده از ملات در آمریکا و اروپا گردید. با بررسی های اجرایی و مشخص شدن مشکلات موجود در این نوع روش اجرا، مهندسان توانستند تجهیزات متنوعی را برای نصب سنگ و سرامیک برروی نما پیدا کنند و این تجهیزات را به شکل امروزی درآورند.
جهت اجرای نماهای خشک چهار مرحله اجرای اصلی وجود دارد که مجری نما باید آنها راانجام دهد که  شامل اجرای عایق حرارتی، چهارچوب نگهدارنده یا شاسی کشی زیرکار، زیرسازی متناسب با نوع مصالح نازک کاری و در نهایت اجرای مصالح نما با اتصالات مناسب است.

اجرای نمای سنگ خشک در کجاها کاربرد دارد؟
این نوع نما که از متداول ترین روش های نماسازی محسوب می شود، در کاربری های گوناگونی چون تجاری، مسکونی، اداری، پایانه ها، ایستگاه های مترو و یا در فضاهای داخلی بناها به کار می رود.


اجرای نمای سنگ خشک چه مزایایی دارد؟
سرعت اجرای نما بالا

به دلیل کمبود ملات و روش های اجرایی سنتی و نیز استفاده مجری نما از ابزار و ماشین آلات صنعتی در این روش، در این نوع نما سازی امکان اجرای نما در چندین قسمت مختلف توسط اکیپ های مختلف، به طورهمزمان در بخش های بالایی و پایینی ساختمان ممکن است. از طرف دیگر نماهای خشک در هر شرایط جوی برای مجری نما قابلیت اجرا دارند و از این نظر محدودیت زمانی برای پروژه به دلیل شرایط جوی وجود ندارد. علاوه بر همه این ها،مجری نما اجرای نمای خشک را می تواند با فاصله زمانی اندکی از اتمام اسکلت سازی ساختمان شروع کند. در نتیجه سرعت اجرایی این نما تا ۵۰ درصد بالا رفته است.

کیفیت بالا

هماهنگی رفتار مصالح در مقابل تغییرات دمایی ،کاهش خطای انسانی به دلیل تولید صنعتی مصالح مصرفی، کاهش پرت مصالح به دلیل محاسبه دقیق سیستم زیرسازی و طراحی دقیق ابعاد و پلاک ها با لحاظ کردن باز شوها، ارتفاع ساختمان و کاربری بنا و درآخر قابلیت تنظیم و رگلاژ سازه و تک تک مصالح پوششی در جهت رفع مداوم خطاها (در حد میلیمتر) در حین اجرا به بالا رفتن کیفیت کار در نماسازی خشک کمک می کند.

کاهش هزینه

در نماسازی خشک ، از یک سو به علت کاهش وزن و حجم اسکلت نسبت به نمای اجرا شده به روش دوغابی، هزینه های تمام شده کاهش یافته و از سوی دیگر به دلیل نصب آن به روش صنعتی، هر کدام از اجزای نما اعم از فلزات زیرسازی و خود متریال پوششی، در صورت آسیب دیدگی به طور مستقل و جداگانه قابلیت تعویض دارند و نیاز به تخریب واصلاح تمامی نما نیست وهزینه های ترمیم به طور چشمگیری پایین خواهد آمد. ضمن اینکه در روش خشک نماسازی، امکان بازیافت مصالح پس از گذشت عمر مفید نما وجود دارد و اسکوپ های نصب و زیرسازی فلزی نیز قابل بازیافت و استفاده مجدد خواهند بود.

عمر مفید نمای خشک ۵۰ سال است، در صورتی که عمر مفید نماهای دوغابی ۱۰ تا ۱۵ سال می باشد.


مقاومت در برابر زلزله منطبق با آیین نامه های زلزله

از یک سو به دلیل کاهش وزن ساختمان دراین نماسازی خشک و از سوی دیگر به دلیل نوع طراحی زیرسازی در هنگام وقوع زلزله، جابجایی بخشهای مختلف نما به طور جداگانه با تغییر مکان جانبی سازه صورت می گیرد. در نتیجه کاهش ریسک ترک خوردن، جدا شدن و سقوط مصالح در مواقع زلزله و کاهش تلفات جانی و مالی را خواهیم داشت.

عایق حرارتی و صوتی

از یک سو، استفاده از جریان هوای طبیعی در فضای بین نمای خارجی وجداره سازه، مقاومت آن را در برابر تبادل حرارتی بالا می برد و از سوی دیگر امکان استفاده از عایقهای صوتی و حرارتی در جداره خارجی سازه، این نما را عایق حرارتی و صوتی مناسبی برای ساختمان می کند.

حذف تقطیر در سطوح داخلی

حضورلایه های هوا بین نمای خارجی و جداره سازه به خروج بخار آب از داخل ساختمان و کاهش رطوبت حاصل از پدیده نفوذ کمک می کند.

اجرای نمای سنگ خشک
نمای سنگ در ساختمان، از نماهای بسیار پر طرفدار و پر کاربرد می باشد. نمای سنگ به دو روش تر و خشک اجرا می شود. اجرای نمای سنگ خشک با استفاده از پیچ و مهره فلزی انجام می شود. سنگی که در اجرای نمای سنگ خشک به کار برده می شود بایستی ضخامت بیشتری نسبت به سنگ های اجرا شده به روش با ملات (تر) داشته باشد. چرا که در صورتی که سنگ ضخامت کمی داشته باشد، در اثر سوراخ کردن و بستن پیچ ترک میخورد.

نصب سنگ به روش خشک
اجرای سنگ خشک به روش نمایان
یکی از سریعترین روش های اجرای نمای سنگ خشک می باشد. در این روش با استفاده از اسکوپ هایی که در سطح نما نمایان هستند، سنگ را بر روی زیرسازی نصب می کنند. از ویژگی های بارز این روش ، امکان نصب سنگ های با ضخامت های متفاوت می باشد.


اجرای نمای سنگ خشک به روش غیرنمایان
در این روش با توجه به استفاده از زیرسازی آلومینیومی، حجم زیادی از زیرسازی آهنی کاهش می یابد. از طرفی امکان نصب کلیپس ها بر روی قطعات عمودی آلومینیومی فراهم می شود. در این روش بخاطر استفاده از کلیپس ها، سرعت و کیفیت اجرای کار افزایش می یابد.

اجرای نمای سنگ خشک به روش غیرنمایان شیاری
این روش، برای اجرای سنگ های دارای ضخامت بیش از ۲ سانتی متر توصیه می شود. قطعات اسکوپ در شیارهای ایجاد شده در ضخامت سنگ قرار می گیرند و سپس اسکوپ های گالونیزه با استفاده از پیچ به نبشی زیرسازی نصب می شوند.

اجرای نمای سنگ خشک به روش غیرنمایان انکری
این سیستم از جدترین سیستم های اجرای نمای سنگ خشک است. این روش دارای دو بخش زیرسازی آهنی و آلومینیومی می باشد که باعث می شود در مقابل بارهای جانبی مانند زلزله عملکرد بسیار خوبی داشته باشد. در این روش با استفاده از دستگاه مخصوص، سوراخی در محل تعیین شده در سنگ با توجه به ضخامت سنگ، که اصطلاحا به آن پافیلی می گویند، ایجاد می شود. بعد از ایجاد سوراخ پافیلی در سنگ، با استفاده از انکرهای مخصوص آلیاژی که به کلیپس متصل می شود، سنگ را به زیرسازی نما متصل و رگلاژ می کنند.

اجرای نمای سنگ خشک به روش غیرنمایان پیمی
این روش برای نصب سنگ های با ضخامت بالاتر از ۲ سانتی متر و دارای تراکم کافی توصیه می شود. در این روش در ضخامت سنگ سوراخ هایی ایجاد می گردد و با استفاده از اسکوپ های پیمی گالوانیزه و استیل، سنگ در محل خود نصب و رگلاژ می شود.

اهمیت اجرای صحیح نمای سنگ خشک
نمای سنگ خشک از جدیدترین نماهای ساختمانی است و اجرای آن نیاز به افراد متخصص و کاردان دارد. در صورتی که نمای سنگ خشک به درستی اجرا نشود، مشکلات زیادی به همراه خواهد داشت و باعث از بین رفتن سرمایه و وقت ما خواهد شد. مشکلاتی مثل عدم زیبایی، عدم مقاومت کافی سنگ در نما، جداشدگی سنگ از نما، عدم عایق بودن نما و مشکلاتی دیگری که به وجود خواهد آمد. از این رو بایستی اجرای نمای سنگ خشک که کاری کاملا تخصصی است، توسط افراد متخصص انجام شود.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۰۹:۰۳ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

خرید مبل تخت خواب شو

امروزه مبل تخت خواب شو کاربرد فروانی در خانه ها پیدا کرده و افراد این دست از مبل ها را جایگزین خرید تخت خواب خود کرده اند و باخرید مبل تخت خواب شو هم صاحب مبل می باشند و هم تخت که در صورت نیاز به هریک می توانند به راحتی تغییر کاربری دهند.  اگر برای شما تخت خواب مهم می باشد این مدل کاناپه ها را پیشنهاد میکنیم. این کاناپه ها بر اساس تعداد تخت طبقه بندی می شوند. تختخواب یک نفره ، تخت خواب دو نفره و تخت 1.5 نفره از این دسته می باشند.

انواع مبل تخت خواب شو

با توجه به نیاز افراد مبل تخت خواب شو دارای انواع مختلفی می باشد که مبل تخت خواب شو یک نفره و دو نفره و یکنفره و نیم و همچنین دارای باکس و بدورن باکس داری کناره و بدون دستگیره و کناره می باشد که شما می توانید انواه مبل تخت خواب شو را در بازار عطاآباد مشاهده کنید.اگر نیاز به آن دارید که کاناپه شما حتما فضایی به عنوان ذخیره سازی یا نگهداری جهت پتو یا بالش داشته باشد ، خرید مبل تخت خواب شو بدون باکس ، برای شما کارایی ندارد.شما میتوانید بر اساس سلیقه یا نیاز خود ، مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید.


مبل تخت خواب شو بخریم یا تخت خواب؟
اینکه شما به چه چیزی نیاز دارید بر اساس سلیقه ، جا و برخی از مسائل کاملا متفاوت می باشد. اگر فضای بسیار زیادی دارید و میخواهید هزینه زیادی برای خواب خود نمایید میتوانید از مجموعه تخت خواب هومر استفاده کنید. اما اگر به یک محصول چند کاره و مفید فکر میکنید قطعا انتخاب های زیاد و کاربردی دارید. خرید مبل تخت خواب شو قطعا فضای مفید بسیاری به منزل، محل کار و … اضافه میکند همیشه مبلی برای نشتن دارید که در موقع لزوم تبدیل به تخت می شود و فضایی که اشغال کرده هم می توان به عنوان کمد داخلی نیز از آن استفاده کرد.


خرید مبل تخت خواب شو  از عطاآباد
همانطور که در قسمت بالای مقاله برایتان گفتیم به خاطر داشته باشید که انتخاب مبل تخت خواب شو باید با شرایط موجود در خانه شما هماهنگ باشد. به همین دلیل هم هست که انواع مبل تخت خواب شو، در بازار عطاآباد موجود هستند و می توانید از انتخاب مدل های  یک نفره گرفته تا خرید مبل تخت خواب شو دونفره را مد نظر داشته باشید. همچنین با توجه به تولیدی هایی که در عطاآباد وجود دارد می توانید طبق سلیقه خودتان مبل تخت خواب شو خود را در اندازه و ابعاد و رنگ دلخواه سفارش دهید. اگر شما از آن دست افراد هستید که تصمیم به خرید مبل تختخواب شو از عطاآباد را دارید ما به شما فروشگاه هومر را پیشنهاد می کنیم.

خرید مبل تخت خواب شو ارزان
خرید مبل تخت خواب شو ارزان خود را می‌توانید با قیمت‌های مقرون به صرفه ای در بازار عطاآباد و همچنین فروشگاه اینترنتی هومر انجام دهید.با خرید مبل تخت خواب شو ارزان از عطاآباد می توانید به راحتی مدل ها و کیفیت محصولات را ببنید و از نظر قیمت با یکدیگر مقایسه کنید. در خرید حضوری مبل تخت خواب شو از عطاآباد مقایسه قیمتی و آشنایی کامل با محصولات برای شما فراهم است و با توجه به بودجه و توانایی مالی می توانید اقدام به خرید کنید.


قیمت مبل تخت خواب شو عطاآباد
قیمت مبل تختخواب شو وابسته به عرض و تعداد خواب متغیر است.مبل تخت خواب شو در چهار سایز عرضه می شود عرض ۸۰ که یکنفر خواب و یک نفر نشیمن دارد مبل تختخواب شو با عرض ۱۰۰ که یک نفر خواب و دو نفر نشیمن دارد، عرض ۱۴۰ دو نفر خواب و دو نفر نشیمن دارد و عرض ۱۶۰ که دو نفر خواب و سه نفر نشیمن دارد. رنج قیمت مبل تخت خواب شو عطاآباد بین دو تا هفت میلیون تومان می باشد . کیفیت محصولات در فروشگاه اینترنتی هومر که یک تولید تخصصی انواع مبل تخت خواب شو می باشد بستگی به قیمت ندارد و در یک خط تولید تمامی محصولات تولید می شوند. صرفا قیمت بر اساس ویژگی ها و امکانات مختلف متفاوت می باشد. قیمت یک مبل تختخواب شو در فروشگاه هومر وابسته به عوامل زیر می باشد:

مواد اولیه
ماشین آلات
روش تولید
کیفیت تولید
بسته بندی
گارانتی
خدمات پس از فروش
امکان سفارش ست 2 نفره یا 3 نفره از یک مبل تخت خواب شو  از عطاآباد وجود دارد؟
بله، شما می توانید مدل ها رو به صورت نیم ست و 2 نفره یا 3 نفره انتخاب کنید و به کارشناسان فروش ما در فروشگاه اینترنتی هومر سفارش دهید و یا با ارسال عکس می توانید مبل تختخواب شو مورد علاقه تان را در کوتاه ترین زمان ممکن و با کیفیت بالا و قیمتمناسب تحویل بگیرید. فروشگاه اینترنتی هومر یکی از تولید کننده های موجود در نمایشگاه مبلمان واقع در عطاآباد آق قلا می باشد که بصورت آنلاین نیز محصولات خود را بفروش می رساند و همچنین سفارشات مشتریان خود را نیز قبول می کند.


روش خرید مبل تخت خواب شو از عطاآباد
هومر با تولید انواع مبل تخت خواب شو این مهم را برای شما عزیزان فراهم آورده است که صفر تا صد نیازهای شما را با مرغوب ترین متریال تولیدی و با قیمتی بسیار استثنایی برای شما خریدان فراهم سازد. اگر می‌خواهید یک مبل تخت خواب شو مدرن و متفاوت در اختیار داشته باشید به شما توصیه می‌کنیم از فروشگاه هومر خرید خود را انجام دهید . شما می توانید محصول انتخابی خود را با توجه به سلیقه خود برگزینید و با پرداخت هزینه خرید آن خرید اینترنتی مبل تخت خواب شو را تجربه کنید و تجربه دلنشینی را داشته باشید.

آدرس فروشگاه مبل تخت خواب شو عطاآباد
رفتن به عطاآباد برای بومیان استان گلستان کار چندان مشکلی نمی باشد زیرا بازار عطاآباد بین این افراد به خوبی جا افتاده است و کمتر کسی می باشد که راه آن را بلد نباشد، اما برای افراد غیر بومی که از مناطق دیگر کشور قصد سفر به این باز ار عطاآباد را دارند باید بگوییم،عطاآباد روستایی در بخش مرکزی شهرستان آق‌قلا در استان گلستان ایران است. این روستا در دهستان آق آلتین قرار داشته که می توان بطور کلی گفت آدرس تولیدی مبل عطاآباد به این شرح می باشد،جاده گرگان-علی آباد, عطاآباد – گوزان فارس – نوده ملک .فاصله گرگان تا عطاآباد 34 کیلومتر می باشد.

روستای عطاآباد به لحاظ موقعیت جغرافیایی و واقع شدن در شهرستان کمتر برخوردار آق قلا و با فاصله ۴۰ کیلومتری از مرکز استان و با وجود بیش از 2۵۰ کارگاه تولید مبل، از ظرفیت بسیار مناسب وبالایی جهت توسعه و تکمیل زنجیره و ایجاد اشتغال و افزایش درآمد خانواده های روستایی برخوردار می باشد.راه های ورودی به این روستا شامل دو راه می باشد که از دو شهر گرگان و آق قلا می توان به این روستا رسید.


 


برچسب: خرید مبل، خرید مبل تخت خواب شو، مبل تخت خواب شو، قیمت مبل تخت خواب شو،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۰۴:۲۹ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)

آب هیدروژنه مزایا و معایب

آب هیدروژنه مزایا و معایب ، یا آب غنی شده با هیدروژن آبی است که حاوی مولکول هیدروژن به صورت محلول است. هیدروژن مهمترین عامل آنتی اکسیدانی شناخته شده در جهان است. آب هیدروژنه « آب قلیایی » حاوی فلزات قلیایی نظیر کلسیم و منیزیم است. ضمنا در برخی از آب ها از جمله آب قلیایی تولید شده در کارخانه لوکساب منیزیم و کلسیم خالص وجود دارد. منیزیم خالص در آب واکنش کندی دارد که باعث یونیزه شدن آب و تولید هیدروژن می گردد.

فواید مصرف آب غنی از هیدروژن برای بدن
مولکول آب دارای دو اتم هیدروژن است که با اتم اکسیژن پیوند برقرار کرده است. آب قلیایی لوکساب دارای منیزیم خالص است. منیزیم خالص با آب واکنش داده و با تجزیه مولکول آب تولید هیدروژن می نماید:

منیزیم + آب ß هیدروکسید منیزیم + هیدروژن

هیدروژن از طریق تنفس جذب پایینی دارد. ولی وقتی گاز هیدروژن در آب محلول است به صورت پایدار در می آید. به همین دلیل به سرعت جذب می شود. هیدروژنی که خاصیت درمانی دارد، هیدروژن محلول است.

آب هیدروژنه با بالا بردن قدرت آنتی اکسیدانی بدن به طور انتخابی رادیکالهای آزاد مخرب را از بین می‌برند.

هیدروژن سبک‌ترین عنصر شناخته شده‌است پس به راحتی به هر بخش بدن نفوذ می‌کند. وجود رادیکالهای آزاد مخرب در خون باعث لخته شدن گلبولهای قرمز می‌شود و بیماریهای مختلفی را با کاهش تعداد گلبولها باعث می‌شود.

اضافه کردن آب غنی از هیدروژن غلظت گلبولهای قرمز را کاهش می‌دهد و آنها را از مرگ نجات می‌دهد همچنین غشای سلولی را از رادیکالهای آزاد مخرب حفظ  می‌کند و کمک به خروج سلولهای مرده از بدن می‌کند. به علاوه هیدروژن تنها آنتی اکسیدانتی است که قادر است به میتوکندری در داخل سلول و  DNA نفوذ کند .
به طور کلی هیدروژن تنها آنتی اکسیدانتی است که قابلیت رفتن به تمامی ارگانهای بدن انسان و سلولهای مغزی را دارد.


یافته‌ها و مطالعات معتبر علمی هیچ اثر جانبی را در مصرف آب غنی از هیدروژن نشان نداده‌اند.

وقتی آب غنی از هیدروژن مصرف می‌شود، هیدروژن به سرعت در داخل بدن حرکت می‌کند و در مواجه با رادیکالهای مخرب به آب تبدیل می شود. این پدیده که یک واکنش احیا نامیده می‌شود، هیچ اثر جانبی را به دنبال ندارد.

هیدروژن در ترکیب با رادیکالهای آزاد به شکل آب از بدن خارج می‌شود. هیدروژن هیچ ضرری را حتی در مصرف مقدار زیاد ندارد. از آنجا که هیدروژن به آسانی در بدن پخش می‌شود، هیدروژن باقیمانده از راه بازدم از بدن خارج می‌شود. پس نتیجتاً مصرف آب غنی از هیدروژن هیچ اثر جانبی ندارد.

دلایل اکسید شدن بدن چیست ؟
بدن انسان دقیق ترین و منظم ترین کارخانه خلقت است. در کارخانه بدن هر لحظه میلیون ها واکنش شیمیایی انجام می شود که به حفظ سلامت و نظم بدن کمک می کند. وقتی بدن تحت فشار قرار می گیرد واکنش های شیمیایی با نقص دچار شده و مواد خطرناکی به نام رادیکال های آزاد اکسیژن را تولید می کند.

این فشار می تواند به دلیل وارد شدن بیش از حد یک ماده در بدن، کمبود مواد مورد نیاز و یا فشار های جسمی و روحی باشد که باعث نقص در واکنش ها شده و رادیکال اکسیژن تولید می کند.

طی اکسیداسیون الکترون ها از یک ماده به ماده دیگر منتقل می شوند و در اثر این واکنش ها رادیکال های آزاد تولید می شوند. رادیکالهای آزاد اکسیژن بسیار خطرناک و ناپایدارند هستند و برای پایدار شدن با مواد مختلف واکنش داده و بدن را اکسید می کنند.

اکسید شدن باعث تخریب سلولها شده و مشکلات مختلف را در بدن ایجاد می کند. اغلب بیماری های مزمن به دلیل اکسید شدن بدن به وجود می آیند. حتی پیر شدن در اثر اکسید و تخریب سلولهای بدن رخ می دهد.

رادیکال‌های آزاد یعنی اکسیژن‌های فاقد یک الکترون، می‌توانند به DNA هسته سلول که ماده اساسی و حیاتی ژنتیکی سلول‌هاست حمله کنند و سلول را به جهش ژنتیکی وادارند.

اولین گام در روند سرطانی شدن سلول است و یا به قسمت چرب غشاء سلول‌ها حمله می‌کنند و سلول‌هایی که فاقد مواد ضد اکسید کننده لازم هستند، کاملا بی‌دفاع، تخریب و فاسد می‌شوند و این فساد باعث از هم گسیختگی کامل ساختمان غشاء سلولی می‌شود.

مولکول‌های چرب فاسد شده، مولکول‌های اطراف خود را فاسد می‌کنند و این روند ممکن است تا زمانی که به شکلی حاد خود را نشان دهد ادامه یابد.

اکسید کننده‌ها اغلب از محیط خارج خواسته یا ناخواسته به بدن وارد می‌شوند، مانند آلودگی هوا، مواد شیمیایی سمی، حشره کش‌ها، دود سیگار و برخی از داروهای شیمیایی و غیره که همه از محیط خارج وارد بدن آدم می‌شوند

آنتی اکسیدان ها چه تاثیری در بدن می گذارند ؟
آنتی اکسیدان مولکولی است که قابلیت جلوگیری از اکسید شدن سایر مولکول ها را دارد. این مولکول ها با از بین بردن رادیکال های آزاد موجب پایان یافتن زنجیره این واکنش ها می گردند و با اکسید کردن خودشان سایر واکنش های اکسیداتیو را مهار می کنند. آنتی اکسیدان ها باعث افزایش قدرت سیستم ایمنی می گردند و در نتیجه میزان عفونت را در بدن کم می کنند.

آنتی اکسیدان ها می توانند بخشی از آنزیمهای سیستم ایمنی بدن و یا مواد معدنی و ویتامین های ضروری بدن باشند. در واقع بیشتر آنتی اکسیدان ها اعم از آنتی اکسیدان های طبیعی نظیر ویتامین ها و آنزیم ها با اهدا هیدروژن رادیکالی، رادیکال اکسیژن را خنثی می کنند. به عنوان مثال ویتامین ث که یکی از شناخته شده ترین آنتی اکسیدان ها است یک اتم هیدروژن به رادیکال آزاد اکسیژن می دهد و رادیکال آزاد را خنثی می کند.

مزایای آب هیدروژنه چیست ؟
•    آنتی اکسیدان قوی
•    به راحتی توسط بدن شما جذب می‌شود.
•    افزایش انرژی و جلوگیری از خستگی
•    ضد پیری
•    محافظت از عملکرد میتوکندری‌ها (میتوکندری اندامکی است که وظیفه آن تنفس سلولی است و وسیله انتقال انرژی است).
•    مبارزه با خستگی عضلانی
•    به سلامت پوست کمک می‌کند.
•    به سلامت بهتر در طول پاک‌سازی کبد و پاک‌سازی سایر اندام‌ها کمک می‌کند
خرید آب قلیایی لوکساب به صورت آنلاین
آب قلیایی لوکساب به عنوان اولین و تنها آب قلیایی در ایران اقدام به تولید آب قلیایی با دانش روز دنیا و جدیدترن دستگاه های تولید آب قلیایی نموده است، شرکت لوکساب امکان خرید آب قلیایی را به صورت آنلاین نیز فراهم آورده است. شما برای خرید آب قلیایی  صورت آنلاین به صفحه ثبت سفارش مراجعه نمایید.
 


برچسب: خرید آب، خرید آنلاین آب، خرید آب لوکساب، خرید آب قلیایی، آب هیدروژنه مزایا و معایب،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۰۱:۴۶ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)