محتوا نویسی محتوا نویسی .

محتوا نویسی

تکنیک های طلایی برای نقاشی با مداد رنگی

جالب است بدانید که یکی از سریع ترین ، ساده ترین و همچنین پرکاربردترین و مجبوب ترین تکنیک های نقاشی،نقاشی با مداد رنگی به شمار می رود. مداد رنگی ها برخلاف مداد های سیاه از نظر نوع به دسته های زیادی تقسیم نمی شوند.مداد رنگی نوعی مداد است که اثر رنگی برکاغذ به جای می گذارد. مغز استوانه ای شکل بیشتر انواع مداد رنگی از ترکیب رنگدانه، موم و نوعی خاصی از خاک رس به نام کائولین تشکیل شده است.برای زیبا شدن نقاشی با مداد رنگی لازم می باشد که نکات و تکنیک های طلایی برای نقاشی با مدادرنگی را آموزش ببینید و با تمرین و ممارست آموزش های خود به موفقیت در این رشته هنری برسید. اگر شما عزیزان به نقاشی با مداد رنگی علاقه مند می باشید به شما پیشنهاد می کنیم که خواندن این مقاله را که درباره تکنیک های طلایی برای نقاشی با مداد رنگی را از دست ندهید و تا انتهای این مقاله همراه ما باشید:

تکنیک های طلایی برای نقاشی با مدادرنگی

برای افرادی که به هنر نقاشی علاقه مند می باشند دیدن آثاری با تکنیک مداد رنگی و دانستن نکات آن بسیار لذت بخش می باشد.افرای نیز هستند به دلیل عدم شناخت کافی از این رشته هنری و آگاه نبودن از نکات و تکنیک های آن این تصور غلط را در ذهن خوددارند که به هیچ عنوان از پس آن بر نمی آیند و نمی توانند نقاشی با مداد رنگی را آموزش ببینند. اما جالب است بدانید که یادگیری این تکنیک چندان هم فکر می کنید پیچیده نمی باشد.در واقع شما با کمی دانش طراحی و دانستن اصول گام به گام نقاشی با مداد رنگی ، می توانید آثار زیبایی خلق کنید و از دیدن آن لذت ببرید. اگر شما هم به یادگیری فوت و فن ها و نکات نقاشی با مداد رنگی علاقه دارید، با ما همراه باشید تا تکنیک های طلایی برای نقاشی با مدادرنگی را برای شما بطور کامل توضیح دهیم.همانطور که می دانید هر شاخه هنری از نقاشی دارای تکنیک ها و نکاتی می باشد که در صورت آموزش آنها می توانید به راحتی در هنر پیشرفت کنید و در رشته مربوطه خود موفق باشید ،نقاشی با مداد رنگی نیز از این امر مستثنی نمی باشد و دارای نکات و تکنیک های طلایی می باشد که شامل موارد زیر است:


یکی دیگر از ویژه گی های نقاشی مداد رنگی قابلیت استفاده بر روی انواع مختلف کاغذ با انواع مختلف بافت میاشد ، البته به جز کاغذ های گلاسه . مناسب ترین انواع کاغذ برای نقاشی مداد رنگی عبارتند از کاغذ بوچر ، کاغذ اشتنباخ فابریانو ، کانسون و بسیاری انواع دیگر که با توجه به طرح مورد نظر انتخاب می شوند .

قبل از شروع آموزش تکنیک مدادرنگی بهتر است رنگ های مختلف را بشناسید.
یک از اصول رنگ آمیزی با مداد رنگی استفاده از رنگ های روشن در مرحله اول رنگ آمیزی است استفاده از رنگ های روشن در مراحل اولیه کار کمک می کند نقاشی تمیز تر و شفاف تر اجرا شود و از آن گذشته امکان استفاده از رنگ های تیره رو رنگ های روشن وجود دارد در صورتی که برعکس این قضیه کار را بسیار دشوار خواهد کرد .
در رنگ آمیزی با مداد رنگی مانند سایر تکنیک ها برای نشان دادن برجستگی های طرح از رنگ های و سایه های روشن تر استفاده کرده و به منظور نشان دادن عمق طرح از طیف رنگ های تیره استفاده می شود .
پیش از شروع این تکنیک، تجربه و درک کافی در مورد مفاهیم طراحی پایه و طراحی چهره داشته باشید.
برخورداری از یک آموزش اصولی همراه با رفع اشکال توسط استاد، نکات بیشتری را با صرف زمان بسیار کمتر، یاد بگیرید.
سبک سایه پردازی در این روش خط و خطوط ایجاد شده بوسیله مداد به صورتی در یک جهت و کنار هم قرار می گیرند که در هم محو شده و اثری از آنها به چشم نخورد. دراین سبک حجم، بعد و غیره را با استفاده از کم و زیاد کردن شدت رنگ و نو ر به تصویر می کشند.
سبک خطی شامل استفادهاز خط و خطوط در جهات متفاوت است . این خطوط می توانند به صورت مورب، موازی، روی هم رفته و غیره به منظور ایجاد طرح اصلی و با توجه به سلیقه و مهارت نقاش به کار برده شوند.
سعی کنید نوک مدادرنگی شما همیشه بلند باشد و بدون فشار از آن روی مقوا استفاده کنید.
می توانید از انواع مقواهای ۱۵۰ تا ۲۲۰ گرم با بافت متوسط، در برندهای فابریانو و اشتنباخ استفاده کنید.
در نقاشی با داد رنگی توجه و دقت به هنگام انتخاب مقوا بسیار با اهمیت می باشد.
ویژگی یک مقوای مخصوص و خوب برای نقاشی با مداد رنگی این است که زود پر یا اشباع نمی شود و لایه های رنگی بیشتری را می توان روی آن رنگ آمیزی کرد.
همیشه بهتر است مارکی از مداد رنگی را تهیه کنید که در صورت تمام شدن هر کدام از رنگ ها، امکان خرید تکی آن ها هم وجود داشته باشد و این یک تکنیک موثر در نقاشی با مداد رنگی می باشد.

منظور از تکنیک فشار در نقاشی با مداد رنگی چیست؟
ساده‌ترین و طبیعی‌ترین روش ایجاد سایه‌روشن این است که فشار دست تان روی مداد را کم و زیاد کنید. نوک مدادتان را بتراشید و با کمترین فشاری که می‌توانید دایره‌های ریز تودرتو بکشید تا سطحی که می‌خواهید به رنگ روشن باشد به نرمی با رنگ پوشانده شود. همین طور که به طرف دیگر می‌روید کم‌کم بر فشار دست‌تان بیافزایید. می‌توانید تمام سطح را نخست با رنگ روشن بپوشانید و سپس با افزایش فشار مداد، لایه‌های دیگری را به قسمت‌های دلخواه که می‌خواهید پررنگ‌تر باشند بیافزایید. می توان گفت روش فشار، روش خوبی برای درآوردن سایه‌های متنوع از یک مداد با رنگ تیره یا متوسط است.

نقاشی با مداد رنگی چه کاربردهایی دارد؟
بهتر است بدانید که نقاشی با مداد رنگی علاوه بر این که خود به عنوان یک هنر مستقل ارزشمند محسوب می شود در بسیاری از رشته های دیگر نیز کاربرد دارد. به عنوان مثال طراحان لباس در طراحی های اولیه خود با استفاده از مداد رنگی ایده خود را به نمایش می گذراند. طراحان دکوراسیون داخلی، معماران، گرافیست ها و کلیه افرادی که با مبحث طرح و رنگ درگیر هستند نیازمند آشنایی با اصول و تکنیک ها نقاشی مداد رنگی هستند.


برای نقاشی با مداد رنگی چه لوازمی مورد نیاز می باشد؟
لوازم مورد نیاز برای نقاشی مداد رنگی عبارتند از کاغذ یا مقوا در ابعاد مورد نظر ، تخته شاسی مناسب، مداد رنگی در رنگ های متنوع ، مدل نقاشی ، پاکن و تراش. نقاشی با مداد رنگی علیرغم سرعت بالا، سهولت کاربرد و تجهیزات ساده و ابتدایی در صورت اجرای حرفه ای می تواند به یکی از زیباترین تکنیک های هنر نقاشی تبدیل شود.

مداد رنگی های مناسب برای نقاشی چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟
بد نیست بدانید که تقسیم بندی مداد رنگی ها با توجه به خشک و یا چرب بودن مغز آن ها می باشد. مداد رنگی ها دارای ویژه گی های خاصی مانند قابلیت حمل آسان، استفاده آسان، پاک شدن آسان و … می باشند که باعث افزایش میزان کاربرد آن ها شده است. یکی دیگر از ویژگی های نقاشی مداد رنگی قابلیت استفاده بر روی انواع مختلف کاغذ با انواع مختلف بافت است، البته به جز کاغذ های گلاسه.

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۵۸:۲۸ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)