محتوا نویسی محتوا نویسی .

محتوا نویسی

فیلتر هوای اسپرت بزرگ

فیلتر هوای اسپرت بزرگ ، یکی از مولفه های احتراق در درون پیشرانه هر خودرو هوای تازه می باشد. سوخت تزریق شده به موتور خودرو همراه با اکسیژن موجود در هوا دچار احتراق شده، توان و محرک خودرو را به وجود می آورند. اولین قطعه در راه ورود هوا به داخل موتور، فیلتر هوا می باشد. پس می توان دریافت اهمیت کیفیت و کارایی این جز از خودرو چقدر حائز اهمیت است. فیلتر هوای اسپرت بزرگ مزایای بسیاری به نسبت فیلترهای معولی دارد، ازجمله کاهش مصرف سوخت، افزایش شتاب و صدای زیبای موتور . در این مقاله می خواهیم به بررسی فیلتر هوای اسپرت بزرگ بپردازیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید:

فیلتر هوای اسپرت بزرگ چیست و چه کاربردی دارد؟
فیلتر هوا اسپرت مانند سایر فیلترها مانع ورود گردو خاک و هوای آلوده به موتور و داخل اتاق خودرو می شود که در نهایت به عملکرد بهتر خودرو کمک می کند.در ساخت فیلتر هوا اسپرت از چند لایه کاغذ کتانی ، توری فلزی و پلی یورتان استفاده می شود.فیلتر هوا اسپرت باعث افزایش قدرت موتور می شود و همچنین شتاب موتور را افزایش می دهد.نصب این فیلترها آسان است و مصرف بنزین را افزایش نمی دهد.از آنجایی که این فیتلرها به نعویض نیازی ندارند پس به صرفه هستند و از آنجایی که هوای خودرو را تصفیه می کنند، می توانند از موتور خودرو محافظت کنند.باعث ایجاد صدای اسپرت می شوند.چیزی که برای رانندگان حرفه ای اهمیت دارد کاهش وزن خودرو می باشد که با استفاده از این فیلترها این موضوع شدنی است.با استفاده از این فیلترها جا و فضای کافی برای نصب قطعات دیگر فراهم می شود.

مزایای فیلتر اسپرت بزرگ
این فیلتر بر خلاف فیلترهای معمولی، هوا را به صورت ۳۶۰ درجه دریافت می کند و با طراحی حرفه ای، ذرات گرد و غبار، آلودگی و ناخالصی های هوا را گرفته و هوای تمیز با خلوص بالا وارد موتور می کند. پس با داشتن هوای تمیز و خنک بیشتر، هم از سوخت ورودی نهایت استفاده می شود و هم دمای محفظه احتراق پایینتر می ماند. در نتیجه نفس خودرو باز شده و شتاب بیشتری به خود می گیرد. در عین حال از اتلاف سوخت جلوگیری شده و به ازای هر مقدار سوختی که وارد می شود، توان آن را نیز دریافت می کنید. همچنین موتور خودرو صدای زیبای ریس (RACE) به خود گرفته و از گاز دادن به آن لذت می برید.

 

فیلتر در کیت مکش کامل
یکی از بهترین ویژگی های فیلتر هوای اسپرت بزرگ، طول عمر بالای آن است. شما با هر بار تعویض روغن فقط کافیست فیلتر را با آب یا فشار باد تمیز کنید. جنس سیمی آن بسیار مقاوم بوده و بدنه آن از پلاستیک با کیفیت ABS ساخته شده است است. قطر دهانه خروجی این فیلتر ۶ سانتی متر می باشد. توصیه ما این برای دریافت بهترین راندمان از آن، از کیت کامل هوا شامل توربوفن، لوله خرطومی و فیلتر هوای اسپرت استفاده نمایید. لوله خرطومی فیلتر هوا را به بهترین نقطه از خودرو از لحاظ دریافت هوای تازه هدلایت می کند و توربوفن نیز با گاز دادن کمتر فشار هوای بیشتری وارد خودرو می کند. مجموعه کیت مکش، تجربه فوق العاده ای از راندمان سوخت، شتاب و صدای خودرو به شما می دهد که هر بار آن را تکرار خواهید کرد.


ویژگی های فیلتر هوای اسپرت بزرگ
افزایش شتاب خودرو با دریافت هوای بیشتر موتور خودرو
کاهش محسوس مصرف سوخت
صدای زیبای موتور
قابلیت شست شو (طول عمر بالا)
قابل نصب روی همه خودروها
نحوه کار فیلتر هوا اسپرت بزرگ چگونه می باشد؟
تکنولوژی که برای فیلتر هوای اسپرت بزرگ است ، این مورده است که اجازه دهیم هوای بیشتری وارد محفظه احتراق شود تا با بنزین مخلوط شود و قدرت بیشتری از موتور بدست بیاید . جریان هوا مسئله بسیار پیچیده ای است که هیچ وقت نمی توان از این مسئله مطمئن بود که با تعویض فیلتر هوای معمولی با یک فیلتر هوای اسپرت هوای بیشتری وارد موتور می شود.

۱۰۰% نشان دهنده بیشترین مقاومت ممکن در مقابل جریان هوای ورودی را نشان می دهد. که این عمل توسط فیلتر هوای معمولی و جعبه هوا ) air boxهمون محفظه ای که فیلتر درونش قرار می گیره) انجام می گیرد. اعداد پایین تر از ۱۰۰ نشان دهنده این موضوع است که هوا راحت تر به نسبت فیلتر هوای معمولی و جعبه هوای معولی وارد محفظه احتراق می شود. این مسئله کاملا ً طبیعی است که با برداشتن فیلتر هوا و جعبه هوا, هوا بسیار سریع و راحتتر وارد می شود و عدد ۳۷٫۵ همین مطلب رو نشان میده.

فیلتر هوای اصلی با air box اصلی ۱۰۰%
تنها air box اصلی ۱۰۰%
فیلتر هوای اصلی با air box صیقل داده شده ( تقویت شده ) ۶۲٫۵%
تنها با فیلتر هوا ۴۴%
هیچ کدام ۳۷٫۵%
این تست نشان می دهد که تغییر فیلتر هوای معمولی با فیلتر هواهای اسپرتی که درون محفظه قرار(شبیه معمولی ها) می گیرند هیچ تاثیری ندارد مگر با تغییر در air box. اما مسئله جالب تر اینجا است که اگر شما از هیچ فیلتر استفاده نکنید و تنها air box در سر راه هوای ورودی باشد هیچ تاثیر مثبتی ندارد.حتی اگر هیچ کدام هم نباشند باز هم مقاومت در مقابل جریان هوا وجود دارد و این دقیقا به همان آیرودینامیکی بر می گردد .


معایب فیلتر هوا اسپرت بزرگ
در درجه اول صرفه اقتصادی این قطعه است زیرا هزینه ساخت و جنس مورد استفاده در فیلتر های اسپرت نسبت به معمولی گران تر بوده و در قیمت نهایی خودرو تاثیر زیادی می گذارد دوم زمان ساخت این فیلتر نسبت به معمولی بیشتر بوده و از این رو برای کارخانه تولید کننده خودرو صرفه زمانی نیز ندارد از دلایل دیگر می توان گفت به دلیل تغییر صدای موتور خودرو کارخانه از این فیلتر ها صرف نظر می کند. اما تولید فیلتر هوا برای صنعتگران این حوزه پرسود است.

بسیاری عقیده دارند که با ورود هوای بیشتر به داخل موتور و احتراق بیشتر ، افزایش مصرف بنزین را به همراه دارد ، بنابراین فیلتر اسپرت از نظر هزینه به صرفه نخواهد بود که طبق آزمایش هایی که انجام شد فیلتر هوای اسپرت تاثیر چندانی در افزایش مصرف سوخت نداشت. برای اطمینان خودتان می توانید امتحان کنید ، چون نصب و بازگرداندن به حالت اولیه فیلتر اسپرت کار بسیار آسانی است.
 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۰۴:۲۳ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)