محتوا نویسی محتوا نویسی .

محتوا نویسی

فرمول تولید زغال فشرده چیست؟

امروزه تولید زغال به یکی از سودآورترین مشاغل دنیا تبدیل شده است و با توجه به افزایش مصرف کنندگان این محصول باعث شده تا افرادی که تصمیم به راه اندازی کارگاه تولیدی دارند در مسیر خط تولید زغال فشرده گام بگذراند.اما فقط داشتن انگیزه و سرمایه برای راه اندازی خط تولید زغال فشرده کافی می باشد و نیازی نیست افراد آموزش های لازم تولید زغال را بیاموزند و رمز واز رمز و راز فرمول تولید زغال فشرده آگاهی داشته باشند؟به طور قطع تمامی موارد گفته شده باید رعایت شود تا تولید کننده زغال فشرده در اوایل شروع بکار با ورشکستگی روبرو نشود و توانایی سود آوری را داشته باشد.اگر شما از آن دست افرادی هستیدکه به تولید زغال فشرده علاقه دارید و تصمیم دارید تا در این شغل به صورت حرفه ای فعالیت کنید به شما توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید زیرا می خواهیم به بررسی فرمول تولید زغال فشرده بپردازیم و برای شما بیان کنیم که فرمول تولید زغال فشرده چیست؟

فرمول تولید زغال فشرده چیست؟
می دانیم که انواع زغال در زندگی روزمره انسان استفاده های بسیاری دارد که می توان به روشن کردن شعله و آتش جهت طبخ غذا و کاربرد در در شومینه و غیره اشاره نمود و نیز برای تولید و ساخت ماسک های ضدگاز به کار می رود. همچنین از ماده گرافیت سفت و پودر شده در آثار هنری به کار گرفته می شود. این ها مواردی از کاربرد انواع زغال در زندگی انسان ها می باشد که به آن اشاره نمودیم. اما در این قسمت از مقاله به بیان توضیحاتی در رابطه با فرمول ساخت زغال فشرده می پردازیم.

در تولید و ساخت زغال‌ فشرده از مواد اولیه خاک اره، خاک زغال و پوست گردو یا بادام استفاده می شود. در شروع کار، ماده اولیه اصلی خاک اره و دیگر ضایعات دورریز چوب در کارخانجات، توسط دستگاه مخصوص جداسازی و سرند شده و در مرحله بعد به داخل دستگاه فشرده‌سازی هیدرولیک می روند.

برای فشرده کردن مواد اولیه ترکیب شده با هم و فشار زیاد اعمال شده در این عملیات، ماده خاک اره و خاک زغال بی هیچ گونه مواد اضافی و چسبناک، خیلی خوب به یکدیگر می چسبند و بنابراین مواد بعد از مرحله فشرده سازی به صورت مستطیلی یا چهارگوش‌ به قطعات کوچکتر و جداگانه ای مبدل می شوند.

فرمول زغال
باید بگوییم در تولید زغال فشرده هیچ فرمول ثابت و خاصی وجودندارد اما روش هایی نیز هست کهبا آموزش و رعایت آنها می توان دست به تولید زغال های فشرده زد.ما در این قسمت از مقاله فرمول زغالی را برای شما بیان می کنیم و به شما آموزش می دهیم تا بهترین زغال را تولید کنید.
دقت داشته باشید که یک زغال فشرده ی عالی فقط در شرایط عالی تولید میشود نه با یک فرمول خاص و ثابت،تولید یک زغال فشرده ی با کیفیت به شرایط مختلفی نیاز دارد که شامل موارد زیر می باشد و توضیحاتی درباره هریک از آنها را برای شما بیان می کنیم:

فصل: مهم ترین عامل در صنعت زغال فشرده،همین فصل می باشد زیرا ما بقی عوامل تحت تاثیر این مورد می باشند.
رطوبت خاک اره: یکی از مهم ترین عواملی که باعث میشه زغال فشرده محکم،عالی و بی ترک و یا علت ترک خوردن زغال باشد،همین رطوبت خاک اره میباشد.رطوب خاک اره در فصل های سرد باید کمتر باشه و در فصل های گرم تر باید رطوبت خاک اره بیشتر باشد.
میزان پوست گردو و خاک زغال: تنها مواردی که میتوان گفت که در فرمول زغال فشرده تقریبا ثابت است و نسبی نیست همین پوست گردو و خاک زغال می باشد.تقریبا ۱ گونی ( ۳۰ کیلویی تا ۴۰ کیلویی) پوست گردو در هر واگن.و ۲ تا ۳ گونی خاک زغال که این هم به نسبت ریزی و درشتی متغیر است.دقت داشته باشید که پوست گردو ی بیشتر باعث سنگینی زغال فشرده و حرارت بیشتر زغال فشرده و ریزش کمتر خاکستر زغال فشرده نیز میشود،پس استفاده کمی بیشتر پوست گردو ضرری ندارد و در این خصوص به شما پیشنهاد می کنیم دست و دلباز باشید.
مشعل: مشعل و میزان آتش آن یعنی همان درجه حرارت نیز در فرمول تولید زغال فشرده یک چیز نسبی می باشد ولی در فصل گرم طبیعی است که درجه ی آن را کم کنید چون خاک اره  از رطوبت کمتری برخوردار می باشد و در فصل سرد ترمیزان درجه حرارت آتش را بیشتر کنید زیرا خاک اره از رطوبت بیشتری برخوردار می باشد.
لوله سینوسی: جالب است بدانید که لوله سینوسی دارای طول مشخصی می باشد و بهترین طول آن که همان طول استانداردآن می باشد ۱۸ متر است که در این مسیر خاک اره به اندازه کافی رطوبت خود را از دست می دهد و اگر شن و ماسه در خاک اره باشد تا حدودی در این مسیر ۱۸ متری بماند و گیر کندو میتوان برای حفظ کردن گرمای داخل لوله سینوسی از عایق مانند پشم شیشه یا پشم سنگ استفاده کرد.خاک اره در طول مسیر تا رسیدن به سکلون بطور یکنواخت گرما می بیند و عملیات صمغ دهی خاک اره انجام می شود.
درجه المنت: درجه المنت درفصل های سرد باید بالا باشد و چیزی حدود ۳۸۰درجه است و این هم باز نسبت به میزان رطوبت خاک اره،متغیر می باشد.و در فصل های گرم تر حدود ۲۳۰ درجه است.وقتی دما در بهترین حالت است یک طرح هشتی مانند چریکی و یا پلنگی روی بریکت ظاهر می شود.دقت داشته باشید که با بالا بردن دما می شود تا حدودی ترک های ریزی که به دلیل رطوبت بالا ی خاک اره به وجود آمده را از بین برد.
سیلندر: جنس سیلندر و ساییده شدن سیلندر در جمع کردن خاک اره و فشردگیه بریکت خیلی مهم بوده که البته فهمیدن عمر سیلندر به کمی تجربه نیازمند است. ولی جای نگذانی نمی باشد زیرا بد ترین سیلندر هم ۴۰ واگن را میزند.

خط تولید زغال فشرده
با توجه به مواردی که در قسمت بالا برای فرمول تولید زغال فشرده بر ای شما بیان کردیم بدون وجو دستگاه های خط تولید زغال فشرده تولید آن میسر نمی باشد.به همین دلیا لازم است کهبرای خط تولیددز غال فشرده دستگاه های موردنیاز تولید زغال فشرده را تهیه کنید که شامل موارد زیر می باشد:

دستگاه سرند
دستگاه آسیاب کن
دستگاه اکسترودر
کوره
دستگاه خشک کن که شامل :مشعل دمنده گازی یا گازوئیلی،مخزن،لوله کشی سینوسی،مکنده توربینی،سیکلون گریز از مرکز.
روش تولید زغال از خاک اره
خط تولید زغال فشرده از فشرده شدن خاک اره در دمای ۴۰۰ درجه تحت فشار متوسط در دستگاه اکسترو در تولید می شود.بعدا وارد کوره میشود در دمای ۶۰۰ درجه سلسیوس گاز زدایی و قطران کشی می شود تا موقع استفاده از ذغال بدون بو و دود باشد .بهتر است بگوییم داخل کوره میرود و به ۱۰۰ درصد کربن خالص تبدیل می شود.

آموزش تولید زغال فشرده
در گروه زغال صنعت ، آموزش مهمترین نقش را دارد . ما تاکید داریم که شما آموزش نصب و راه اندازی خط تولید زغال را کامل ببینید . چرا که باید بتوانید روی کار خود مسلط باشید و باید بتوانید در صورت ایجاد مشکل در خط تولید ، خودتان مشکل را حل کنید . البته که ما همیشه در کنارتان خواهیم بود و در صورتی که نتوانستید ما برایتان انجام میدهیم . اما آموزش راه اندازی خط تولید زغال به شما کمک میکند که در زمان خود صرفه جویی کنید و کمترین خواب را در روند تولید و خط تولید خود داشته باشید . آموزش نصب خط تولید زغال به شما کمک می کند که با اجزای دستگاه بیشتر آشنا شوید و هر چه علم شما بالا تر رود توانایی شما نیز افزایش پیدا می کند . آموزش را جدی بگیرید . آموزش سرمایه شماست .


معایب تولید زغال فشرده
بطور کل می توان گفت تولید زغال فشرده از معایب خاصی برخوردار نمی باشد که از راه اندازی خط تولید آن منصرف شوید. اما در صورتی که برخی تولیدکنندگان از مواد شیمیایی مثل چسب استفاده کنند، این یک عیب و نقص برای آن دسته از زغال های فشرده محسوب می شود. در صورتیکه فرآیندهای تولید زغال فشرده به درستی انجام نشود، زغال خروجی کیفیت مطلوب را ندارد و در هنگام استفاده حرارت زیادی ندارد و میزان دودی که تولید می کند بالاست. بنابراین سعی کنید از فروشگاه های معتبر خرید کنید تا زغالی با کیفیت نصیب تان شود.

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۳۲:۴۶ توسط:naghmeh موضوع: نظرات (0)